Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez igazságos (együttélés-pénzü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez igazságos (együttélés-pénzügyek)?

Figyelt kérdés
A párom azt mondta, ne házasodjunk össze, engem emiatt semmilyen anyagi kár nem fog érni (majd ő úgy papíroz mindent, hogy úgy jöjjek ki, mintha házasok lennénk). Ehhez képest, az utóbbi pár évben a közös költségeket elfeleztük, az összes személyesebb költségemet (öltözködés, hobbi, orvosok, tanfolyamok, rokonaimank ajándék, de még a fogamzásgátlóm is) nekem kellett finanszírozni. Én kb. 1/3-dal kevesebbet keresek, mint ő. A közös költségeink is alapvetően az ő pénztárcájához voltak méretezve. Így nekem összességében minden hónapban eltűnt a fizetésem, míg ő szülői segítséggel beugrott egy lakásba és letörlesztette magának. Azzal nyugtatgatott, hogy jó lesz így is, hiszen igaz, hogy az ő nevén van, de úgyis "közös". Közben volt egy összeveszésünk, és úgy mondta, hogy akkor menjek és költözzek el egy albérletbe. Tehát nem arról volt szó, hogy osszuk meg a "közös" lakást. Szóval ennyire közös. Most kicsit úgy érzem, át lettem verve. A gyerek miatt nagyobba akarunk ráadásul menni, és mivel ugye utóbbi években gyes-en is vagyok, így széttárta a kezét, hogy de hogy gondolom, hogy nekem abban bármi részem lenne, hiszen nincs semmi pénzem, így is ő tart el. Mit csináljak? Néhány év és itt a nyugdíj, ha meg ez így megy tovább, mehetek a híd alá. És közben még azt is el akarja venni tőlem, hogy visszamehessek dolgozni, maradjak csak vigyázni a gyerekre otthon, majd ő eltart.
2023. márc. 30. 17:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom ezt a kérdést azon "férfiak" figyelmébe, akik folyton aranyásóznak. És egyébként a nők ilyen szintű kizsákmányolása, megalázása mindennapos. Az ilyen férfiakra nincs olyan trendi, elkoptatott szó, mint az aranyásó. Pedig ideje lenne az ilyen viselkedést nevén nevezni, és az ilyen "férfiakat" számon kérni az aljasságuk miatt.
2023. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Tegnap számon kértem amikor hazajött, erre vetített mindenfélét, majd mikor nem jutott már semmi az eszébe, hozzámvágta, hogy tulajdonképpen az a bajom, hogy a pénzemet (1-2 millióm azért volt) én nem tudtam akkoriban ingatlanba fektetni mint ő, és elértéktelenedett, míg az övé megháromszorozódott, és most irigy vagyok rá. Hát, mondom, igen, pont az, és ha úgy tetszik, irigy vagyok rá. (Ő nem hagyta akkoriban, hogy 1-2 millióval beszálljak, mert olyan kevés pénz miatt nem akart osztozkodni a lakásán)
2023. márc. 31. 08:12
 23/29 A kérdező kommentje:
Igen, 20-as én is egyre inkább úgy látom, hogy és akkor még ez is vár rám. Az elmúlt években egyfolytában azt hallgattam otthon, hogy ez a 24 éves kolléganője így, a másik úgy. Hogy hogy élnek, folyton kérdezgeti őket. Kicsit már sértő volt számomra, hogy egy folytában ezt kell hallgatnom, de hát ez végül is nem megcsalás. Bár, amikor összevesztünk, akkor hozzámvágta, hogy nyugodtan menjek el, ha olyan lúzer vagyok, mert ő főnyeremény a pályakezdő csajoknak. Aztán ennek vége szakadt, majd a napokban egyszer csak megszólal, hogy képzeljem el az egyik kolléganője reggelre csak egy kávét iszik, és utána 4-kor ebédel...Hát csak néztem ki a fejemből fél napig utána, de ő is zavarba jött. Azt hittem, ez a fajta "hobbija" a gyerek születésével elmúlt, de úgy tűnik nem.
2023. márc. 31. 08:25
 24/29 A kérdező kommentje:
Ja, és szerinte "proli hozzáállás" tőlem, hogy más vagyonára irigykedek, ahelyett, hogy azon dolgoznék, hogy nekem is legyen valamim.
2023. márc. 31. 09:01
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, próbálj megnyugodni és ne spanold magad, és keress egy jó ügyvédet.
2023. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fickó igen szarrágó és undorító. Még hogy a nők mekkora aranyásók.. na persze. Tessék ékes példája ez annak hogy a férfiak is tudnak ilyenek lenni. Főnyeremény pályakezdő csajoknak?

Na persze egy igazi bal....


Keresnék egy ügyvédet mert sajnos rossz pozícióban vagy azért is mert nem vagytok házasok illetve "ő majd mindent lepapiroz" dolog miatt. Nem vagyok egy bosszúálló ember de ő megérdemli ha egy kicsit megszorongatod főleg a gyereked miatt.

2023. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
93%

Ezek a munkahelyi flörtölések inkább a pozíciónak szólnak, mintsem a személynek. Meg amúgy is, kinek kellene egy kisgyermekes apa?! Szóval ne bízza el nagyon magát. Számold ki neki, hogy mennyi lesz a gyerektartás, aztán mondd neki, hogy kínozzon nyugodtan mást a gyenge szexuális teljesítményével. Ne hagyd magad manipulálni!


Egy érdekességet találtam, érdemes utána járni:


"... megint más a helyzet, ha az élettársi kapcsolatból kiskorú gyermek születik. A bíróság ebben az esetben elrendelheti a lakás osztott használatát még akkor is, ha a lakás kizárólag József tulajdonában van, és ha a lakás erre alkalmas. Sőt, kivételes esetekben még akár úgy is dönthet, hogy Józsefnek kell elköltöznie, és a gyerek felügyeleti jogát gyakorló Sára maradhat a lakásban, amelyben addig együtt éltek."

2023. ápr. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
75%

19

Sajnos nem.fog! Az ilyesmit bizonyitania kell tudni

2023. ápr. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
90%

Az a rossz hírem, amit már előttem is pedzegettek, hogy létezik élettársi vagyonközösség, így hiába akar ő pucér hátsóval elküldeni, te leprelheted róla a gatyáját és akkor emberkedhet a lakásával.

Én alapvetően azt nem értem miért szültél egy egyértelműen szarrágó pasasnak, aki egy lyukas zoknit is sajnál tőled. Ezért mondom én mindig, hogy az ilyen szinten külön kasszázás óriási redflag, ha az ember komolyan tervez. Az meg hogy semmibe néz konkrétan, csak hab a tortán. Naiv voltál, kezdj el azon dolgozni hogy fogsz ebből kimászni!

2023. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!