Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok nő miért bújik el a férje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért bújik el a férje neve mögé?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfelejteni már, hogy valaki a férje nevét veszi fel, a régi idők csökevénye. Pl. Kiss Jánosné, ennyi. Ennyit lehet tudni, de nincs több infó, teljesen azonosult a férjével. Keresztnévre nincs szükség, Hajnalka, Bíborka stb. Nem lehet tudni hogyan szólitsd. :(

Őt nem izgatja? Kaphatott volna egy sorszámot is ennyi erővel annyira lenne egyedi is.


2023. szept. 30. 16:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem , hogy 60 alatt sok ilyent látsz.
2023. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Ma már nem divat, szóval nem értem a problémádat.


Rohadtul unatkozhatsz..

2023. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább az öregeknél van így, abban az időben az volt a szokás, így kétlem,h izgatná őket, kedvenc formátumom a Kovács Gyula Gézáné :D... Ma nyilván a többség nem így csinálja, hanem vagy meghagyja a saját nevét, vagy felveszi a férje vezetéknevét, de a saját keresztnevét megtartja, vagy ilyen kötőjellel elválasztva mindkét vezetéknevet.
2023. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisnyugdíjas nénikre jellemző ez az attitűd, de már ott is tipikus ódivatú hangulata van.


Értelmes nő nem megy bele egy ilyen soviniszta, idejétmúlt ostobaságba. És helyesen!

2023. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az unokatesóm 20 éves, már házas és felvette a férje teljes nevét 😂 Ráadásul 2 keresztneve van a palinak. Engem meglepett
2023. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Elég ritka már ez, most már az a divat, hogy a sajátjuk mellé veszik fel a férjük vezetéknevét. Vagy kötőjellel vagy "...né" alakban.


De amúgy ha őket nem zavarja, akkor téged miért is zavar?

Ha nem tudod hogy szólíthatod, kérdezd meg, erre való a szád.

2023. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyet, 40-es évei elején járót, 30-ast is.Szerintem is rossz ez a szokás.Gyakorlatilag az a neved, hogy XY felesége.
2023. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

5.


Tényleg, romákra is jellemző.

2023. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ma is gyakori főleg vidéken. Fura számomra és tényleg ciki megkérdezni és hogy lehet szólítani?
2023. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

Én teljesen egyetértek veled, de azt nem értem, miért zavar? Foglalkozz a saját neveddel.

Mások máshogyan gondolkodnak, számukra ez nem "elbújás", hanem az összetartozás jele, vagy valami ilyesmire tippelek.

2023. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!