Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok nő miért bújik el a férje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért bújik el a férje neve mögé?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfelejteni már, hogy valaki a férje nevét veszi fel, a régi idők csökevénye. Pl. Kiss Jánosné, ennyi. Ennyit lehet tudni, de nincs több infó, teljesen azonosult a férjével. Keresztnévre nincs szükség, Hajnalka, Bíborka stb. Nem lehet tudni hogyan szólitsd. :(

Őt nem izgatja? Kaphatott volna egy sorszámot is ennyi erővel annyira lenne egyedi is.


2023. szept. 30. 16:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

10.


Ez akkor lenne az "összetartozás jele", ha váláskor automatikusan le kellene venni, el kellene azt hagyni. De mivel sok elvált is megtartja, innentől ez már nem az "összetartozás jele", hanem egy ostoba régi népszokás.


Dédmamámnak 4 neve is volt ennek köszönhetően, sok értelme van, így utólag mókás tud lenni, ahogy változik a neve a régi papírokon és X.Györgynéből egyszer csak Y.Jánosné lesz, aztán Z.Ferencné és így tovább. Buta szokás.

2023. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
59%
Anyósam hívják így, de mondta, hogy meg se kérdezték mit akar, mikor házasságkötési szándékukat bejelentették. Szóval olyan is van, akit meg se kérdeztek, és úgy él 30+ éve. A férjem és én kötőjellel felvettük egymás vezetéknevét, így mindkettőnknek megváltozott a neve.
2023. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
78%
Én azt nem értem, hogy válás után miért tartják meg a volt férjük nevét a nők. A barátom exe a mai napig azt használja, miközben 12 éve elváltak. Zavar is.
2023. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
13.Azt gondolom praktikumból nem váltanak, mert akkor mindent ujra lehetne csinaltatni, utlevel, papirok stb.
2023. szept. 30. 18:21
 15/26 anonim ***** válasza:
72%

13: es akkor is megtartjak ha ujrahazasodnak. Anyosom az aposom teljes nevet vette fel, mikor elvaltak, megtartotta. Aztan sogornomet a kovetkezo kapcsolataba ugy szulte, hogy az exferje nevet viselte.

Mondjuk en nem tartanam meg a ferjezett nevemet ha elvalnek, plane akkor nem ha csunyan valtunk el.

2023. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
39%
Én is megtartottam a volt férjem vezetéknevét, nincs ebben semmi. A leánykori nevem gáz, utálom. Fiatal vagyok még, ha újra megházasodom, felveszem a második férjem vezetéknevét.
2023. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

" Szóval olyan is van, akit meg se kérdeztek,"


Talán neki kellett volna jelezni, hogy nem a szokásos menüt kéri.

2023. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

"Én azt nem értem, hogy válás után miért tartják meg a volt férjük nevét a nők."


Mert az a név nem a férjük tulajdona, sok ezer más embert is hívhatnak úgy.

2023. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"Nem lehet tudni hogyan szólitsd. :("

Intelligencia kérdése. Anyukám is hivatalosan Kovács Jánosné. Mindenki tudja, hogy amúgy Mária. Munkahelyen is Kovács Máriaként használta és így is mutatkozik be.

Nekem amúgy nincs bajom a "Kovács Jánosné" verzióval sem, nem vagyok ennyire begyöpösödött, hogy messzemenő következtetést vonjak le valakiről ez alapján.

2023. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ha valaki szégyelli az eredeti nevét, akkor vegyen fel magának másikat, de sajátot, ne valaki másét tudatosan.


Ez a "né"-zés pedig a hímsoviniszta időkből fennmaradt csökevény, abból a rendszerből, amikor a nők tényleg kizárólag oldalbordák voltak, és identitásuk valóban, mint "a férjem felesége vagyok" volt. Teljesen szembemegy a feminizmus eredeti elképzeléseivel.


Ez ellen kellene küzdeni, nem a piktogram-emberke "férfiassága" ellen.

2023. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!