Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A szüleim el fognak válni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim el fognak válni Sokat láttam őket nagyokat veszekedni már 3x bejelentették hogy elválnak de most ez véglegesnek tűnik. Nagyon fáj a gondolat hogy apukám nem lesz itthon többet nem fog mosollyal várni mikor hazajövök az iskolából.Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így történik, de ha anyud és apud válni akar akkor annak vannak okai amikről te (gondolom) nem tudsz. Apukád/anyukád attól még ugyanúgy szeret. Az idő, a megszokás segíteni fog. Légy a barátaiddal is, ne otthon gubbasz sokat. Apukád látogatni fog, anyukád melletted lesz. Gondolj arra, hogy sokkal rosszabb lenne ha többet nem látnád őket. Vagy hogy boldogtalanok lennének együtt. Sajnos mást nem tudok tanácsolni. Sok erőt kívánok neked! :)
2023. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is gondold át, hogy ez a házasság, a leírásod alapján, tényleg megérett a válásra. Neked se jó hosszú távon, ha állandóan veszekednek.

Hány éves vagy? 14 felett már te is beleszólhatsz, hogy kivel akarsz élni. Mondjuk normális esetben előtte is számít a véleményed,ez a 14 a bíróságnak a lélektani határ.

Nem jövök az örökzöld közhelyekkel, hogy két karácsony, dupla ajándék. De nem is ez számít.

Ha apud a közelben tud lakni, akkor simán megoldható, hogy gyakran találkozzatok. Ha nem, akkor az, hogy hosszabb időre legyél nála egyszerre. Ami viszont nagyon igaz, hogy nem az a fontos, hogy mennyit vagytok együtt, hanem a minőségi idő. Ez nem feltétlenül jelent drága programokat, az esti társas vagy a netflix-popcorn ugyanolyan élmény lehet.

2023-ban, lassan '24-ben, szerencsére van annyira fejlett a technika, hogy a világ másik felén élő rokonok is tudják látni egymást napi szinten.

2023. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem egyszerű helyzet. Annyit esetleg megtehetsz, hogy megkéred őket, hogy üljetek le hármasban, és próbáljátok megbeszélni, hogy miért van ez így, mi lesz most veled. Ha mégis válásra kerül a sor, akkor kérheted, hogy gyakrabban találkozz apukáddal, illetve mivel már gyaníthatóan elég nagy vagy, önállóan is elmehetsz hozzá a láthatási időn túl is.
2023. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 14 éves vagyok és tudom miért válnak el , végignéztem az egészet a 2 ikertestvéremmel együtt. Illetve anyukám végig üvöltötte ma vele az egész napot , illetve egy ajtó is kikerült a helyéről. Még nincs letisztázva ennyire a dolog, hogy apa hol fog lakni stb. Anyukám szimplán közölte vele hogy Leszarja hova megy reggel de ide többet nem jön (apukám éjszakai műszakban dolgozik) és előre félek a holnap reggeltől. Félek hogy végig kell néznem hogy anyukám nem engedi be apát még akkor se ha ő majd sírva könyörög neki :/
2023. okt. 23. 22:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy válási procedúra mindig megterhelő a gyereknek is, de ezen akkor sajnos túl kell esnetek. Ha nagyon nehezen megy a trauma feldolgozása, akkor segítséget kérhetsz az iskolapszichológustól (ha van), esetleg az iskolaorvostól vagy a háziorvostól, hogy szeretnél pszichológushoz fordulni. Egyébként mint oly sok mindenre, erre is az idő lesz a gyógyír. És még az sem kizárt, hogy a különélés segíteni fog a szüleidnek abban, hogy átgondolják a helyzetet, és esetleg újra egymásra találnak. Mindenesetre kitartást neked és a tesóidnak.
2023. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ez történt:(.

Esetleg ebben a nehéz holnapi időszakban nem mehettek át a nagyszülők valamelyikéhez? Nem könnyű, amit leírtál.

2023. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Elég durva az anyukád.

A lakás/ház közös gondolom

2023. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Valami oka csak van, hogy ennyire elfajult a kapcsolatuk.

Persze, dönthetsz, hogy apáddal mész, de kérdés, hogy vinne-e, és főleg, hogy van-e hova mennie.

Mit csinál? Iszik? Nőzik? Nem adja haza a pénzt? Nem vesz részt a családi életetekben?

Azért 3 gyerekkel anyád se ugrálhat.

Normális esetben nem a gyerekeitől válik, csak a feleségtől.

Az úgynevezett “minőségi idő” szajkózásától égnek áll a hajam.

Minden együtt töltött időre szükség van. Arra is, amikor csak jelenlét van, arra, hogy csak lássam. Fontos a bármikori elérhetőség, az, hogy a kettőtök kapcsolata semmit se változzon rossz irányba.


Szűleim elváltak, amikor 15 éves voltam. Akkor mentem apámhoz, amikor akartam, kulcsom volt hozzá. Rendszeresen jött az unokájához, vitte ide-oda. A kapcsolatunk olyan maradt, mint a válásuk előtt.

2023. okt. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Örülj neki. Ha már 3x bejelentették, akkor idáig is csak "miattatok" húzták.

Próbálj meg ezúttal nem hisztizni, mert ők nem akarnak tovább ebben a pokolban élni és nektek se jó. Nem vagytok már csecsemők, ha apukád szeret titeket, akkor meg fogjátok tudni oldani, hogy találkozzatok, illetve, ahogy már írták, a mai technikai eszközökkel, akkor éritek el egymást, amikor akarjátok.

Azért én úgy emlékszem, hogy kamasz koromban már nem igényeltem nonstop a szüleim jelenlétét. Kétlem, hogy eddig folyton apáddal lógtál volna. Főleg, hogy írtad, most is dolgozik és lám, mégis megvagy.

A holnapot meg valahogy ki kell bírni.

2023. okt. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha apád megcsalta őt, érthető a reakciója.
2023. okt. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!