Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 28 éves nő vagyok és félek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

28 éves nő vagyok és félek a házasság és gyerekvállalás gondolatától, de nagyon. Honnan jön ez a nyomás pontosan, miért érezzük azt, hogy ez elvárás lenne amúgy?

Figyelt kérdés
Ti meg tudnátok fogalmazni, hogy pontosan honnan jön ez a félelem? Nem vagyok egyedül, jól tudom, ezért kérdezem. Voltam már szerelmes 25 évesen, az akkori 26 éves barátomba és akkor mindent is akartam tőle, de nem mertük volna a gyereket bevállalni 30 alatt. A volt párom mindig a neten nézte, hogy idehaza hány éves korban házasodnak a legtöbben. Én is ilyen vagyok, voltam. Ma már csak úgy feladnám az egészet és élném az életem úgy, hogy tudom, nekem nem kell bajlódnom majd a gyerekkel, mert nem lesz. Amikor kisgyerekesekre nézek, csak sajnálom őket és örülök, hogy szabad vagyok

márc. 21. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek, csak szimplán nem vágyom rá. Nem szoktam olyan dolgoktól félni, amiket nem kötelező csinálnom. Elvárásnak sem éreztem soha, mert engem nem úgy neveltek, hogy bárminek is próbáljak megfelelni.
márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
egyáltalán van most valakid?
márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Tkp. mitől félsz: a szülési fájdalmaktól, a gyermek gondozásától, nevelésétől, netán attól, hogy kevesebb lesz a szabadidőd?

Beszélgess el olyan anyukákkal, akik éppen most tolják a babakocsit, mi jót látnak a gyermekükben, ha több gyermekük van, miért vállalták a többet.

márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
#3 szerintem teljesen valid, ha valaki nem akar gyereket. Nem kell magunkra erőszakolni az anyaságot. Van ilyen; én is ilyen vagyok.
márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 amúgy az vicces lenne, ha megkérdezném tőlük, de úgy offline szemtől szembe. Lehet lefagynának, nem sok dolgot tudnának felsorolni
márc. 21. 20:37
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem úgy gondoltam, hogy megállítod és felteszed neki a kérdést, hanem előbb megdícséred a babát, megkérdezed fiú-e vagy leány, van-e testvére, majd nagyjából ilyen bevezetés után rátérhetsz a konkrét kérdésekre azaz, ami tkp. érdekel.
márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
#6 miért kéne ez a kérdezőt érdekelje? Engem se érdekel ilyesmi. Nincs bennem ilyen vágy, nem félelem, csak pl semmi értelmét nem látom a házasságnak. Ugyanaz, mint a kapcsolat.
márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon szeretem a lányomat, nem tudnám elképzelni az életemet hogy nem szültem volna.

De baromi nehéz.

Gondolom átlagos gyerekkel sem könnyű, de nekem hiperaktív.

Szóval hazahozom a suliból és kb 1 óra múlva már teljesen kimerült vagyok, ingerlékeny, nincs energiám. Megállás nélkül beszél. Csodálom esküszöm hogy az iskolában az órán csendben van.

És rengeteget kérdez.Folyamatosan pörög az agya.

Önmagamat félre kellett tennem. Ha tanulni akarok, vagy olvasni, vagy rajzolni, akkor csak éjjel tudok ha alszik.

Mivel nincs tesó , így az sem opció hogy eljátszanak együtt.

márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Veled egykorú, és hasonló érzésekkel birkózó nőként szívesen megosztom veled az elméletemet.

Kislány korunktól fogva azzal a tudattal növünk fel, hogy egyszer majd férjünk és gyerekünk lesz. Ez nem is annyira konkrét kényszer, hanem szocializáció: ez az alapbeállítás a fejünkben. A legtöbben tök jól elvagyunk ezzel a tudattal egészen addig, amíg lassan el nem érünk a ,,gyerekvállalós" korba. Hiszen amikor mondjuk húszévesen elképzeltük, hogy harmincévesen a férjünkkel élünk és gyerekünk lesz, a jövőbeli énünk egy szinte idegen ember volt, akiről fogalmunk sem volt, hogy ki ő és mit érez.

Mire azonban megérkezünk ebbe az életszakaszba, addigra szembesülünk vele, hogy sok minden másképp van, ahogy azt elképzeltük anno. Nem feltétlenül tartunk ott, ahol akarunk, akár a párkapcsolat, akár az egzisztencia, akár a vágyaink terén, és valószínűleg néhány pofont is lekevert már az élet. Huszonnyolc évesen viszont egy nő válaszút elé kerül, hiszen - még ha maga a gyerekvállalás várhat is néhány évet - az első lépések tekintetében már nagyon is benne vagyunk a korban. Ha házasodni akarunk, a párkeresésre kell fókuszálni, és kalandozás helyett komoly férfit találni, akiből jó apa lehet. Ezzel párhuzamosan egzisztenciát építeni, és a gyerekvállalás számos aspektusát átgondolni és megtervezni. Mindez többé nem a homályos jövő, hanem a jelenlegi énünk döntése, hogy ezt akarja-e vagy sem, és bizony nehéz szembesülni azzal, ha az ember rájön, hogy mégsem a kijelölt utat akarja járni.

Én két éve mentem szét az exemmel, és fejben egyre távolabb kerülök ettől az egész családalapítósditól. Sem az érzelmi sem az egzisztenciális biztonságra nem látok esélyt a közepesen távoli jövőben, meg a személyiségem sem feltétlenül alkalmas rá.

márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Onnan jön neked hogy alig van alkalmas pasi.

Rengetegen lelépnek gyereket is otthagyva.

márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!