Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés nagyon sértő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés nagyon sértő?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés elsősorban hölgyekhez szól.

Ti mit gondolnátok, ha a leendő férjetek házassági szerződéshez ragaszkodna?


márc. 22. 14:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%
A nő vagyok. Mindkétszer nekem is egyértelmű volt hogy lesz. Első alkalommal az örökségem miatt amit a nagypapámtol kaptam és az nemcsak egy kislakás volt és némi készpénz, második alkalommal az azóta elért dolgaim miatt + a volt férjem általi juttatások miatt a közös gyerekünknek. Szóval röviden egyik házasságomba se mentem volna bele házassági szerződés nélkül. Remélem nem törtem össze a kérdezőcske gazdag férfi - csóró nő álomvilágát 🤭
márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is van házam, jövedelmem, 10- es válaszoló vagyok és szerintem is kellene szerződés.

Így elkerülöm azt is hogy valaki az anyagiak miatt akarjon feleségül venni.

márc. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
31%
De összeköltözni sem akarnék az én házamba, mert ha velem valami történik akkor a pasinak haszonélvezeti joga van, tehát a lányomat ide be sem engedi ha úgy gondolja.
márc. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

#21

Nekem hol volt "gazdag férfi - csóró nő álomvilágom"?

Egy példát írtam ami az egyik kommentre reflektált.


Meg ne áltassuk magunkat, általában egy férfinak van nagyobb vagyona.

Te pl. egy örökség hoztál fel, ami még szép hogy azt magadnak akarod megtartani, mert ez neked jár.

márc. 25. 14:52
 25/32 anonim ***** válasza:
71%
Régen úgy gondoltam, hogy az. Most úgy gondolom, hogy a szerződés tartalmától függ. Korrekt-e velem szemben is (pl. arra kitér-e, hogy engem mi illet meg azért az időért, amíg mondjuk a gyerek miatt kiestem a munka világából, vagy ha megkér, hogy segítsek be a vállalkozásban, akkor mi jár).
márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
50%
#24 nem tetszett figyelmesen elolvasni. A második házassagkötésemnél van a lényeg, amiben már nemcsak az azóta szépen fialtatott örökségem hanem az első házasságom alatti másfél évtizedes munkám is benne volt, plusz amit a volt férjemtől kaptam és kapok.
márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

#26

Oké, akkor is fair.

márc. 25. 22:12
 28/32 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nem sértő, de az itteni példák többségében egyszerűen felesleges. A magyar jogban házasság előtt szerzett vagyon soha nem lesz közös, ahogy örökség vagy ajándékozás útján szerzett ingatlan sem (utóbbiak még házasság után is különvagyonnak számítanak, külön szerződés nélkül is). A haszonélvezeti jogot pedig külön be kell jegyeztetni a földhivatalnál, csak úgy puszira senki nem maradhat valaki más ingatlanjában (ez alól kivétel az özvegyi jog, ami a házastárs halála után lehetőséget biztosít az életben maradónak az addigi lakhelyén maradni).

Csak akkor van értelme, ha a jövedelmi különbségek számottevők és egyik vagy mindkét fél saját vállalkozással, részvényekkel, egyéb befektetésekkel rendelkezik, mert azoknak a hozama házasság után már feleződik a h.társak között. Ebben az esetben megérteném és egy méltányos szerződés teljesen rendben is lenne (pl. ha figyelembe veszik a gyerekvállalással kapcsolatos jövedelemkiesést a női oldalon), de ezen túl csak azt gondolnám, hogy az illető nincs tisztában a jogi környezettel, ill. bizalmi problémákkal küzd.

márc. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

#28

Szóval az is problémákkal küzd, aki életbiztosítást köt?

márc. 26. 08:53
 30/32 anonim ***** válasza:
Mi köze ennek az életbiztosításhoz?
márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!