Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés?így fer?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés?így fer?

Figyelt kérdés
6éve vagyunk együtt,van egy lányunk aki 3 éves ,én vagyok vele lényegében egesznap mivel a párom sokat dolgozik.Nem rég feljött a téma ,hogy hazasodjunk össze,már ideje lenne,deee házassági szerződést akár!Albérletben kezdtük,neki volt egy kis megtakarítása abból vett vidéken egy kis telket,és az évek alatt épített családi segítséggel egy kis házat,ami még nincs kész,talán jövőre odakoltozhetunk.Nagyin sok vita volt,hogy alig volt itthon velünk,mert munka után minden idejét a háznál töltötte,hogy értünk....csinálja.Most meg előáll ezzel ,hogy írjam alá,hogy csak az lesz közös amit majd házasság után,gyűjtünk ,a házhoz semmi közöm..dolgozni nem tudok,visszamenni meg,mert sajnos a lányunk problémas,nagyon sok fejlesztésre kell hordanom,és így is délig van az oviba ..teljenes kiszolgáltatott helyzetben érzem magam,és nem érti mi a bajom.O szerinte ezért O dolgozott meg,és így fer,én meg neveltem és nevelem a közös gyerekünket,lemondok mindenről..Jogos ,H nem akarok hozzamenni? gondolkodom ,hogy hazamegyek a szuleimhez,így még segitsegem is lenne,és dolgozhatnek.
márc. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
22%
Az jogos, amit te annak érzel. De valahol meg az is jogos, amit ő érez. Nem akarja, hogy kisemmizék.
márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
33%

Igazából ugyanabban a szituációban vagy anyagilag, akár házasodtok szerződéssel, akár nem házasodtok és maradtok így. Mivel most is lehet az, hogy szétestek, ez esetben nem kapsz semmit nyilván.

Ha összeházasodtok szerződéssel, akkor is csak azt felezitek, amit közösen szereztetek.


Ha így nézem, akkor szerintem jobban jössz ki, ha házasodtok. VISZONT, az a tény, hogy te ezen elgondolkodtál, aláássa az egész jövőtöket, az hogy te kiszolgáltatottságot élsz meg, meg a rosszkimenetelű scenarióra fókuszálsz. Előre borítékolod, hogy szét fogtok esni és utána szar lesz neked.

Ha ez van benned, akkor nem érdemes házasodnotok.


A csávó meg azért "nem érti", mert itt bizalmi kérdést éltek meg, hogy nem bízol benne, nem bízol kettőtökben. Per pill ugyanolyan kiszolgáltatott vagy, sőt, most épp jobban abban vagy.

márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
92%

"Jogos ,H nem akarok hozzamenni? gondolkodom ,hogy hazamegyek a szuleimhez,így még segitsegem is lenne,és dolgozhatnek."


Tegyél így. Sokkal jobb lesz neked, hogy nem függsz attól, akinek ő maga a legfontosabb.

márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
95%
A ház legyen az övé, de a gyereknevelés, háztartás 50%-át csinálja ő, hogy te el tudj menni dolgozni.
márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:
Igen,ez a bajom,hogy a háztartás gyerek csak az én dolgom,mert ő minden idejét ,csak a háznak szenteli.Es megkaptam ,hogy úgy sem tudnék annyit keresni mint ő,ha dolgoznék se.
márc. 9. 12:29
 6/105 anonim ***** válasza:
95%
Tudnál dolgozni és pénzt keresni, ha ő nem állna az utadban. Nagyon szar helyzetben vagy így.
márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 Noren1989 ***** válasza:
26%

Szóval kb 4-5-6éve eltart. Nyomja a pénzt a csalàdba, hàzba.


Én a helyedben max a gyerektartàsra pàlyàznék.


Amúgy fair-nek tartom a dolgot, ahogy azt is, h hàzassàg nélkül is földönfutó vagy, ahogy abban is az lennél.

márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 A kérdező kommentje:
Nem tart el 6eve...gyedet kaptam,és a szüleim is segítettek sok mindennel.Gratulalok.
márc. 9. 12:41
 9/105 anonim ***** válasza:
94%

7 - "Nyomja a pénzt a csalàdba, hàzba."

A gyerek közös, a ház az övé. És mi az asszonyé?

márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
59%
Jogos hiszen az ő pénze van benne és nem vagy a felesége. Előre gondolkodik hogyha váltok akkor ne kapj semmit belőle hiszen nincsen benne pénzed. Mivelhogy megy a vita teljesen logikus lépés részéről. Én helyedben nem mennék hozzá inkább mennék külön és munkába állnék, ő meg hadd fizesse a gyerektartást és éljen egyedül, vagy mással a házában.
márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!