Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Már nem bírom tovább. mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már nem bírom tovább. mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim kapcsolata kb. 4 éve romlott meg, anya azóta nagyon ingerült, apa pedig iszik. A veszekedések havi rendszerességgel vannak, aminek a húgaim és én isszuk meg a levét. Próbáltuk megoldani a gondot, szó esett válásról, megváltozásról stb, de nem lett belőlük semmi. Apától eléggé tartok, anyával pedig nem tudok ,,normálisan" beszélni, mert mindketten idegesek vagyunk, és bármit mondok, nekem támad, ráadásul egyszer már öngyilkosságot is megkísérelt. Depressziós lettem, évek óta vagdosom magam (2-3 havonta, ha már nem tudom levezetni a feszültségem), ami miatt az iskolaorvos pszichológushoz küldött, de nem lettem jobban. Barátaim is csak most vannak igazán, de nem zúdíthatok a nyakukba mindent. Annyira kilátástalannak látom s jövőt, hogy már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, csak ne kéne már ezt elviselnem. Hogyan tovább? 16/L

2012. júl. 6. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal sajnos nem ehet mit kezdeni, hogy apud iszik. Anyuddal viszont igen. Attól, hogy idegesek vagytok miatta, attól még próbáljatok meg valamit kitalálni. És mondd meg anyudnak, hogy nehogy öngyilkos legyen. Te semmi pénzért ne vagdosd magad, az sose megoldás, hogy önmagadban teszel kárt. Mivel írtad, hogy vannak barátaid, ezért velük is beszélhetsz erről. Ha jó barátok, akkor még tanácsot is fogsz tőlük kapni. És ne feledd, ne add fel, tarts ki, és tényleg ne vagdosd magad, mert nem éri meg egy olyan ember miatt, mint apud. Ha esetleg szeretnél beszélgetni, akkor privátba írhatsz. Sajnos van tapasztalatom ilyen téren. 18/F
2012. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Öngyilkosság? Ennyiért eldobnám az életedet? Azt a mindenit hidd el innen már csak felfelé vezet az út. Próbálj meg velük beszélni. Valahogy csak meg kell ezt beszélni. Vagy anyukáddal ha jobban kijössz vagy költözz el ha nem bírod nagyszülőkhöz, de ne vagdosd magad és ne légy öngyilkos.
2012. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom megbeszélni. Nagyszülőkhöz nem tudnék költözni, már csak az anya szülei élnek (apáéit nem is ismertem), de a nagymamám rettenetesen rosszindulatú, szabályosan gonosz (nem viccelek), papa lakásába pedig nem férnénk el.
2012. júl. 6. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény?
2012. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, pár nap alatt ,,elintézték" a szüleim... Ilyenkor mindig az van, hogy 2-3 napig nem beszélnek egymással majd utána mintha mi sem történt volna. Már nem bántom magam, próbálom ezt elkerülni.
2012. aug. 9. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, ezt jó hallani, hogy minden okés. Ne is, az sose megoldás. Minden jót nektek.
2012. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!