Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy reagálnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy reagálnátok, ha a férjetek azt mondaná, hogy "Te csak arra vagy képes, hogy szoptasd a gyereked meg vásárolj! "?

Figyelt kérdés
Mert én még nehezen tudok napirendre térni felette. Mostanában sok a feszültség közöttünk és néha robban a bomba, főleg, hogy én elég lobbanékony vagyok, Ő meg magába folytó típus. Tegnap játszok forgolódost az 5,5 hós fiunkkal, aki nagyokat kacagott ezen. Erre bejön a férjem, és megkérdi, hogy mi, az, nem tudom kivárni, hogy megforduljon magától? Mert a hátról hasra fordulás még nem megy. Tudom, hogy ez a gyakorlat segíti és tetszik is neki, mert hangosan nevet közben. Akkor miért ne játszanánk? Erre felcsattantam, hogy akkor játszon vele Ő, legalább látnám, hogy játszik. Eleve feszült voltam, mert hazajött és rögtön leült a gép elé, ahelyett, hogy örült volna a babának egy kicsit, főleg úgy, hog egy órát töltött itthon és ment tovább nyelvórára. Mikor hazaért akkor már aludt a gyerek. Szóval tök jó lenne, ha látnám, hogy felüdíti őt a gyerek, ha hazaér a munkából. Mikor ezt szóvá tettem azt mondta, hogy én sajnálom tőle azt a kis időt, amit a gép előtt ül. Ő csak arra jó, hogy megcsinálja a gyereket, meg dolgozzon, én meg költsem a pénzt. Mondta, hogy mire hazaér pakoljak össza, ha gondolom, elvisz miket a szüleimhez. Ledöbbentem. Nem tudom hova tenni ezt. Nagyon dühös vagyok és felháborodott, mert úgy érzem nem ért meg. És már a testvérről beszél, hogy ideje volna... Döbbenet. Nem tudom, sajnálja tőlem, hogy itthon vagyok a gyerekkel és engem nem baszogat a főnököm, vagy mi? Meg m az, hogy csak szoptatásra vagyok képes? Azt a gyereket el kell látni, szórakoztatni, egész napos meló, plusz főzés, takarítás, mosás , vasalás, nem kell sorolni. És amikor dolgozni jártam, mindezt munka mellett csináltam. Szóval nem lehet mondani, hogy lusta vagyok. Amúgy a férjem jó ember. Nem italos, nem dohányzik, fizut hazaadja. Ilyen durva beszólása még nem volt, mióta ismerjük egymást. Ha tudtok tanácsokat adni, hogy mit tennétek, hogyan javítanátok a helyzeten, azt megköszönném. Tudom, hogy ez az én házasságom, én tudom csak javítani, de egy kiívülállónak is lehetnek hasznos ötletei.

2012. szept. 4. 08:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%
Anyósnál a pont :)
2012. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
...pontosabban a gyereküknél, kösz a tippet, de te sem nyertél piros hangszórót.
2012. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
5%

4-es voltam:

Idejössz nyavalyogni, panaszkodni, tőlünk várod életed megváltását, és amikor írunk egy kemény, de határozott és normális választ arra az élethelyzetre, amiben vagy, és ami kívülről nagyon jól látszik, hogy a TE DÖNTÉSED eredménye - azaz te, és csakis te vagy érte a felelős! - , akkor halálra sértődsz és lepontozgatsz olyan embereket, akik amellett, hogy jó választ írnak, okosan látják a helyzetet, még egy köszönömöt sem kapnak tőled a válaszadásért?


Szégyelld magad, de nagyon mélyen!

2012. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy leírtad, ez nagyon hirtelen jött. Véleményem szerint besokallt a férjed. Ebben talán az is közrejátszik, hogy írod, lobbanékony vagy, lehet, hogy sokszor észre sem veszed és kitörsz, a férjednek pedig most lett elég. Nehéz ám nagyon egy lobbanékony természetű emberrel együtt élni, de ezt gondolom tudod. Beszélgessetek, beszéljétek meg, mi a gond, de ne támadd le, hanem hagyd, hadd mondja. Azt írod a férjed magába fojtja a dolgokat, lehet, hogy sok mindennel letámadod, ő pedig nem veszekedett sosem, mindig lenyelte a sérelmeket. Ez egy idő után ahhoz vezet, hogy kitör belőle és talán egy piti dolog miatt úgy kiakad, mint most a férjed. Próbálj meg magadra figyelni, hogy ne légy ilyen. Ugyanakkor add a tudtára, hogy nagyon rosszulesik, hogy nem veszi semmibe a munkád, azt amivel jár a gyereknevelés és megsértett ezekkel a mondatokkal. Alapos és sok beszélgetéssel kideríthetőek az okok és orvosolhatóak. Sok sikert!
2012. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Most olvastam a válaszokat! Köszönöm mindenkinek! Nem pontoztam eddig senkit, de mindeki kap zöld kezet! Nem szégyellem magam, mert nincs miért. Nem nyavalyogni jöttem ide. leírtam egy problémát. Tudom, hogy bennem is van hiba. Nekem is kell változtatnom a dolgokon. Kevés a szex, és ez a baba előtt nem így volt. Nulla a libidóm, és ráadásul most egy bakteriális fertőzés miatt kezelnem is kell magam, még egy ideig nem is lehet szex. Ezen tudom, hogy változtatnom kell. Megértem a férjemet is, sok gond nyomhatja a vállát, de azért amikor ilyen szavak elhangzanak, amiket leírtam, ott már mélyebb lehet a probléma. Ő nem látja át a helyzetemet. Nem egész nap ajnározom a gyereket, de tény, hogy sokat foglalkozok vele, mert úgy érzem, jobb, mintha nem tenném. Aki úgy gondolja, hogy erre nincs szükség, az úgy neveli a gyerekét én meg így.

Nem aggódom, hogy nem fordul a gyerek. Az, hogy törülközővel forgóst játszunk, szerintem, és az orvos szerint sem válik hátrányára. Aki szerint ez baj, az ne játsszon a gyerekével ilyet. Köszönom mégegyszer a válaszokat. Azért szomorú, hogy egy ilyen témánál is, amikor lelkileg megviselt anyukáról van szó, egyesek mennyire rossz indulatúak tudnak lenni. Döbbenet, de ez az Ő dolguk, csak azért a kedvem veszi egyesek ennyire tocsogó, rossz indulatú kommentje. Más nem is pontozgathat csak én, mi?

2012. szept. 4. 10:00
 16/30 A kérdező kommentje:
14-es! Nagyon jól látod a helyzetet! Sajnos igazad van. Van önkritikám.
2012. szept. 4. 10:02
 17/30 anonim ***** válasza:
76%

Egy másik kérdésnél már írtam erről, de most megismétlem. Kicsit nézd a férjed szemével:


Volt egy szerető párja, aki törődött vele. Aztán érkezett a családba valaki, és hirtelen ő lett az első... Megtűrtnek érzi magát a saját házasságában, nem tudja, hova lett az ő szerető párja, aki korábban vele beszélgetett, őt simogatta... és most hirtelen egy másik lény felé fordul teljesen.

Meg kell találni a középutat a PÁRkapcsolat és a szülői szerep között. Ha egy férfi azt érzi, hogy kiszorult, akkor nagyon "bután" tud viselkedni. Becsülendő, hogy a férjed meg tudta fogalmazni az érzéseit, nagyon sok férfi érez hasonlóan a gyerek születése után, csak nem mondják ki, hanem helyette elkezdenek kifelé kacsintgatni a házasságból - oda, ahol megkapják a megszokott törődést és figyelmet.

A férfi is szeretetre, törődésre, babusgatásra vágyik. Add meg ezt neki, és minden rendben lesz! Ne hivatkozz arra, hogy a "gyerek az első". Nem, ő harmadikként érkezett a családba, egy meglévő párkapcsolatba, és akármilyen drasztikusan hangzik is, de bizony neki kell alkalmazkodni valamennyire a szülei életritmusához, nem a szülőknek hozzá. Tudom, hogy ez így nehéznek, is és kivitelezhetetlennek tűnik, de pár év múlva nagyon kifizetődővé válik majd, ha a gyerek egy boldog, harmonikus pár GYERMEKEKÉNT élhet. Ne csak anya legyél, hanem feleség, megértő, szerető TÁRS is. A férjednek erre van a legnagyobb szüksége. Ha hazajön, kérdezd meg, mi volt a munkahelyén, hallgasd végig türelmesen, simogasd meg, babusgasd, és ügyelj a harmonikus szexuális életre is. Ezek nagyon fontosak egy családban, és a gyereknek is ez a legjobb, ha azt látja, hogy a szülei szeretik egymást, törődnek egymással!

Próbáld meg bevonni őt a gyerek körüli teendőkbe, DE ne várd el, hogy úgy foglalkozzon vele, ahogy te! Ő most azt látja, hogy neked tökéletes a kapcsolatod a gyereketekkel, és benne kisebbségi érzést kelthet, hogy ő nem tud úgy foglalkozni vele, mint te. Persze, hogy nem tud, hiszen férfi.


Próbáld meg néhány napig, hogy úgy törődsz vele, ahogy korábban, a gyerek születése előtt, hogy ő legyen számodra az első, és a gyerek a második helyen...

2012. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el, nem csinálod rosszul a gyereknevelést! Aki itt kritizál, meg szerinte sokat foglalkozol a gyerekkel, elhanyagolod a párod, nem is tudom honnan veszi, azért mert ez "tendencia" még nem ismer és nem lát bele az életetekbe. Ezt mindig bírtam, amikor ismeretlenül ítélkezik valaki. Nekem volt, hogy ismeretlenül 2 mondatból leszűrte a "kedves válaszoló társ", hogy a férjem bizonyára megcsal, csak én nem tudok róla. No mindegy. Ez off volt.

Azért mert bakteriális fertőzésed van, egyéb módon tudnál segíteni a férjednek. Írod, hogy 0 a libidód, gondolom ez is megviseli a férjedet, tudom, hogy nem tehetsz róla, de ha más nem, ilyenkor nekünk nőknek muszáj "megerőltetni" magunkat és így vagy úgy, de segíteni a férjünknek. Sokszor voltam én is úgy, amikor pici volt a gyerkőc (már 4,5 éves), hogy a hátam közepére kívántam a szexet, de nem utasítottam el a férjem, mert láttam rajta, hogy nagyon kívánt. Tehát lehet, az is a gondja a férjednek, hogy keveset foglalkozol vele ilyen téren.

2012. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%

Legyen az bármilyen fáradt és stresszes, ha azt mondja akár el is mehetek, én biza mennék. Nagyon hamar és könnyedén megválik tőletek a párod, én ezt nem engedném meg neki. Aki pedig azt mondja nem kell a gyerekkel egész nap foglalkozni, annak innen üzenem, van olyan gyerek akivel kell, egy 5.5h gyereket nem tehetsz a szőnyegre 2 órára mert te most vasalsz és teregetsz, persze vannak kivételek.

Kedves kérdező, foglalkozz a gyerekeddel, az az első, ha a párodnak kevás a szex és emiatt költöztet a szüleidhez, akkor nem érdemel meg titeket. Mond ezt el neki, persze ha egyetértünk. Ő apuka, nem gépezünk, hanem játszunk a gyerekkel, mutasd meg miket játszotok és csinálja ő is, azt amit a gyerek élvez.

Sok sikert!

2012. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

# 18: Én a férj kijelentéséből vettem, hogy elhanyagoltnak érzi magát. "Ő csak arra jó, hogy megcsinálja a gyereket, meg dolgozzon, én meg költsem a pénzt." Pontosan ezt érzi egy férfi, ha a gyerek kerül az első helyre a kapcsolatban, és ő kiszorultnak érzi magát.

Lehet, hogy nincs így, de a férj ezt érzi, és ez a lényeg! A kapcsolat csak akkor jöhet helyre, ha a férj nem így érez... ezt kell elérni, hogy ne érezzen így.

2012. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!