Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azokat kérem, akik más nemzeti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azokat kérem, akik más nemzetiségű emberrel élnek házasságban, meséljenek nekem pár dologról. (? )

Figyelt kérdés
Melyik országban laktok? Melyikőtök lakott már eleve ott? Az "érkező" fél kultúrájára mennyire befogadó az ottani család illetve a házastárs? És az "érkező" mennyire olvad bele abba a világba? A gyerekek (ha vannak) mindkét nyelvet megtanulják? A másik országban élő családdal (az "érkező" fél családja) milyen a kapcsolat? Milyen gyakran látogatjátok őket? Olyankor mindenki megy, vagy csak az a fél, aki onnan jött?
2013. máj. 27. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mexikóban élek, a férjem mexikói. Én költöztem két okból is. Azt hallottam így házaspároktól, hogy a nő költözzön a férje országába, a férjem nem beszélte a magyart, így neki több hátránya lett volna, ha Ő költözik Magyarországra. Én már beszéltem a spanyolt, így logikusan is volt, hogy én jöjjek. Az első időben sok feszültség volt közöttünk, főleg a gyerekek születésekor, pont a kultúra miatt. A gyerekeink beszélik mindkét nyelvet, én csak magyarul beszélek velük születésüktől fogva. Az én családommal jó a kapcsolat, igaz ritkán megyünk haza 2-3 évente, de akkor mindannyian utazunk.
2013. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a ferjem arab (Az Arab Emiratusokban született, itt is elünk). En költöztem ki, amikor összehazasodtunk. Mivel iszlam vallasu vagyok, nem voltak igazan kultura-beli nehezsegek, mivel itt azt leginkabb a vallas hatarozza meg. Gyerekek meg nincsenek, de en magyarul, az apukajuk pedig arabul beszel majd hozzajuk. (A ferjemmel regebben angolul beszeltunk egymas között, mostanaban viszont -ahogy tanulom az arab nyelvet- egyre inkabb arabul probalok.) A csaladommal naponta beszelek, meg is latogatom öket, altalaban egyedül megyek.
2013. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A ferjem dan, es mindket orszagban elunk. Van egy kozos vallalkozasunk a ket orszag kozott. A gyerekunk beszel danul, angolul es magyarul is. A kultura nekem ismert volt mar, tul nagy kulonbseg nincs, egymas ertekeit tszteletben tartjuk. A csaladtagokkal jo a kapcsolat, bar a ferjem magyarul nem beszel, en forditok itthon. En beszelek danul.
2013. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem "vegyes", anyukája amerikai, apukája magyar. Itt ismerkedtünk meg Magyarországon. Jelenleg is itt élünk, de tervben van a kiköltözés, csak most a munkája miatt itt van, illetve Európán belül utazgat. Mivel ő is félig magyar olyan nagy kulturális különbség nincs közöttünk, bár néha érzem benne az anyukája mentalitását:) Két gyerekünk van, beszélnek magyarul is, angolul is anyanyelvi szinten. A szülei egy évben kb. kétszer jönnek haza, mi is kimegyünk minden évben kimenni legalább egyszer pár hétre, együtt megyünk.
2013. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!