Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van egy családi házam, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy családi házam, amit örököltem. Itt lakunk a barátnőmmel már 2 éve, és házassági szerződést akarok íratni, hogy neki ne legyen semmi köze a házhoz, de ő nem akarja aláírni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimtől örököltem a házat. Rengeteget dolgoztak ezért a házért, valamint a saját pénzemből (kb 2 milliót költöttem rá) újítottam fel, vettem új bútorokat, stb.

Igaz, hogy már 2 éve itt lakik a barátnőm, de nem tett igazából semmit, azon kívül, hogy segített a számlákat befizetni.

Mondtam neki, hogy házassági szerződést akarok, de teljesen kiakadt ezen... Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetbe?


2013. júl. 4. 02:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
13%
Házassági szerződés nélkül is jár neki a fele pénz, ha házasság alatt újítanak rajta. A többivel nagyon is egyet értek.
2013. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
67%

A barátnőd azért akadt ki, mert úgy érezheti egy ilyen bejelentés után, hogy te nem veszed komolyan a közös jövőtöket. Alá akarsz vele íratni egy szerződést, hogyha te úgy gondolod, akkor húzhat a bús pi...ba.

A sok válaszolónak meg: nem minden csaj akarja lenyúlni a pasija házát/kocsiját/pénzét. Azért mert valaki kifogott egy ordas ri...ot, attól még nem mindenki az. Nekem eszembe sem jutna elperelni a páromtól a lakását, ha szétmennénk. És mindegy, hogy van szerződés vagy nincs.

Ha meg közösen képzelitek el a jövőt, akkor semmi értelme a szerződésnek.

Mindenesetre beszélj vele, mondd meg neki, hogy ő is tegyen félre magának saját pénzt és ennyi. Ha nem írja alá ezek után sem és neked ez gondot okoz, akkor inkább szakítsatok.

2013. júl. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!