Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van egy családi házam, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy családi házam, amit örököltem. Itt lakunk a barátnőmmel már 2 éve, és házassági szerződést akarok íratni, hogy neki ne legyen semmi köze a házhoz, de ő nem akarja aláírni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimtől örököltem a házat. Rengeteget dolgoztak ezért a házért, valamint a saját pénzemből (kb 2 milliót költöttem rá) újítottam fel, vettem új bútorokat, stb.

Igaz, hogy már 2 éve itt lakik a barátnőm, de nem tett igazából semmit, azon kívül, hogy segített a számlákat befizetni.

Mondtam neki, hogy házassági szerződést akarok, de teljesen kiakadt ezen... Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetbe?


2013. júl. 4. 02:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Mivel örökölted, amúgy sincs semmi köze hozzá, ez házasság esetén a te különvagyonod.
2013. júl. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Felesleges íratni hiszen az a tied. Örökölted. Viszont akkor a nő fizetéséből tegyen félre egy bizonyos összeget, ha esetleg nem működik a kapcsolat legyen mihez nyúlnia, ne az utcára menjen. Nekünk is úgy van, hogy ez a férjem háza, de én minden hónapban egy jelentős összeget félreteszek ami majd akkor kell ha esetleg bajba kerülnék, ez az én különvagyonom és erről szerződést is írattam alá a férjemmel. Nem akarta azt, hogy vegyünk egy közös házat, én viszont nem szeretnék a híd alá menni ha egyszer majd úgy dönt, hogy neki egy másik nő kell.
2013. júl. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

Személyszerint aláirnám egy feltételell.Fizetem a rezsi felét meg lakbért,de ezen kivül semmit.Ha elromlik a csap a fürdiben javitsa meg akié a ház.

Nekem is van házam a férjem lakik benne velem,de nincs szerzősésünk mert feleslegesnek tartom,nekem nem erről szól egy házasság.

2013. júl. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen felesleges, ha csak a házat foglalnád bele. Hogy miért?


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról


28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:


a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,


b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,


c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,


d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.


Azaz a házhoz sosem lesz köze, ha váltok, akkor sem, mert ez a te különvagyonod, mivel már megvolt házasságkötéskor.

Ha a házasság alatt eladnád, a pénz, illetve amit azon vennél, az is csak a tied lenne.


Ha házasság alatt örökölted volna, akkor sem lenne köze hozzá, mert örökölted.


Szóval értelme nincs olyanra házassági szerződést kötni, ami törvényileg is rendezve van. De ezt majd úgyis elmondja az ügyvéd.

2013. júl. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és pont az a logika, hogy aminek a szerzéséhez a házastárs nem járult hozzá (korábbi vagyon, öröklés-akkor is örököl az illető, ha házas, ha nem, vagy ajándék)abból ne is részesedjen.
2013. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Házassági szerződés nélkül is a tied minden. Akkor lenne más a helyzet, ha házasság alatt újítod fel a keresményedből, mert akkor az már közös vagyonból való felújításnak minősülne, ami esetén a felére igényt tarthatna. Nek jelenleg annyi jár, amennyit ő odavitt. Az meg hogy a számlákba segít, nem jelenti, hogy tulajdont vásárolna. A rezsi őt is terheli, hiszen ott lakik, ennyi erővel az albérlők is szépen lassacskán tulajdont igényelhetnének a lakásban, amit bérlenek...

Amiatt viszont nem tartom hülyeségnek a szerződést, hogy válás esetén, ha gyerek is van, akkor sokszor az anya marad a gyerekekkel a megszokott helyen, még akkor is, ha az a férfi tulajdona, mert a bíróság a gyerekek érdekét nézi, hogy nekik a megszokott környezet a jó, a lakás használatára pedig a tulajdonjog nélküli volt házastársnak ad jogot, míg a tulajdonos exférj maradhat benne persze (ki a fene akarna egy fedél alatt maradni az exével...), vagy mehet, és az asszony kiszúrja a szemét valami lakáshasználati díjjal, vagy a tartásdíjba betudják a dolgot...Na, az ilyen helyzet megelőzése végett én íratnék vele egy szerződést, hogy ha váltok, bármilyen körülmény is áll fenn, ő megy, még akkor is, ha a gyerekeket neki ítélik (ha lesznek). Én mindenesetre felejtősnek gondolnám ezt a kapcsolatot, mert nem arról van szó, hogy vagyonközösséget nem akarsz vele vállalni (magyarul nem akarsz vele közös kasszán lenni), hanem a meglévő vagyonodat akarod biztosítani (ami egyébként tök fölösleges, mert különvagyon marad, esetleg a ráköltött összeg felét kellene neki kifizetni), és ő nyilván nem tud arról, hogy ahhoz soha nem lesz köze, ezért akadhatott ki. Ülj le, magyarázd el neki, amit itt sokan leírtunk, és ha továbbra sem érti meg, meg nem írja alá, akkor keress valakit, aki nem akarja eshetőlegesen elszedni tőled a nagyszüleid örökségének a felét...

2013. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen esetben a házasagi szerzödés teljesen felesleges, mert a ház úgyis csak a tiéd és az is marad, még akkor is,ha 50 évig házasok lesztek.


A házassági szerzödés a legtöbb esetben kimondottan értelmetlen dolog lenne, az csak akkor "kellene", ha valamelyik félnek jelentös, jövedelmet hozó vagyona van( cég, részvények, társasház, amit kiad, stb), mert ennek a jövedelme házasság alatt közös lenne. Ha mindkét fél csak a fizetésböl él, akkor eleve nincs különbség a végeredményben.

2013. júl. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2013. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

ó mennyi csalódott férfi

énis énis énis kötelezővé tenném

még jó hogy vannak prostik a világon

2013. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem bírom megállni, hogy ne jegyezzem meg azoknak, akik kötelezővé tennék a házassági szerződést: ne verjék már más f..szával a csalánt, hadd döntse el mindenki, hogy akar élni!


A kérdésre: ha örökölted a házat, szerződés nélkül is a tiéd, váláskor nem feleződik. Viszont a barátnőd érdekében tényleg jó lenne szerződést írni, mert ha ő is beszáll később valamibe: felújítással, javítással stb. kapcsolatos számlák, esetleg majd új bútorok, akkor az azért járjon neki vissza.

2013. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!