Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem túl sok pénzt költ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem túl sok pénzt költ az előző házasságából származó gyerekeire. Ez rendjén van így és én vagyok anyagias vagy jogosan sérelmezem ezt?

Figyelt kérdés
Az előző házasságából van két lánya. A kapcsolatunk elején még tetszett is, hogy ilyen odafigyeléssel tartja velük a kapcsolatot, fizeti a gyerektartást (2*35000Ft), de ez mostanra inkább aggodalommal tölt el. Nekünk van egy közös kisfiunk és egy kislányunk. A férjem fél éve elveszítette a munkahelyét és bár 2 hónapja talált újat, a fizetése a régi pénzének a töredéke, ő mégis fizeti tovább a régi összeget és ugyanúgy támogatja a lányait, mint eddig, csak az a baj, hogy így a mi gyerekeinktől von meg mindent, de ezt nem akarja beismerni. Mit csináljak?
2013. júl. 17. 16:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem még nem emésztette meg, hogy csak ilyen keveset keres. Ha korábban nem jelentett gondot a 70e Ft-ot kiadni, akkor most ez a 97e Ft nagyon kevés lehet az előző fizetéséhez képest. Gondolom, még időbe telik neki, mire megemészti, hogy bizony változtatnia kell. Ha 20% ítéltek meg, annyit kell fizetni, de lehet kérni a csökkentést a közös gyerekekre hivatkozva. Teljesen átérzem a helyzeted, hasonló cipőben járok, de még várok, hátha hamarosan a párom több pénzt hoz haza, és nem kell az előző gyermek tartásdíját csökkentetni, addig az én pénzemből is elélünk.
2013. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
97 ezret keres? Akkor azonnal kérjetek tartásdíjcsökkentést! Ez így valóban nonszensz.
2013. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
97ből fizet ennyit? Otthonra akkor kb. semmit sem ad?
2013. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
6%
Elég gyerekes párod van. Felelőtlen, Azt se venné észre, ha a közös gyerekeitek éhen halnának.
2013. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy az önérzetét bántja a dolog?

Néhány éve apukám került hasonló helyzetbe. Jelentősen megcsappant a fizetése, és ezt nagyon rosszul élte meg, bántotta hogy már nem tud annyit megadni, mint régen. Sokáig nem is tudta elfogadni, úgyhogy felvett hitelt, hogy a régi életszínvonalunkat megtarthassuk. Úgy gondolta, ez biztosan csak egy átmeneti dolog. Hosszú idő kellett, mire belátta, hogy sajnos nem.

Lehet, hogy a férjednél is ez játszik közre. Úgy gondolja, átmenetileg kibírja a dolgot, aztán megint jól fog keresni. Megalázó lenne számára, ha a tartásdíj csökkentését kellene kérnie.


Nem tudom persze, hogy mi a dolog oka, de ez is egy lehetséges forgatókönyv.

2013. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Parom is igy van... 150ezret keresett ebbol 50ezer a gyt... Most ez a 2.honap h nincs fizetese... Itthon en fizetek mindent, meg dolgozom de kb 4het es megszuletik a kozos gyerekunk. Anyukaja adja neki most azt a penzt, az helyett h csokkentetne. Ki tudja mikor lesz ujra fizetese. Az en penzem total elmegy a rezsire es a lakashitelemre. Kajara szinte nem is marad. Car egy helyzet igy. De ertheto h a masik gyereke elol nem veszi el... Csak hat azon tul is van elet.. Es irrealisnak tartom ezt az osszeget...
2013. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!