Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban ez normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban ez normális?

Figyelt kérdés

Kezdek megőrülni. Párommal szép lassan átbeszéljük, hogy hogyan lenne a házasság után, és ez a pénzügyekre is vonatkozik. És erre kaptam egy olyan kijelentést, hogy házasságban minden olyan mértékben részesedik mindenből, amennyi vagyont belevitt a házasságba.

Most én látom rosszul, vagy ez tényleg nem házasság? Megmondtam neki, hogy én nem céges szerződést akarok kötni, hanem házasságot, és ez közös vagyonnál már nagyon-nagyon nem így működik. Magyarul a fizetésünk az egy és azonos kasszán kell, hogy legyen, vagy ha az egyikünké elfogyott, a másik hagyja majd éhenhalni, mert esetleg már a "bevitt vagyona" is elfogyott, a többi meg a másiké, ahhoz kuss?

Ilyen válás után szokott lenni, az osztozkodásnál, nem egy létező házasságban!

Én ebbe nem akarok belemenni, mert ebbe a centizgetésbe bele lehet őrülni.


2013. júl. 21. 14:07
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*MINDENKI olyan mértékben részesedik mindenből
2013. júl. 21. 14:07
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

mekkora a vagyonkülönbség? Mert ha te 100.000 keresel Ő meg egymilla felett az színesíti a képet kissé, de ha nincs akkora különbség akkor elég gáz. Eleve nem jönne szóba a házasság, számolgasson a bátonytenyerei nagyanyja az.


Amugy vennék 10 deka páriszit minden nap és betenném a hűtőba Ő meg menjen és vegye meg a kajáját magának mert "nekem nem volt rá pénzem"....be lehet amugy szívatni ilyenekkel és hamar rájön a házasság szövetség ha az ember normálisan gondolja.


Ha félti a saját vagyonát akkor meg keress mást.

2013. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
89%
Szerintem nem normális. A házastársak elvileg feltétel nélkül, őszintén szeretik egymást.. nem? :D Legalábbis én tuti nem tennék ilyen kijelentést a páromnak. Utána nem nagyon tudnék a szemébe nézni..
2013. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ebbő az tűnik ki, hogy keserves lesz mellette a sorsod. Csak a csicskása leszel.
2013. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 intrepid ***** válasza:
35%
Kérdésedből nekem az jön le, hogy Te sokkal kevesebbet keresel, mint ő. Fordított esetben is ilyen harcosan kiállnál a közös kassza mellett?
2013. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Na igen, hogy ne legyen félreértés.

Én megmondtam neki, hogyha még munkanélküli lenne is, én házasság előtt is eltartanám, támogatnám, hiszen szerettem annyira, és azt hittem, komolyan gondoljuk. Tehát igen, fordított esetben is a házassági közösködéshez ragaszkodnék, mert én még vagyok olyan régimódi, hogy szerintem a házasságban minden közös, és jóban-rosszban. Nem kft-t alapítunk, már elnézést.

És azt nem írtam, de kitalálható, hogy én vagyok a nő.

2013. júl. 21. 14:32
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: nem illetek egymáshoz. Nem egyeznek az elveitek. Ez a kérdés olyannyira sarkalatos egy kapcsolatban, hogy nincs értelme összekötni az életeteket.

Majd találsz mást!


5-ös!


Volt már olyan kérdés, hogy a nők akkor is ragaszkodnának-e a közös kasszához, ha ők keresnének többet a kapcsolatban


és bármilyen meglepő a számodra a válaszok többsége arról szólt, hogy "Igen, nőként én keresek többet és közös kasszán vagyunk, mert így látom jónak.".

2013. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Most meg házasság előtt már szinte beszélni se lehet vele. Van egy régi rossz autóm, azon felújított már ezt-azt, de ugyanakkor ő használja is, nem én, erre követeli, hogy adjuk el, és vonjuk le a felújítását a vételárból. Ezt diktálja az a fene nagy szerelem??? Amikor úgyis minden közös lesz? Na itt jött aztán, hogy mi lesz közös, dehogy lesz közös, még házasság után sem, csak olyan mértékben, amennyi bevitt tőkéje a feleknek van.

Hogy a francba gondolkozhat így valaki??? Ennyi erővel sokkal jobban járok, ha kft-t alapítok, vadidegenekkel, ott se lehetne jobban lefillérezni, lepapírozni a dolgokat.

Hány és hány párt látok, ahol mennek nyaralni, élik világukat közösen, még házasság előtt, vagy házasság nélkül, és nem jön ez szóba sem? Ki mikor mit tud hozzáadni, és ennyi. Most derült ki, hogy nekem üzlettársam lesz, nem házastársam?? Ez téboly.

2013. júl. 21. 14:37
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"És azt nem írtam, de kitalálható, hogy én vagyok a nő" Én nem találtam ki, de végül mindegy is. Az én ismeretségi körömben inkább a férfiak érvelnek a közös kassza mellett.


Van, akinél működik a külön kassza, de csak olyan esetben, amikor kb. hasonló a fizetés és a közös költségek mellett még mindkét félnek jut a saját fizetéséből. De azért ilyen helyeken is, ha valamelyik fél munkanélküli lesz, vagy jóval nagyobb lesz a különbség a fizuk közt, a másik segíti.


Mi közös kasszán vagyunk a párommal, mondjuk most egyértelmű, mert most nekem átmenetileg nincs munkám, de így volt akkor is, mikor volt nemrég. Régebben, mikor összeköltöztünk, nekem volt valamennyi megtakarításom, azt is megosztottam vele. Nálunk evidens, hogy nincs enyém/tiéd, ha dolgozunk, akár a munkahelyen, akár itthon a ház körül, egymásért is dolgozunk.

2013. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
És az az érdekes, hogy nekem van több vagyonom, tehát már alapból alulmaradt, ha így nézzük, de ez nekem soha eszemben sem volt!! Fizetésünk közel azonos, övé persze egy nagyon kicsit több, néhány tízezerrel.
2013. júl. 21. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!