Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban ez normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban ez normális?

Figyelt kérdés

Kezdek megőrülni. Párommal szép lassan átbeszéljük, hogy hogyan lenne a házasság után, és ez a pénzügyekre is vonatkozik. És erre kaptam egy olyan kijelentést, hogy házasságban minden olyan mértékben részesedik mindenből, amennyi vagyont belevitt a házasságba.

Most én látom rosszul, vagy ez tényleg nem házasság? Megmondtam neki, hogy én nem céges szerződést akarok kötni, hanem házasságot, és ez közös vagyonnál már nagyon-nagyon nem így működik. Magyarul a fizetésünk az egy és azonos kasszán kell, hogy legyen, vagy ha az egyikünké elfogyott, a másik hagyja majd éhenhalni, mert esetleg már a "bevitt vagyona" is elfogyott, a többi meg a másiké, ahhoz kuss?

Ilyen válás után szokott lenni, az osztozkodásnál, nem egy létező házasságban!

Én ebbe nem akarok belemenni, mert ebbe a centizgetésbe bele lehet őrülni.


2013. júl. 21. 14:07
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen, így szeretném, mint a 9-es.
2013. júl. 21. 14:43
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Most derült ki, hogy nekem üzlettársam lesz, nem házastársam??"


Lesz, ha hagyod. Lesz, ha belemégy.

Még nem a házastársad, még dönthetsz.

Inkább örülj, hogy még most kiderült, hogy mennyire nem vagytok egy hullámhosszon.


"Igen, így szeretném, mint a 9-es."


Hiába, ilyen dolgokban nem szoktak változni az emberek. Ne kattogj ezen!

2013. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
1%

A házasság előtt birtokolt javak a válás után maradnak a tulajdonosnál. Ami a házasság után lett véve,pl. leggyakoribb az autó, az 50-50%-ban mindkét félé, attól függetlenül, hogy ki vette vagy kinek a nevén van.

Példák:

Ha a házasság ALATT örököl valaki, azon is osztozni kell.

Ha valaki a házasságba vitt egy házat (bizonyítható, hogy a tulajdonjog a házasság előtt lett megszerezve), az a válás után annál marad, akié volt.


Valás után vagy el szokták adni a közös tulajdont, és osztoznak a pénzen, vagy ha az egyik fél igényt tart az adott dologra, kifizetheti a másiknak a részét, így megtarthatja magának.


Ezek a szabályok házassági szerződés nélkül érvényesek Magyarországon. Amerikában ez másként van, ott ha valakinek volt a házasság előtt vagyona, és nincs szerződés, annak az 50%-át mindig vitte a feleség a válás után. Sok vagyonos embert így húzott le a kapzsi felesége.


Nem lehet lehet, hogy túl sok filmet néztek, és nem vagytok tisztában a magyar jogszabályokkal?

2013. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a házasság ALATT örököl valaki, azon is osztozni kell. "


TÉVEDÉS! Az örökség különvagyon.

[link]

2013. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudtam, hogy az örökség mindig különvagyon marad.
2013. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Az örökség 100 %, hogy különvagyon, az sose lesz közös. Csak a gyerekek örökölhetik tovább.
2013. júl. 21. 14:59
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Intrepid muszáj mindenhová a marhaságaidat behánynod?

Nekem bizarr lenne...Mi nem törődtünk az anyagi dolgokkal:)

2013. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
98%
jézus ereje.. adjátok el a kocsit és abból kéri azt amit beleadott a javításba.. te jó isten.:O mint az exem.. az volt ilyen. de az teljesen oké volt én fizettem egyedül a kirándulásunkat mert nála nem volt pénz (aha, ja szerintem is..) meg mikor a bkv-n megbüntette az ellenőr nézett rám hogy fizessem ki... pfff inkább hagyom mert felidegelem magam megint. ilyen mellett nem lehet élni hidd el nekem.:( hiába szereted...ki fogsz belőle teljesen ábrándulni.
2013. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
2%

És mi az első dolga az embernek ha örököl? Nem eladja?

Én azt vettem alapul, hogy az örökös eladja és a pénzt felhasználja az életvitelhez. Innen kezdve már közös lesz, mert nincs nyoma.

2013. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Hát azért ha örököl egy lakás, dehogy adja el az ember! Egyikünk se fogja eladni, tán hülyék vagyunk albérletben nyomorogni inkább? A másikat meg simán ki lehetne adni, és az menne a közös életvitelhez. De ezek után már ebben sem vagyok biztos. Lehet, hogy azt is csak az egyikünk használhatná fel aszerint, hogy melyikünk örökölte. Ismételten tébolyda.
2013. júl. 21. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!