Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen lenne az ideális társ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lenne az ideális társ?

Figyelt kérdés

Sok kapcsolat, talán azért romlik meg és bomlik fel, mert mégsem találtuk meg a tökéletes társat...

Sajnos, sokszor még ha törekednénk is rá, hogy "megfeleljünk az elvárásoknak", se járnánk sikerrel, mert a legtöbb ember nem akarja, tudja elmondani, hogy mit is szeretne látni a másikban.

Arra szeretném kérni a vállalkozó kedvű olvasókat, hogy néhány szóban (akár személyes tapasztalatból merítve) írjátok meg, hogy miben szeretnétek ha változna a párotok. Mit tegyen, illetve mit ne tegyen, hogy tökéletes legyen az életetek.

Nem feltétlenűl (sőt, főleg nem!) a külsőségekre gondolok, hanem inkább arra, hogy mi lapul a "középen megnyomott fogkrémes tubus" hátterében.


Természetesen nem az agyatlan hozzászólásokra vagyok kíváncsi, de miért ne szórakozhatnánk olyanokon, akik azt hiszik; Most jól beszóltak...


41/F

Kérlek ti is jelezzétek a kort és a nemet...

Köszi!



2013. aug. 1. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az ideális társ az,akit nem akarunk megváltoztatni,és elfogadjuk ahogy van,és nem akarunk uralkodni felette,és nem fontos,hogy mindig nekünk legyen igazunk.

Ja?? Hogy ez rólunk szól??? Hát igen.:-))

2013. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jogos,igazad van!!!

De sajnos gyarlók vagyunk és mint tudjuk a szerelem előbb utóbb elmúlik és a szürke hétköznapok már nem pont azt adják, amit szeretnénk... :(


Idővel előjönnek azok a bizonyos fogkrémes tubusok, lehajtott, vagy nem lehajtott wc ülőkék, széthagyott zoknik, vagy bármi más.

Ha mindent meg tudnak beszélni a párok, az szép és utópisztikus.


Csakhogy ha ez valóban így lenne, akkor nem lenne annyi vállás, családon belüli erőszak, egyéjszakás kapcsolat, stb...


Amúgy nem írtad, de én 2x/N tippelnélek...

2013. aug. 1. 20:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek abban, hogy valaki meg tud változni huzamosabb ideig, más kedvéért.


Vannak számomra tolerálható és nem tolerálható dolgok. Ami felett nem tudok szemet hunyni, és abban van eltérés; ebben az esetben sajnos jobb, ha vége a kapcsolatnak.


Ideig-óráig (ennek hossza attól függ, mennyi idő alatt nyugszik meg a neheztelő fél)lehet változtatni, utána azonban minden marad a régiben, max. titokban folytatódik tovább.


Ami számomra fontos a másikban (és magamban is):

Hűség minden téren, kiálljunk egymás mellett, őszinteség.

36/N

2013. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én még csak 2 éve élek együtt a párommal, de most semmit nem tudnék mondani, amit változtatnék rajta. Néha tényleg idegesít ezzel-azzal.


Most eszembe jutott egy dolog ami tényleg bosszant. Ha idegesít valami, és bosszankodom, akkor ahelyett, hogy meghallgatna, vagy mondana valami megnyugtató semmiséget, mint minden normális ember, heccből elkezdi fogni annak a dolognak, vagy személynek a pártját, akire, amire épp ki vagyok akadva. Teljesen mindegy, akkor is ezt csinálja, ha velem ért egyet.


Nem bánnám,ha ezt nem csinálná, de más nem jut eszembe.

2013. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24/N voltam
2013. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3 házasságomban élek, így azt mondhatom, a leglényegesebb, hogy egyik fél se sértődjön meg semmin. A hűség és őszinteség fontos és persze a bizalom. De két ember csak akkor érezheti egymással jól magát hosszú távon ha hasonló gondolkozásúak is. Pl. van olyan típus, aki társasági, mindig sütögetnek, buliznak, vagy olyanok mint mi, akik otthon a családjával érzik jól magukat, és nem szeretnek grillpartikra járni, nem igénylik a vendégeket, az elmenést. Vagy van aki kutyákat akar tartani a lakásban és van, aki irtózik a gondolattól. Szóval előbb a párunkat kell megtalálni, akivel tényleg egy húron pendülünk, és onnantól már szerintem magától mennek a dolgok.
2013. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3=3. és 42/N
2013. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok,51 éves nő (..)

A párok az évek alatt csiszolódnak egymáshoz,nem megváltoznak.És mindenkinek meg kell hagyni a saját szokásait.A szerelem szeretetté alakul,de egy férfinek is észre kell venni,hogy a párja mire vágyik.Ha széthagyja a zokniját,akkor csináljon vacsorát helyette.Vegye észre,hogy ma fáradtabb,és mosogasson el.A nő érezze,hogy fontos,hogy szeretik,és akkor nem fogja észrevenni a szétdobált újságokat sem.Elvileg a nőt minden nap meg kéne hódítani és nem rabszolgának tekinteni.

Amiket leírtál,annak az oka a férfi vagyok,nekem van igazam című mondta és tett.

2013. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, azt nevezhetjük-e más kedvéért való megváltozásnak, ha a szeretet hozza ki az illetőből a változást...

Pl. rendetlen voltam, de amikor megismertelek, nem akartam, hogy neked is ebben kelljen élned, így elpakolok magam után...


De igazából konkrétumokra gondoltam a kérdés kiírásakor.

Teszem azt, zavarnak a viccei, de elviselem mert szeretem, de sokszor az őrületbe kerget...

Itt jön képbe, hogy elviselem, mert szeretem, de ahogy ez a szerelem enyhülni fog, (mert fog) akkor már valóban meg fogok őrülni, ha meg kell hallgatnom 612-szer ugyanazt a "viccet"...


"jobb ha vége a kapcsolatnak" Talán éppen ezt lehetne elkerülni, ha jobban megbeszélnénk a problémákat.

Egy fészbúkos "bölcsességben" olvastam, hogy nagypapáék azért élnek együtt olyan régóta, mert az ő idejükben, ha valami elromlott, akkor azt nem kidobták, hanem megjavították" Lényegtelen mennyi valóságalapja van, de a gondolat nagyon tetszik!


"Hűség minden téren, kiálljunk egymás mellett, őszinteség. " Teljes mértékben egyet értek!!!

2013. aug. 1. 20:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, szép lenne, ha meg tudna valaki változni, sajnos nekem még ilyen emberrel nem sikerült találkoznom, csak olyannal, aki úgy csinált, mintha megváltozott volna. Ezzel börtönbe zárva magát. Mivel ugye ő elvileg megváltozott, nem mondhatta el azt, hogy ez neki mekkora teher, és százszorosan robbant a végén a feszültség. Nem mondom, hogy nincs olyan ember, aki meg tud változni, meg tud változni, ha akar. Azonban, ha valamiért szólni kell a másiknak, amiben szeretnénk, hogy változzon, akkor azt ugye a másik nem akarja, hiszen, ha akarta volna, megtette volna szó nélkül is. Szóval még mindig azt mondom, ha nem magától változik valaki, saját belátása alapján, akkor -szeritnem- az nem működik hosszú távon. Ez az én tapasztalatom. Persze nem én vagyok egyedül a földön, lehet, valaki az ellenkezőjét is tapasztalta már. 36N
2013. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!