Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretem a férjemet, de már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a férjemet, de már nem az igazi a kapcsolatunk. Nem szeretnék külön menni, de már nem tudom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

1 éves házasok vagyunk, előtte majdnem 3 évet voltunk együtt. Ő a lelki társam, a legjobb barátom - nagyon jól megvagyunk, az élet legfontosabb dolgairól teljesen egyformán gondolkozunk, ráadásul ő imád, nem győz a kedvemben járni a maga módján. Kívülről nézve ez egy álomházasság, szégyellek is erről a problémáról bárkinek is beszélni aki ismer minket... azért írok ide, hátha ismeretlenek tudnak valami tanácsot adni. Nem a szex rovatba írom mert nem hülye tinik válaszát várom, itt remélem vannak felnőttek is, köszönöm. Bár nem is csak a szexről szól.


Az a baj, hogy fizikailag nincs igényem közeledni hozzá. Már vagy fél éve érzem hogy nincs minden rendben,d e most már oda jutottam, hogy szinte egyáltalán nem ölelem, csókolom meg magamtól, csak ha ő jön oda. Akkor nem taszít, de nem is hoz lázba. A szexszel kapcsolatban mrá a kapcsolatunk eleje óta vannak gondok, sokáig önbizalomhiánya volt, meggyőzött hogy dolgozik rajta és majd jobb lesz, mert én meg vágytam az izgalmas együttlétekre, ő meg általában unalmas az ágyban, nem hoz lázba. Én elhittem, hogy majd jobb lesz, de nem lett... nem épp rossz vele, de magamtól nem érdekel már. Sikerült lezárnom az agyamban az igényt az izgalmakra, de úgy érzem ez azzal járt, hogy teljesen elzártam a fizikai igényeimet, tehát most már ölelés stb se jön magától.


Nagyon rossz ezzel a tudattal élni, rengetegszer beszéltem vele már erről, ebbe is belefáradtam, mert el kell fogadjam azt hiszem, hogy ez már nem lesz más. De így viszont más férfiakról fantáziálgatok, egyelőre ártatlanul, de félek hogy egyszer ha jön valaki aki rámenős, akkor ki tudja hogy mi lesz. Nem akarom megcsalni a férjem, áldott jó ember, végtelenül becsületes és neki is nagyon rossz ez a helyzet, de úgy látom hogy nem tud már magán többet változtatni. Mit tehetnék szerintetek, hogy elnyomjam ezt a rossz érzés magamban ezzel az egésszel kapcsolatban? Morálisan nem tudom elképzelni hogy a férjem belemenne hogy pl más férfiakkal csókolózzak csak úgy, meg magamról sem nagyon tudom elképzelni, de lehet hogy mégis féltékennyé kellene tennem, hogy előjöjjön belőle az "állat"? Nem tudom, nem tudom...

Ha nincs konkrét tanács, csak volt már valaki haosnló helyzetben, kérlek írjátok le, mi lett a vége. Köszönöm.


2013. aug. 2. 22:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
amiröl nem tud, az nem fáj neki...
2013. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem minden kérdésre reagálni:


Volt orvosnál, vérvizsgálaton és urológusnál is, nem találtak nála semmi rendellenességet, ők is pszichológust javasoltak. A tesztoszteronszintje valószínűleg tényleg nem túl magas, mert nagyon nyugodt ember, nem agresszív vagy ilyesmi, de alapvetően valamennyire azért van igénye az együttlétekre fizikailag, viszont ha nincs akkor is jobban megvan nélküle, mint én.


Azután az 1 év után jobb lett a helyzet, egy darabig nem volt probléma, mert ugyan akkor sem tudtam "kiélni" magam, mégis láttam fejlődést, és rossz sosem volt azért, mert mindig azt akarja hogy nekem jó legyen, nem önző, és igyekszik figyelmes lenni, amennyire tud. Azt gondoltam, idővel még jobb lesz, hát, optimista voltam.


Most már lehet azon gondolkozni, hogy talán elkapkodott volt a házasság, valahol ez igaz, én is néha ezt gondolom, de épp ezt szeretném abbahagyni - mert lehet, hogy találok egy embert akivel sokkal jobb a szex, de más értelemben egy ilyen jó embert nem fogok találni, és hosszú távon azért mégsem a szex a legfontosabb az életben (persze azért fontos), hanem hogy társakként meg tudjunk lenni egymás mellett, és ezért dolgozni akarok. Ha nem házasodtunk volna össze, akkor se akarnám elhagyni, azért is írtam ki a kérdést mert ezt el szeretném kerülni. Igen, szexuálisan talán nem annyira passzolunk, de szeretném, ha 60 évesen is ő lenne mellettem, ahhoz viszont nem engedhetem el, mert lecsap rá más :) mindegy, ez a kérdés nem a házasság mellett/ellen érvelésről szól.


Mivel többen mondtátok, hogy mégiscsak szakember kellene, utánanézek ennek, bár sajnos horribilis árakon dolgoznak, nem tudom mennyi ideig tudnánk igénybe venni, de néhány alkalom biztos belefér.


6-os válaszolónak: nem mindenkit hülyéztem le, hanem a hülye tiniket. A szex rovatban sok ilyen van, nézz körül egyszer miket kérdeznek/válaszolnak ott. Az okos tinik nem veszik magukra, mert okosak. Ennyi :)

2013. aug. 3. 00:23
 13/20 anonim ***** válasza:
7%
Azok a hülye tinik nagyobbakat szeretkeznek, mert nem várják a csodát, hanem magukhoz illő vérmérsékletű partnert választanak. Ennyi :)
2013. aug. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, nem hinném, hogy nálatok a szex a legfőbb probléma. És nem hiszem azt sem, hogy bármiféle szervi baja lenne a férjednek.

Vannak ilyen emberek, mint írod ....a férjem, áldott jó ember, végtelenül becsületes....és ezt el is hiszem. Csak egyszerűen ilyen a természete, végtelenül unalmas. Hiába akar, a természetén senki nem tud változtatni.

Biztos vagyok benne, hogy életed végéig számíthatsz rá. Kérdés, hogy beéred e ennyivel, bírni fogod-e. Ha nem bírod, előbb-utóbb összejössz majd valakivel, aki egy kis színt visz az életedbe. És akkor az érzéseid nem tudod majd kordában tartani.

Remélem nem vettél bántásnak semmit, amit írtam. Bárhogy alakul, sok sikert.

2013. aug. 3. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
A pszichológus sem fog segíteni azon, hogy unalmas számodra. Mit sem ér "de ő olyan jó ember". Mert majd jön olyan, aki úgy megmozgat szexuálisan, hogy kevés lesz már ez.
2013. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Áldott jó ember, imád, körülrajong, és ha vad és szenvedélyes lenne az ágyban, tökéletes lenne a kapcsolatotok. Viszont ha nem lesz soha szenvedélyes, idővel el fogtok kopni. Már most sem érzed szükségét annak, hogy megöleld vagy megcsókold, egy nap arra ébredsz majd, hogy semmit nem érzel iránta. Mert a keserűség, ami az izgalom hiányából adódik, belülről falja fel a szerelmedet iránta. Nehéz, mert ő az első partnered, tehát olyasmire vágysz, amit még nem tapasztaltál meg. Ez valahol jó, mert lehet, később nem is lesz ilyesmire igényed. Én is kértem a barátomtól mindent a repertoárból. Mondtam, hogy vegyen nekem virágot, mert romantikus gesztus és tényleg imádtam, de azután rájöttem hogy sokkal jobban sajnálom a vágott virágokat hervadni látni, mint amennyi rajongást kivált belőlem egy szál rózsa. A szado-mazót is kipróbáltuk, 3 hónapig tartott az izgalom. Ma már én is inkább unalmas vagyok az ágyban:D Mert most már ezt szeretem.


Az nem gond, ha unalmas az alapvető természete. Tényleg azzal van a baj, hogy gátlásos, mert ha nem lenne gátlásos, kitalálna magától is dolgokat és végigcsinálná, annak ellenére, hogy ő nem élvezi annyira csak azért, hogy téged kielégítsen. Nem kell, hogy két ember természete tökéletesen passzoljon, ha tudnak egymásért ilyen áldozatokat hozni.

Szóval tényleg szakemberre lenne szükség, hogy rájöjjön, miért nem tudja átlépni ezeket a határokat. És akkor meg tud hódítani annak ellenére is, hogy neki nincsen feltétlenül igénye arra, hogy leigázzon egy nőt. Másképp a kapcsolatotok tönkremegy, pedig tényleg nem lenne érdemes ezt a pasast elengedni.


Azt tudom még javasolni (a szexológus bevonása után, magában nem működhetne a dolog), hogy szedd elő a mocskos fantáziádat és írj le néhány történetet, amiben ketten szerepeltek. Bekötött szemmel, vagy a konyhaasztalon, vagy hátrakötött kézzel, elfenekelve, akármi, ami neked tetszik és neked belefér. És beszéld meg vele, hogy odaadod neki a történeteket, ő pedig minden héten egyszer kiválaszt egyet (te nem tudod, melyiket) és megvalósítja rajtad. Így nincsen zavarban, hogy neki kell kitalálnia a dolgokat (elég ha követi a "forgatókönyvet", viszont visszakapsz valamit a spontaneitásból. Mert izgulsz, hogy melyik történet következik, esetleg nem is emlékszel pontosan, melyik történetbe mit írtál.

2013. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen felesleges tovább kínlódnod. Nekem is volt olyan pasim aki hiába lett volna ideális társ, nem hozott lázba igazán. És azóta nagyon örülök hogy otthagytam. Ez van.


Van egy barátnőm, hasonló a sztori mint nálatok. nagy pasifaló volt :) sokkal tapasztaltabb is volt mint én. És teljesen beleesett egy szűz hapsiba 25 évesen. A srácnak még az együttlét se ment. De a barátnőm kitartott, és addig addig, amíg végül sikereket ért el. De mégsem lett a pasas olyan igazi tökös csávó :) persze hogy nem, mert nem olyan. Összeházasodtak, aztán mikor már 1 éve nem volt szex, mert ugye mindig mindent a barátnőmnek kellett volna kezdeményezni, összeismerkedett egy pasival, összejöttek, és utána otthagyta a férjét. Az új hapsival sem volt zökkenőmentes, de azóta összeházasodtak és gyerekük született, és jó a kapcsolat, amennyire tudom. Az ex férjével meg barátságban maradtak, aki szintén talált magának valaki mást, akivel hasonlók

2013. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félreértettetek. Nem tartom általában unalmasnak a férjemet, sőt nagyon is jól megvagyunk, ezért is ragaszkodom hozzá ennyire - mert a hálószobán kívül tényleg mintatárs leginkább, amiben meg nem az nem annyira fontos :)


Beszéltem a férjemmel egyébként azóta a válaszoktól felbátorodva (hasznos volt minden felvetés) és a 16-os válaszadónak külön köszönöm a sztoris ötletet, felvetettem a férjemnek és tetszett neki az ötlet, úgyhogy ezt meg fogjuk próbálni! Nem adom még fel, ahogy az utolsó válaszoló írta, épp azért, mert ha a szex lenne a lefgontosabb, akkor már az első évben otthagytam volna amikor az nem ment rendesen. Nem vagyok ennyire ösztönlény (nem baj, ha valaki az - de én nem vagyok).


Köszönöm mindenkinek a támogatást! Sokat segített :)

2013. aug. 6. 21:07
 19/20 anonim ***** válasza:
Fontos a szex, DE! nem az a legfontosabb.
2013. aug. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Yvanna válasza:

Szia kedves Kérdező !

Nálunk is hasonló a helyzet, mi lett veletek a ferjeddel azóta, ha szabad megtudni?

2020. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!