Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tehetnénk, hogy újra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnénk, hogy újra működjön? Mindkettőnk részéről megvan az akarat a változásra, de egyszerűen nem megy.

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt, ebből 8 év házasság. Két kisgyermekünk van. Tudni kell, hogy a kommunikáció sosem volt erősségünk. Az utóbbi időben valami nagyon félresiklott. Megbeszéljük, a megoldás tart kb. egy hétig és kezdődik előről. Azt hiszem, az egyik gond az, hogy a másik sérelmét nem tudjuk elfogadni és nem értjük a problémáját. De mindketten akarjuk, hogy működjön a házasságunk, teszünk is érte, de mindig ugyanoda lyukadunk ki. Helyre lehet ezt hozni?
2013. aug. 12. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg legalább egyik fél nem változtat addig nehéz lesz. Nálunk sajnos ugyanez a helyzet, bár nem házasság, de 9 év után is mindig én alkalmazkodom, és nálam is kezd betelni a pohár. Szintén nem beszélgetünk túl sokat (bár nem rajtam múlik). Én is próbáltam már mindent, hiszti, normális megbeszélés, költözés, de a változás mindig csak rövid ideig szólt. Egy-két nap után minden ment úgy mint eddig.
2013. aug. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez, mi is mindketten érezzük, hogy ez így nem jó, pedig idén még csak 4 éve lesz, hogy együtt vagyunk, van már egy 11 hónapos babánk is. Kommunikációból a férjem sorozatosan megbukik, szó szerint üldöznöm kell, hogy megbeszéljünk végre valamit, ő csak anyagiakról tud beszélni mostanában, pedig nem volt ilyen. És a mókuskerék is ugyanaz, 1-2 nap, egy hét, és minden változatlan. Párterápiát, pszichológust javasoltam, mindkettőnkre ránk fér, de elvonszolni nem fogom, neki is akarnia kell tenni valamit. Legalább megtudom, neki mennyire fontos ez az egész. De katasztrófa az egész, ahogy van.
2013. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva mást nem tudtok csinálni,mint több szexet,több gyengédséget,romantikát,izgalmat berakni az életetekbe.Ezt minden bántás nélkül,jóindulatból írom!
2013. aug. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, viszonzást nem kaptam, nem vette a lapot a férjem, mikor próbáltam megbeszélni szépen, nem vett komolyan, mikor hisztiztem miatta, megsértődött. Én meg, őszintén szólva, k**vára unom, hogy csak én dolgozzak a kapcsolatunkért, ő meg mintha úgy venné, nekem más dolgom sincs. Ennek egészséges esetben oda-vissza kell működnie, de sokszor kedvem sincs hozzá, amiért olyan, amilyen. Meg, mivel dilizni kell a kedvességért, összebújásért, rossz a szám íze, erőltetett az egész. Az meg a halálnak kell, tiszta döglött dolog.
2013. aug. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A két kisgyerek nélkül eltölteni kettesben legalább egy hétvégét valahol. Az sem baj, ha 4-5 napot sikerülne leszerveznetek. Nem, nem otthon. A napi rutinból kizökkenni, egy kis változatosságot, hogy ismét egymásra találjatok. Fel kell töltődni egy kis szerelemmel, gyengédséggel, egymás iránti vággyal.
2013. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írod: mindkettőtök részéről megvan az akarat a változtatásra.

Nos, ez nagyon biztató, minden esélyetek megvan, hogy sikerüljön!

Ajánlom ezt a könyvet: Gary Chapman: Egymásra hangolva.

Olvassátok el!


A lényege: ha a házastársak nem ismerik házastársuk szeretetnyelvét, (vagy mi magunk sem vagyunk tisztában saját magunkkal), akkor együttélésüket megnehezítik vagy meg is keserítik.


Chapman 5 szeretetnyelvről beszél. Ezek:1. ELISMERŐ SZAVAK, 2. MINŐSÉGI IDŐ, 3. AJÁNDÉKOZÁS, 4. SZÍVESSÉGEK, 5. TESTI ÉRINTÉS

2013. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!