Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassággal kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassággal kapcsolatban lenne néhány kérdésem, sztori bonyolult, úgyhogy kifejtem lenn. Tudod a válaszokat?

Figyelt kérdés

Szóval sztori röviden: van egy afrikai párom néhány éve, aki befejezte a tanulmányait, így lejár az itt tartózkodási engedélye, de én nem szeretnék tőle megválni és ő sem akar visszamenni. Felmerült a házasság kérdése, de mivel hallottam már rémsztorikat, szeretnék tisztában lenni néhány dologgal. Sajnos az ember sosem tudhatja, kivel él együtt, van, hogy évek múlva derül ki, hogy nem az akinek hisszük. A konkrét kérdések: A házasság Németországban lenne, mert ott lakik a családja egy része és most őt is oda köti a munkája. Ebben az esetben nekem Magyarországon van valami kötelezettségem? Bejelenteni vagy bemutatni, stb? Származhat e bármilyen hátrányom a házasságból, mondjuk ha ő elkövet valamit, vagy felvesz egy hitelt, belekeveredhetek e és házassági szerződéssel meg lehet e előzni ilyesmiket? És ha igen, a szerződést is németországban kell elkészíteni? Vagy lehet itt is és az érvényes minden uniós országban? És ha véletlenül mégsem jövünk ki és el akarok válni, meg tudja akadályozni és ha igen, hogyan?


Előre is köszönöm a válaszokat, remélem, van, aki ért ehhez az egészhez...


2013. aug. 14. 09:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ilyen kérdések mellett nagyon nagy hiba hozzámenni. De ez a te dolgod.


Igen, a házasságból származnak "kellemetlenségek", a házasság alatt felvett hitel közös, akárki veszi fel, ahogy a szerzett vagyon is közös, akárki szerzi, kivéve az örökség, ami azé, aki örökölt.

A most meglévő vagyonod viszont soha nem lesz közös, se a pénz, se a lakás stb. Az magánvagyon. Ha eladod a magánvagyonodat vagy az örökségedet házasság alatt és abból veszel valamit, az is magánvagyon.

A házassági szerződéssel meg a külön kasszával kb. kitörölheted, mert törvények határozzák meg a vagyonközösséget, amit nem lehet egy papírdarabbal felülírni. Amúgy meg a házassági szerződést végtelenül megalázónak tartom mindkét fél számára.


Azt nem tudom, hol kell elválnod, de az biztos, hogy a Németo-ban kötött házasságod itthon is érvényes.

2013. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Valójában vagyonom nincs, amiből kiforgathatna, inkább attól tartok hogy adósságot sózhat a nyakamba... Nekem is megvan a sajátom (diákhitel) azt sem tudom, hogy fogom kifizetni. Már ha eljutunk odáig, hogy gyerekek legyenek, addigra meg fogok bízni benne, és tudni fogom, ha képes vagyok hozzá egy életen át alkalmazkodni, csak akkor vállalok. A bizalmatlanság nekem alapvető természetem, mert volt már olyan, hogy olyan emberekben kellett csalódnom, akik évek óta a legközelebb álltak hozzám, sajnos ezt nem tudom elfelejteni. A srác tényleg nagyon rendes, megbízható, imád engem és elhalmoz mindennel, de ennek ellenére is bennem van, hogy bármikor bármi megtörténhet. Nekem nagyon hosszú idő kell a bizalom kialakulásához, de szeretem, és például azon sem gondolkodtam soha egy percig sem,hogy megcsal e. De ezzel a házasság dologgal egy új helyzetbe kerülök és körül kell járnom előtte. Egy ismerősöm férjéről pl. 10 év után derült ki, hogy valami körözött bűnöző (nem afrikai volt, még mielőtt jönnek a megjegyzések), de semmi nem utalt rá, mintaférj volt. Szóval sosem lehet elég óvatos az ember...azok csattannak végül a legnagyobbat, akik szerelem címszó alatt vakon megbíznak a másikban. És ez rassztól független dolog.


A válaszokat nagyon köszönöm, ha valaki tud még valamit, várom szeretettel :)

2013. aug. 14. 10:32
 13/27 anonim ***** válasza:
Azt vedd számításba, hogy ha kulfoldon kotsz házasságot, az ottani törvények a mérvadónak es csá ott tudsz elválni is....
2013. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy ha ő hajlandó elvenni úgy, hogy te ennyire nem bízol benne, akkor azt lehet, hogy csak azért teszi, hogy ne kelljen hazamennie...
2013. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%
Ha Németországban van a családja és oda köti a munkája is akkor minek kell neki Magyarországra tartózkodási engedély? Házasságot kötni igy hogy ennyire nincs bizalom nem hiszem hogy szerencsés dolog. Amúgy az afrikaiak jó nagy része muszlim vallású. Nem teljesen világos hogy mit fektetnél le egy házassági szerződésben. Azt hogy téged az ő dolgaiért nem lehet felelősségre vonni? :) vicces vagy, butus és naiv. Válást abban az országban lehet kezdeményezni ahol a házasság meg lett kötve.
2013. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%

*A bizalmatlanság nekem alapvető természetem, mert volt már olyan, hogy olyan emberekben kellett csalódnom, akik évek óta a legközelebb álltak hozzám, sajnos ezt nem tudom elfelejteni.


Igen, de ő nem tehet arról, hogy mások átvertek. Erre nem gondoltál még? Neked hogy esne, ha valaki évekig (már néhány éve együtt vagytok) nem bízna benned MÁSOK szemétsége miatt? Szerintem a bizalmat nem kiérdemelni kell pedálozással, hanem csak elveszíteni lehet nem megfelelő magatartással.

Attól, hogy elvesz, semmi nem fog változni, te sem fogsz jobban bízni benne.

11.

2013. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem is biztos, hogy muszlim. De az kétségtelen, hogy ezt fontos lenne tudni. Kérdező, muszlim?

Ha igen, akkor óva intenélek a házasságtól, mert egy hitelfelvétel a legkisebb problémád lesz...

11.

2013. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Nem, keresztény...tévedés egyébként, hogy a legtöbbjük muszlim, legalábbis az észak afrikai országok nagy része katolikus és erősen vallásos. De ezzel nem lenne gond, én is katolikus vagyok, megbeszéltük, h templomba eljárok vele, és ennyi, nem fogok belehalni. Nem az egész családja van németországban és nem állampolgárok, csak ott dolgoznak és laknak, néhány testvére.

A bizalom kérdést meg elfelejthetnénk már végre...ezt mi megbeszéltük, nem kell neki kiérdemelnie sem, majd jönni fog magától. Nem bántja,nagyon megértő ember, ezért is szerettem bele.


Írta valaki hogy naiv vagyok, és mit írnék a házassági szerződésbe... tényleg naiv vagyok (ezért is vagyok bizalmatlan, mert engem nagyon könnyű lenne átverni, ha nem lennék az). Elmagyarázod a dolgot? Mert naivságom fényében nem értem a kommentet....

2013. aug. 14. 10:48
 19/27 anonim ***** válasza:
Szia! En tavaly decemberben mentem férjhez Németországban a ferjem német állampolgár! Hazzassaghoz beszerezni mindent elég macerás! Letelepedesi engedely kerese azzal leadod a szemelyigazolvanyod kell, h legyen ervenyes útleveled! A letelepedest a Müncheni magyar general konzulatuson kell kervenyezni! Ott adnak egy csomó papirt kitoltesre! Ha nem beszelsz németül akkor kell tolmács! Ha a konzulatusrol minden paopirt megkaptatok akkor irany a valasztott anyakonyvvezeto! Ott elmobdanak mindent, mi hogyan zajlik, vinni kell a papirokat onnan elkuldik egy felső bírósághoz, h tanúsítványt kapjanak, h valoban hajadon vagy! Ami fontos kell egy nemzetközi anyakönyvi kivonat amit Budapesren a külügy minisztériumban tudsz apostillevel hitelesiteni annak illeteke 5500ft nemzetközi anyakonyvi kivonat 2500ft! Ezutan azt Németországban kell h elvidd tolmacshoz és lefordittasd az kb 2het es 50euro! Ha össze hazasodtatok és banki tartozás stb áll az ő neven az teged is erint házassági szerződés nélkül, ha szerzodesetek van akkor ezzel nem vagy terhelhető! Kulfoldon nem tarthat csak közös gyermek esetén, házasságon belül született gyermek eseteben a gyamsag 50-50% es ameg nem vagytok elvalva es nem a 100% gyamsag a tied a gyernek felett akkir azt irasban kell engedelyeznie a ferjnek-apanak, h a gyermeket külföldre vidd! Ha ezt nem adja írásban akkir te mehetsz de a gyermek nem! ! Remélem tudtam valamiben segíteni! Ha van még kerdesed nyugodtan irj privat uzit is! 27/N
2013. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
19es vagyok még annyi bármi baj lenne, nem enged el stb minden egyes országnak van külképviselete Németországban akik segitebek bármi is történne!
2013. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!