Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassággal kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassággal kapcsolatban lenne néhány kérdésem, sztori bonyolult, úgyhogy kifejtem lenn. Tudod a válaszokat?

Figyelt kérdés

Szóval sztori röviden: van egy afrikai párom néhány éve, aki befejezte a tanulmányait, így lejár az itt tartózkodási engedélye, de én nem szeretnék tőle megválni és ő sem akar visszamenni. Felmerült a házasság kérdése, de mivel hallottam már rémsztorikat, szeretnék tisztában lenni néhány dologgal. Sajnos az ember sosem tudhatja, kivel él együtt, van, hogy évek múlva derül ki, hogy nem az akinek hisszük. A konkrét kérdések: A házasság Németországban lenne, mert ott lakik a családja egy része és most őt is oda köti a munkája. Ebben az esetben nekem Magyarországon van valami kötelezettségem? Bejelenteni vagy bemutatni, stb? Származhat e bármilyen hátrányom a házasságból, mondjuk ha ő elkövet valamit, vagy felvesz egy hitelt, belekeveredhetek e és házassági szerződéssel meg lehet e előzni ilyesmiket? És ha igen, a szerződést is németországban kell elkészíteni? Vagy lehet itt is és az érvényes minden uniós országban? És ha véletlenül mégsem jövünk ki és el akarok válni, meg tudja akadályozni és ha igen, hogyan?


Előre is köszönöm a válaszokat, remélem, van, aki ért ehhez az egészhez...


2013. aug. 14. 09:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


magyar államplgár vagyok, egy afrikai állam állampolgára (is) a férjem és muszlim vallású is.


Az előttem szólók kommentjei között azért sok általánosítás volt- az én példám (és az általam ismert vegyes pároké) a rémségek ellenkezőjét mutatják.

Normális családi élet, gyermek, biztos, megbecsült munka és jövedelem, szép környezet- ezért aztán engem nagyon bánt az a sok (egy-egy negatív példa okán tett) általánosítás, amit olvasok erről. Biztosan vannak ún. "megélhetési házasodók" is, de azért higgyétek el, hogy a csendes és normális többség nem ilyen- egy-egy hangos negatív példa pedig sajnos nagyobb hatással van a negatív előítéletek kialakulására.

Mielőtt ég bárki leszólna: nem járok csadorban, normális európai életet élek, kifejezetten megbecsült munkám van a pénzügyi szektorban és bármikor elválhatok, ha úgy döntök, az életemmel, vagyonommal ugyanolyan szabadon döntök, mint bárki más ebben az országban. Nem ez, nem a papírok és nem csak a közös gyermek tartja össze a kapcsolatomat természetesen.


Abban viszont az előttem válaszolóknak igaza van:

NEM SZABAD AZÉRT HÁZASODNOD, HOGY MEGOLDD A LEENDŐ FÉRJED TARTÓZKODÁSÁT. Ezt neki kell megtennie és nem a te "hátadon"- mert akkor valóban bekövetkezhet, hogy csak a papírért lesz elkötelezett(ebb).


Akkor és csak akkor házasodj, ha valóban vele szeretnéd leélni az életed, közös családot, közös otthont terveztek és valóban érzelmi és gazdasági közösséget is szeretnétek alkotnia következő mondjuk 30-40 évben.


Ha ebből valami nincs meg, akkor nem is érdemes ilyenen gondolkodni.


A helyedben én mindenképpen magyarországi házasságot kötnék, mert akkor azt itt is lehet felbontani (igen, alakulhat így, még ha most ezt nem is látod)- és a házasság felbontására, vagyonmegosztásra, gyermekelhelyezésre stb. is a magyar törvények lesznek irányadóak. Ez neked előny, neki meg tk. mindegy, hogy német vagy magyar jog, mert mindkettő számára idegen terep.


A házasságról racionálisan, hideg fejjel kell dönteni.

A házassági szerződést támogatom (magyar családoknál is hasznosnak találom), bármit bele lehet írni, amit csak szeretnétek.

Akár arra vonatkozóan is, hogy ki hogy viseli a nevét, milyen vallás szerint nevelitek a gyerekeiteket, válás esetén milyen arányban számoltok el egymással akkor, ha a fizetéseitek között lényeges különbségek vannak egyes időszakokban (pl. ha a nő szülési szabadságon van stb.)

Bármiben, ami számotokra fontos és az élethelyzetetek indokolja.

Ügyvédi ellenjegyzéssel készítsétek, erre nem szabad sajnálni a pénzt.


Nagyon fiatalnak tűnsz, ezért én inkább megfontolásra, gondolkodásra intenélek.

A házassággal mennyiben változna meg az életetek?

Van biztos megélhetésetek, önállóan, mások segítsége, családi támogatások nlkül is normálisan megálltok a lábatokon HOSSZÚ TÁVON? (ne csak az aktuális németországi munkát nézd!)

Te magad rendelkezel annyi ÖNÁLLÓ tartalékkal, valamilyen erőforrással, hogy bármi történjék a párkapcsolatoddal, mindig el tudd magadat és az esetleg születendő gyerekedet látni anélkül, hogy ki legyél szolgáltatva a férjednek vagy annak családjának vagy akár a saját rokonaid jóindulatára legyél utalva?


Nem tudom, mennyire ismered a német jogrendet. Akkor házasodj más állam törvényei szerint, ha ott képzeled el élethosszig az életedet és jobban vagy legalább olyan jól ismered az ottani jogrendet, mint a hazait.

Itthon tagadhatatlanul előnyösebb helyzetben vagy. Én nem kötnék másutt házasságot.


A párodnak meg azt tudnám tanácsolni, hogy AZONNAL álljon neki dolgozni, legyen munkavállalási/tartózkodási engedélye, álljon meg a saját lábán és ne úgy igyekezzen az unióban maradni, hogy elvesz egy állampolgárt.


Nagyon fontold meg- valóban jó szándékból írom, de én a helyzetedben nem tanácsolnám a házasságot, holott jómagam egy afrikai állampolgár felesége vagyok (csak nálunk mindkét részről adottak voltak a normális körülmények és kényszermentesen házasodtunk).


Olvass utána a magyar és német jog szerinti házassági vagyonközösségnek is a neten és ne vélemények vagy elvárások alapján, hanem tények és a saját érdekeid alapján dönts.


Majd írd meg hogy döntöttél.

Minden jót kívánok.

2013. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Kedves afrikai feleség :)


Nagyon szépen köszönöm a kedves, részletes válaszodat, és nagyon sok boldogságot kívánok nektek a továbbiakban is. Mindig jól esik ilyet olvasni, azok után, hogy többszáz ember korholását hallgatom a "hülyeségem" miatt... dehát a szerelem az szerelem, nem?

2013. aug. 14. 12:04
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Te csak IGEN válaszokat akarsz?

Mert utolsó megszólalásod ezt sejteti.

Javaslom,hogy ilyen hozzáállásal ne is házasodj meg,legalább a partnered nem sérted meg(ha ő is úgy gondolkodik,mint Te,akkor végképp)

Egy HÁZASEMBER!!!

2013. aug. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Kedves HÁZASEMBER!


Nem azt kérdeztem igen e vagy nem, hanem konkrét kérdéseim voltak a már eldöntött igen után. Tehát arra várok válaszokat, nem egy fel nem tett kérdésre. A párom MEGÉRTŐ ember, mint mondtam...bizonyára számodra ismeretlen ez a fogalom és a szerelmet feltételekhez kötöd. Sajnálom a HÁZASTÁRSAD

2013. aug. 18. 15:59
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem azt a konkrét"igen"-t azért gondold át légyszí,ha ennyire dilemmázol!
2013. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is,megsértetted az afrikai párod,mert itt kipletykáltad!

Másodszor:Te sem bízol benne(Te írtad).....

Nem szégyelled Magad?

A Te afrikai párodnak biztos nincs kérdése,szerinted.

Ha meg van Neki,akkor ezt ketten beszéljétek meg,mert gusztustalan,hogy csak Te kérdezel!

Remélem, az Úriember is ezen az oldalon regisztrált,várom jelentkezését,Őt is meghallgatnám!!!

2013. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

*A párom MEGÉRTŐ ember


Egészen addig, míg meg nem kapja, amit akar.

Kutyából nem lesz szalonna, ahogyan a mondás tartja!

2013. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!