Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségként miért nincs jogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségként miért nincs jogom intézkedni a férjem nevében? Hiszen a felesége vagyok, megtagadhatják törvényesen az adatátadást?

Figyelt kérdés
Bankban, telefontársaságnál, ilyen helyeken. Sehol nem kapok felvilágosítást, nem tudok intézkedni a férjem nevében.
2013. aug. 26. 12:01
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Nem az engedélye nélkül. De én itthon vagyok gyed-en, napközben elmegyek, nekem 20 perc mert nincs tömeg. Ő meg munka után tudna menni, amikor sokan mások, rengeteget kéne várnia.


Nyilván nem akarom lenullázni a számláját, de szeretnénk csomagot váltani mert a mostani nagyon drága, szeretnénk ha a számláról vonnának pár dolgot hogy ne kelljen csekkezni.

2013. aug. 26. 12:14
 12/60 A kérdező kommentje:
Akkor mégis, milyen jogokat kap egy házastárs? Ezek szerint semmit. Aztán csodálkoznak, hogy kevesen házasodnak. Annyi idő alatt hány meghatalmazást meg tudtunk volna írni....
2013. aug. 26. 12:15
 13/60 anonim ***** válasza:
95%
A felesége lettél, nem pedig ő maga! Azért attól hogy házasok vagytok, még nem feltétlenül van jogod mindenhez hozzáférni, ami a férjedé. Gondolkodj egy kicsit! Ha valakik hivatalosan még nem váltak el, de utálják egymást, simán visszaélhetnek a férj/feleség "státusszal". Azért a bankok és egyéb helyek sem teljesen hülyék...
2013. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy te intézed otthon az ügyeket és ezzel megkönnyítenéd a férjed dolgát is, de sajnos családtag (apa, anya, testvér) helyett sem intézkedhetsz.

Vannak sajnos olyan emberek, akik jogtalanul akarnak hozzáférni ezekhez az adatokhoz, lehet az feleség, vagy idegen.

Például egy elmérgesedett válás vagy párkapcsolat esetén sem fogja a mobilszolgáltató ügyintézője a féltékeny feleségnek kipostázni a férje híváslistáját.

Vadidegennek (aki mondjuk idős ember unokájának adja ki magát) a bankban nem fogják megmondani, hogy Kovács bácsinak mennyi pénz van a bankszámláján.

Persze lehet meghatalmazást hamisítani, de az már más tészta. (azzal már a rendőrség foglalkozik)

Egyszerűbb, hogy a férjednek lefénymásoljátok a személyi igazolványát, lakcímkártyáját és leírja, hogy meghatalmazom feleségem X-né Y-t, hogy hivatalos ügyeim ügyintézésében nevemben eljárjon és aláírja.

2013. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, egyszer kell elintézni, hogy téged bevegyen felhatalmazottként. Attól, hogy hozzámentél, még nem lettél az.
2013. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
91%

"Akkor mégis, milyen jogokat kap egy házastárs? Ezek szerint semmit. Aztán csodálkoznak, hogy kevesen házasodnak."


Hú! Hát én pl. nem azért fogok férjhez menni, hogy intézkedhessek a bankban a férjem nevében. :D

2013. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:

Jó, mondjuk tényleg sok a durva válás, ez igaz.


De a közművek? Hiszen a lakás közös, akkor a lakáshoz kapcsolódó tv, net, víz stb szintén. Oda akkor vigyem a tulajdoni lapot?

2013. aug. 26. 12:19
 18/60 anonim ***** válasza:
94%
Tulajdoni lap se elég...Minden szerződésben ott van, hogy ki intézkedhet, kinek adhatnak ki adatokat, azt kell módosítani, hogy te is benne legyél.
2013. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
88%

Mekkora hiszti. 1 azaz EGY perc megírni egy meghatalmazást.

Komolyan nem gondoltál még bele, hogy miért is van ez így? Attól hogy házasok vagytok, még lehettek fasírtban, még csinálhatsz dolgokat a nevében puszta szemétségből, ezt kell kiküszöbölni.

Túl nyugis a gyerkőc, hogy ilyesmiken van időd bosszankodni?

2013. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
84%

Legyél te mindenhol a szerződő és akkor semmi gond.

Nekünk közös a lakás, nem vagyunk házasok, a számlák a barátom nevére jönnek, ha közműnél kellett ügyet intézni vittem a tulajdoni lapot és egy meghatalmazást.

A biztosítást én intézem, a banki, telefonnal kapcsolatos ügyeinket, meg mindketten magunknak.

2013. aug. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!