Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségként miért nincs jogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségként miért nincs jogom intézkedni a férjem nevében? Hiszen a felesége vagyok, megtagadhatják törvényesen az adatátadást?

Figyelt kérdés
Bankban, telefontársaságnál, ilyen helyeken. Sehol nem kapok felvilágosítást, nem tudok intézkedni a férjem nevében.
2013. aug. 26. 12:01
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
A férjed írjon egy meghatalmazást és akkor tudsz intézkedni.
2013. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem intézkedhetsz. Senkinek nem szabad kiadni az adatokat.

Ha mégis te vagy az "ügyintéző" a családban, akkor mindenhova meghatalmazással kell menned.

2013. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
74%

Amennyiben lenne írásos meghatalmazásod a férjedtől, akkor intézkedhetnél.


De így illegálisan kutakodni a másik magánszférájában, azt nem lehet!

2013. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
De pont ezt nem értem - azzal, hogy feleségül vett, megkaptam a felhatalmazást. Nem akarok minden apróság miatt ilyet írogatni.
2013. aug. 26. 12:07
 5/60 A kérdező kommentje:
Milyen magánszféra??? Házasok vagyunk! Bár kezdem azt hinni, hogy ez a mai világban semmit nem jelent.
2013. aug. 26. 12:08
 6/60 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy a felesége lettél, nem lettél tejhatalmú a hivatalos ügyei felett. Ő a bank és a telefontársaság számára egy másik ügyfél, teljesen független tőled, jogilag. Olyan szerződéseket köthet, amilyet akar, olyan csomagokba léphet be, amilyenbe akar, hitelt vehet fel, saját nevére, akkor sem kérik ki a véleményed és aláírásod. Ahogy ezek módosításához is Ő kell, nem te. Ő sem járhatna el a te ügyeidben meghatalmazás nélkül. A házasság szép dolog, de nem jelenti, hogy ettől egy és ugyanaz a személy lettetek.
2013. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
97%
Közben el is válhattatok, külön is élhettek. A bank nem tudhatja, hogy jogosan intézkedsz-é, vagy csak a jogosnak vélt jussodat szeretnéd felmarkolni.
2013. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez teljesen normális, így akarják kiküszöbölni pl. azt, hogy a különélő, de még nem elvált feleség/férj megkopassza a másikat, és ez csak egyetlen példa. Ha pl. az egyik meghal, és közös a bankszámla, azt is zárolják. Én ezt jogosnak tartom, semmi bajom vele. Intézkedjen a férjed! Önálló, felnőtt ember, feltételezem.
2013. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
96%

Azzal, hogy hozzámentél, még nem kaptál teljes körű meghatalmazást! A házasság nem erről szól!

Ilyenről még nem is hallottam soha, de ha ezt bevetnék, tuti elválnék.

Ne turkálj a férjed dolgaiban az engedélye nélkül!

2013. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
94%

"azzal, hogy feleségül vett, megkaptam a felhatalmazást."


Ezt meg hol álmodtad???????

2013. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!