Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségként miért nincs jogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségként miért nincs jogom intézkedni a férjem nevében? Hiszen a felesége vagyok, megtagadhatják törvényesen az adatátadást?

Figyelt kérdés
Bankban, telefontársaságnál, ilyen helyeken. Sehol nem kapok felvilágosítást, nem tudok intézkedni a férjem nevében.
2013. aug. 26. 12:01
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
85%

Saját magad írt meghatalmazással sok helyen nem tudsz mit kezdeni, mivel a különböző szolgáltatók a saját maguk által írt sablonmeghatalmazást fogadják csak el.

Így van ez pl. T-Mobilnák, víz-villany-gáz szolgáltatóknál. Közüzemi szolgáltatóknál pl. a meghatalmazás elég részletes, van amelyik általános teljes körű meghatalmazást nem is fogad el, mivel egyes ügyekben csak a 'tulaj' intézkedhet, pont múlt héten láttam egy az elekromos művek meghatalmazását, van kb. 8-10 pont, aminél ikszelni kell, hogy mire terjed ki a meghatalmazás.

2013. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anyukám intézkedett a nevemben, ő ért rá.


A meghatalmazást még két tanú is aláírta, címmel, személyi számmal, dátummal.

2013. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
85%
Egyetlen meghatalmazás van, amit mindenki elfogad, a közjegyző által hitelesített, de az viszont nem olcsó.
2013. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
64%

"Milyen magánszféra??? Házasok vagyunk!"


ezt linkelhetem, amikor valaki megint megkérdezi, miért van sok házasságellenes a GYIK-en? :D

2013. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
66%
Mi két évig hadakoztunk, a volt férjem úgy költözött el hogy nem jelentkezett ki, amilyen kedves volt, simán kiköttette volna az áramot meg amit lehet, ha lett volna rá lehetősége. Nem minden házasság móka, kacagás és szeretet sajnos, így egy házasságlevél nem jelent mindenre felhatalmazást.
2013. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
0%

Csak úgy érdekességként:


[link]


Ha mondjuk a férjed örököl egy nagyobb összeget (ami az ő különvagyona és hivatalosan semmi közöd hozzá) és abból vesz neked egy kocsit ajándékba, az adóköteles.

2013. aug. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó, ennek aztán mi köze a kérdéshez?

Csak az egyenesági rokonok között illetékmentes az ajándékozàs!

Egyébként, ha a különvagyon értékén szerzett vagyontárgyat csak úgy odaadja a feleségének, attól még jogilag az övé marad. Ha azt akarja, hogy a feleségé legyen, oda kell ajándékozni, szerződésben rögzítve.

2013. aug. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
57: Semmi, azért írtam oda, hogy érdekességként, annyiban érinti a kérdést, hogy a házasság nem jelenti azt, hogy a két fél eggyé válik.
2013. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk én vagyok a család ügyintézője, szinte mindenki helyett én járok ügyet intézni, ezért van egy sablonom, amit mindig az aktuális ügy szerint változtatok, aztán azzal megyek intézkedni.


Kitöltöttem az enyémet random adatokkal, ezt eddig mindenhol elfogadták:



MEGHATALMAZÁS


Alulírott Kovács István (születéskori neve: Kovács István, született: Budapest, 1975. december 1 ., anyja neve: Kis Júlia, lakcím: 1077 Budapest, Nefelejcs utca 1., személyi ig. szám: 952441 MA) meghatalmazom Juhász Dorinát (lánykori neve: Juhász Dorina, született: Budapest, 1980. június 1., anyja neve: Lajos Mariann, lakcím: 1001 Budapest, Keresztes utca 19., személyi ig. szám: 931532 IA), hogy helyettem a Dunántúli Vízmű ZRT.-nél szennyvízcsatornára történő rákötés ügyében eljárjon.


……………………..……. ……………………..…….

meghatalmazó meghatalmazott


Kelt: Budapest, 2013. augusztus 28.



Tanú 1 Tanú 2


Név: ……………………..………… Név: ……………………..…………

Személyi ig. szám: ………………... Személyi ig. szám: ………………...

Lakcím: …………………………… Lakcím: ……………………………


……………………..……. ……………………..…….

Tanú Tanú

2013. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Azokat a számokat a meghatalmazó és a meghatalmazott, valamint a tanúk aláírásánál nem tudom miért tette be, de remélem így is érthető.


#59-es voltam.

2013. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!