Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségként miért nincs jogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségként miért nincs jogom intézkedni a férjem nevében? Hiszen a felesége vagyok, megtagadhatják törvényesen az adatátadást?

Figyelt kérdés
Bankban, telefontársaságnál, ilyen helyeken. Sehol nem kapok felvilágosítást, nem tudok intézkedni a férjem nevében.
2013. aug. 26. 12:01
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Akkor mindenhová be kell menni együtt, és onnantól én is intézkedhetek? Azt is lehet, hogy mind a kettőnk nevén vannak?


A meghatalmazással az a baj, hogy ha nem jól írjuk meg beleköthetnek. Nem akarok több plusz kört futni.


A bank meg azért érdekes, mert van kártyám, amivel jogom is a pénz felett rendelkezni. Na mindegy.

2013. aug. 26. 12:26
 22/60 anonim ***** válasza:
96%

Még mindig nem érted? Nem, attól, hogy valahová besétáltok édes kettesben, még nem intézhetsz a férjed nevében semmit. Ha ír egy MEGHATALMAZÁST, akkor mehetsz.

Banyek, nem gondoltam volna, hogy 2013-ban Magyarországon ilyen ... kevéssé világos gondolkodású lehet egy felnőtt nő.

2013. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
90%
Nem irigylem aki ügyintézőként dolgozik, napi szinten hány ilyen ember lehet, akinek nem lehet megmagyarázni, h mi a szabály?
2013. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
88%

Hogy a pénz felett rendelkezel, az egy dolog, a személyes adatok más kategória és törvény szabályozza az intézményeket, ki férhet hozzá. A házastárs nem. Kezes sem intézkedhet az adós nevében például.

A férjed akkor ne álljon sorba, hanem intézze telefonon a csomagváltást, ügyfélszolgálaton keresztül lehetséges szerintem. Ne akarj mindent intézni, úgy jársz majd, mint én, ma már az összes intéznivaló a nyakamban van és úgy kell "rugdosni" a férjem, hogy intézze már el azt, amit csak ő tud.

2013. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:
De ha bemegyünk ketten, akkor ő ott adhat meghatalmazást, nem? Elmondja hogy mostantól szeretné, ha én is intézkedhetnék. Ez miért nem működik?
2013. aug. 26. 12:34
 26/60 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a bankszámlájához kaptál bankkártyát az egy dolog. Attól még nem biztos, hogy adott a bankszámlája felett teljes körű meghatalmazást. Mert ahhoz pl. be kell mennetek együtt. Van netbank, ahol szinte minden dolgot el lehet intézni. A közüzemi dolgoknak is van most már internetes ügyintézése, ahol nyomon követheted a számlákat, befizethetsz stb.
2013. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
95%

És ha épp tegnap raktam ki a szűrét? Vagy ha már fél éve külön vagyunk, csak épp folyamatban van a válásunk? Még jó, hogy nem intézkedhet az én nevemben!


Szép is lenne!

2013. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
91%
Jajj... istennek hála, hogy nem vagyok banki- vagy telefon-ügyintéző! Mert LE KELL ÍRNI. Az, hogy szóban mi hangzik egy el adott pillanatban, az egy dolog, a szó elszáll, ha az ügyintéző később nem tudja papírral igazolni, hogy valóban jogosan, a férjed hozzájárulásával engedett neked hozzáférést és férjed ügyeihez, ő üti meg a bokáját (ergo kirúgják). Gondolod, van olyan ember, aki a te két szép szemedért kirúgatja magát?
2013. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
Ok fasírtban vagyunk, én meg bemegyek és kikapcsoltatom a vizet a KÖZÖS házban - hát jól kib....k vele.
2013. aug. 26. 12:39
 30/60 A kérdező kommentje:

Persze, de gondolom mindenhol van erre formanyomtatvány. Bemegyünk, elmondjuk mit akarunk, az ügyintéző kinyomtatja, a férjem aláírja. Vagy ilyen nincs? Az jobb, ha én itthon írok egyet? Azt sem látják, ki írja alá, talán csak aláhamisítom.


(Ha meg válunk, bemegy és egy olyat ír alá, ahol visszavonja ezt a meghatalmazást)

2013. aug. 26. 12:41
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!