Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szülés után miért lesz sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés után miért lesz sok nőből anya és megszűnik nőnek lenni, mert úgymond a szerelme a gyermeke lesz?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt olvasom és látom a házasságban/hosszú kapcsolatban élőknél. Azt teljesen megértem, hogy egy ideig a nő csak anya lesz, de előbb-utóbb a férfinak ez probléma lesz.


És most tekintsünk el az olyan szélsőségektől, hogy minden háztartási feladat a nőre hárul, mert a férfiak is besegítenek ilyenkor - jobb esetben.


2013. szept. 2. 01:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennek azért nagyon sok oka lehet. Biztosan vannak "ostoba turbóanyák", akiknek hiába van ott az áldott jó férjük, aki nem hagyja őket magukra, kiveszi a részét a háztartásból, virággal kedveskedik nekik, ők meg mégsem figyelnek rá, de az esetek döntő többségében kettőn áll a vásár.

Nekem pl. feláll a szőr a hátamon, amikor azt hallom, hogy szülés után a nő "nem foglalkozik a férjével." A férj nem kisgyerek, akinek az a dolga, hogy passzívan várja, hogy végre valaki foglalkozzon vele. Nyugodtan a kezébe veheti az irányítást, amíg a felesége fektet, ő elmosogathat, utána tölthet két pohár bort, és kihívhatja az asszonyt az erkélyre beszélgetni. Vagy felvetheti ám ő is, hogy mi lenne, ha odaadnák a gyerekeket egy délutánra a nagymamának, és akkor jutna idejük egy kicsit egymásra is. Ha van rá mód - pl. egy közelben lakó nagymama -, a legtöbb feleség boldogan kap egy ilyen lehetőségen. De sajnos a férjek-apák jelentős része este inkább elmegy a haverokhoz, vagy levágja magát a tévé elé, és megállapítja, hogy vele senki nem foglalkozik.

Azt tudomásul kell venni, hogy a gyerek megszületésével sokminden megváltozik, beszűkülnek a lehetőségek, a régi fiatalos életformának nagyon hosszú időre búcsút kell mondani. Ennek is meg lehet találni a maga szépségét, sok családnak sikerül is. És nem a gyerek totális háttérbe szorításával, hanem vele együtt, az ő igényeinek maximális figyelembe vételével is meg lehet oldani, hogy a házaspár időnként ki tudja engedni kettesben a gőzt. De ismétlem, ehhez mindkét fél szükséges.

2013. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%
"Turbóanya" - pontosan olyan, mint amit a Kérdező leírt.
2013. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon egyszerű: olyan férfit kell választani, aki a szülés után is partner és nem csak addig, amíg meg kell csinálni az utódot.
2013. szept. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
13-as ! Ezt viszont csak akkor tudod meg, ha már szültél a férfinek. Előtte mindez csak remény.
2013. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Több oka lehet.

Nem elhanyagolható a hormonok jelenléte, a fáradtság, az ösztönök. Ezeken nem tudunk felülkerekedni, bármilyen modern világban élünk.

Én is úgy voltam terhesen hogy "én aztán nem leszek ilyen" - aztán amikor napi 18x szoptattam és este a férjem érintésére újra ömleni kezdett a tej a mellemből, hát elszállt az ihlet. Lent sem voltam rendben, hüvelyszárazságom volt - idő kellett, míg rendben jöttem fizikailag.

2-3 hónap alatt beleszoktunk, beletanultunk a helyzetbe. Nem hiszem, hogy a férjemnek joga lett volna ez idő alatt félremenni.


Amit viszont magam körül látok, hogy sokan túl sokáig várnak a babával, 35-40 évesen meg már annyira akarják, hogy amikor megszületik, tényleg csak a baba van.

2013. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem is a fáradtságról van szó, hanem arról, aki pl. ragaszkodik hozzá, hogy a férje helyett mostantól csak a gyerekkel aludjon (és nem pár hétig, hanem évekig!!!), aki másról sem beszél, csak és kizárólag a gyerekről, aki onnantól kezdve saját magát csak Anyaként (persze nagybetűvel...) határozza meg, aki nem hajlandó a férjével beszélgetni, vagy bármit csinálni (és nem is a szexre gondolok, hanem bármi közös programra, akár csak TV-zésre, vagy akármi)...
2013. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%
Az együtt alvás pont az a dolog, amit gyerekvállalás ELŐTT kell megbeszélni. Aztán ha anyuka mégis ragaszkodik a dologhoz, a férj ne húzza meg magát a kanapén, hanem nyissa ki a száját.
2013. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kettesben lenni témához: több ilyen alkalom lenne, ha a férjek nagy része nem várná el, hogy a nő szervezze le a dolgot. Mondjuk a férj hívná fel az anyját/anyósát hogy jöjjön bébiszitterkedni, ő találná ki hogy hova menjenek, ő venné meg a jegyet vagy foglalna asztalt stb.
2013. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%
Van ilyen. Oké, hogy nehéz az elsőpár hét, és az embernek élni sincs kedve, de utána nekem ne mondja senki, hogygey nőnek nincs idő hajat mosni, egy kicsit saját maával foglalkozni, heti 1-2 alkalommal, amíg a gyerek alszik, vagy a nem is alszik, csak csenden van. Bár volt itt egy kérdés, talán nyáron, hogy a nő mit csináljon, mert napok óta nem fürdött, mert nem meri a gyereket egyedül hagyni, amikor az alszik a kiságyban, hogy elmenjen tusolni....
2013. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A 11-es válaszoló írásához nem is lehet mást hozzátenni, mert annyira igaza van. Azért ne mindenért a nők legyenek már a felelősek. A "turbóanya" kifejezésen jót nevettem.
2013. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!