Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon önző dolog, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon önző dolog, ha nem szeretném, hogy egyetemre járjon a párom?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. A párom többdiplomás, 2 felsőfokú nyelvtudása van, jól fizető állása. A munkája miatt reggel 6-kor indul, és este 6-ra ér haza. Ő ezek mellett tanulna még 2-3 nyelvet, és szeretne még pár szakot, diplomát megcsinálni. Viszont így is keveset van itthon, és hirtelen felindulásomban azt mondtam neki, hogy ha elkezd tanfolyamra/egyetemre járni, én elhagyom.

Gyerek nincs.

Önző dolog? Vagy rákéne hagynom?


2013. szept. 2. 10:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%
nagy hulyeség a tanulás...szerintem az ember (foleg a párom) inkább tudjon megcsinálni is ezt azt,járjon munkába de legyen ideje a családra is,nemkell tonkremenni a tanulásba+munkába...vannak akik tanulnak majd 40 éves korukig és mitérnek el vele?nagy szart,nemtudnak a ház korul se semmit megcsinálni,mert ugye ok tanultak és munkájuk meg ugyse lesz sokkal jobb,mint egy érettségisnek..
2013. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Igen, elég önző dolog. Sztem a buta nők szoktak így viselkedni. Aki nem akar tanulni amíg a párja is tanul és ahelyett hogy csinálná azt amit a párja vagy elfoglalná magát valami hasznossal, esetleg a párját támogatná benne, nyávog és hisztizik. De ne aggódj, manapság kb az összes nő ilyen már. Csak akadályozzák a párjukat a haladásban.


Nem akarok beleszólni, de nekem az a véleményem hogy engem inkább hagyjon el egy ilyen nő, minthogy én vegyek vissza a céljaimból. Esetleg hogy majd 5 év múlva legyen szakítás a vége, amiért "nem foglalkozom vele".


Lenne elég pasi neked is Kérdező, aki nem tanul és nincsenek hosszabb távú céljai. Papucsot is csinálhatsz belőlük és úgy rángatod ahogy akarod. De van akinek nem a szerelmi nyavalyái a legfontosabbak az élete során.


Sztem üljetek össze és beszéljétek meg. Hogy ki mit akar. Ha most szőnyeg alá söpritek akkor lehet később elő fog jönni ugyanez a probléma. Mert ez egy elég nagy jelzés hogy mást akartok. Később rámehet a család is.


De ezt csak így fiatalon és tapasztalatlanul mondom

2013. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem értek egyet. Annak köszönhetően, hogy a párom tanult, és sokat és jól tanult, most annyit keres, hogy akármikor felújíthatunk, és nem kell otthon megszakadjon a munkában, velünk lehet akármikor, akár ha most szólok neki, eljöhet a munkahelyéről, mert igen, vannak még ma is olyan munkáltatók, akik összeteszik kezük-lábuk, ha ilyen munkaerejük van, és nem a munkavállaló aggódik, mikor rúgják ki. Ha munkahelyet akar váltani, kapásból lenne még min. 3 hely, ahol licitálnának rá. Én úgy gondolom, tanulni és tudni sosem kár. Tudni kell megtalálni az egyensúlyt, és tudni mi a fontos az életben, a családunk boldog és nyugodt, minden nap du. 5-től itthon van, amit nem sokan mondhatnak el magukról, szerintem. Sosem ideges, sosem feszült. Mindez képtelenség lenne, ha nem lenne szerencsés végzettsége és nem tanult volna sokat érte. Ettől még meg tud szerelni itthon mindent, ami tönkremegy, de élvezetből teszi, nem azért, mert rászorulunk. Nagyon nem mindegy!
2013. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

buta nő, köszi:)

Én épp tanulok, egyetemista vagyok még. Ő 30 éves, és 5 diplomája van, mind piacképes. 18 éves kora óta nem telt el egy év sem, amikor nem járt egyetemre. Nem papucsot akarok belőle csinálni, csak hogy töltsön itthon annyi időt, amennyit tud.

2013. szept. 2. 10:32
 15/26 anonim ***** válasza:
57%
Csak 30 éves? :) Pláne! Édesapám nemrég diplomázott sokadszor, 56 évesen. :) ettől még fantasztikus apa, és remek férj! :) Büszkén tapsoltam neki az átadáson! Szerintem értékeld át ezt a dolgot! Neki ez a szórakozása és ráadásul hasznos szórakozás! :)
2013. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is ezt csinálja, csak nálunk én vagyok a nő. Szerinte van munka, van lakás, elégedjek meg ezzel. Pedig én csak szakmát szeretnék csinálni, nem egyetemet.


Mennyi idejét veszi igénybe a tanulás? Te addig nem tudsz mást csinálni? Tanulni - akár azt is, amit ő - sportolni, barátnőkkel lenni, festeni, rajzolni, bármit ami érdekel.

2013. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%

Hú, 11, te sem vagy egy okos teremtés. :)


30 éves, még fiatal, ha ezt szeretné csinálni, ne korlátozd már. Az én apukám 60 felett diplomázott. Ha tehetném én is kijárnék még legalább két szakot, ebből remélem az egyikre legalább lesz majd lehetőségem. De engem támogat benne a párom is. A nyelvtanulás meg a legfontosabb dolog manapság, ezt pláne nem értem miért akarnád megvonni tőle...

2013. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
61%

Mit szólnál, ha a párod mondaná neked ugyan ezt??!!


Itt siránkoznál, hogy milyen "önző"...

2013. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én főiskolás voltam, a férjem meg dolgozott és a másoddiplomáját csinálta, mikor összekerültünk. Utána dolgoztunk, mind a ketten jártunk még egyetemre, meg intenzív nyelvtanfolyamra munka után, stbstb. Eltelt közben több év, de ebben egyeztünk meg. A férjemnek jó munkája van, itthonról is dolgozik, ha beesik még 1-2 munka. Most, így megtehetjük, hogy 4. éve itthon vagyok a gyerekekkel, és még 2 évig így is lesz. Az én férjem is keveset volt otthon, néha heti 7 napot dolgozott. Amióta gyerekek vannak, igyekszik legkésőbb 5re hazaérni, minden idejét velük és velem tölti, hogy együtt nekünk jó legyen.

Érdemes lenne elbeszélgetni vele fenyegetőzés nélkül, hogy mik a tervei, a te terveid, mit szeretnél, mert néma gyereknek az anyja se, ezt tudjuk jól. Néhány pasi meg nagyon néma gyerek tud lenni. Ráhagyni nem kéne, mert ha együtt éltek és ő esténként/hétvégenként tanul, akkor több munka hárul rád (ha együtt éltek gondolom), más a szabadidőd neked is. Mi csináltuk azt, hogy egy-egy nagyobb munkaroham után (ez hónapokig heti 7 napot jelentett) kivettünk pár nap szabit és elutaztunk. Elég volt csak 100 km-t utazni és kirándulgatni, nem kellett drága wellnes se. Együtt voltunk, kikapcsolódtunk.

Szurkolok, hogy kompromisszumos megoldást sikerüljön találni. Más hibája nincs, csak állandóan tanulni akar? Soha rosszabbat! :)

2013. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%

Én azért kicsit másfelől közelíteném meg a dolgot, azaz igen, itt vagyok, tessék lepontozni!!!44ngynééégy


Szóval. A nap 24 órájából 12-őt van otthon. Vegyük hozzá, hogy aludni is szokott az ember, az minusz 6 óra(legalább). És akkor ehhez jön hozzá a tanulás, méghozzá nem egy-két évig, mert gondolom a még pár diploma még jópár évet jelent.


Zsarolni tényleg nem lett volna szabad, de kicsúszott, gonmdolom, ezzel nem vagy egyedül a világban. Valószínűleg már abba is belefáradtál, hogy a pároddal alig látjátok egymást, ami a jövőben még kevesebb időre redukálódna. És akkor ne jusson eszedbe az, hogy hamarosan már tényleg csak aludni jár majd haza? Éveken át fenntartani egy ilyen kapcsolatot embertpróbáló. És igen, valószínű, hogy megsínylitek. Tőle az lett volna az etikus, hogy megbeszéli előbb veled, hiszen ez téged is nagyban érint, és akkor neked sem csúszott volna ki a szádon ilyen rondán, hanem szépen előadhattad volna neki, hogy neked ez kellemetlen.


Neki a tanulás inkább hobbi, mint létszükséglet. És bármilyen szépen is hangzik az, hogy ő tanul, ez egy olyan hobbi, ami jelentősen megterheli a kapcsolatotokat. Amihez azért neked is van némi közöd, ha már ketten vagytok benne. Kár, hogy ebben sokan csak a későbbi mégnagyobb jövedelmet látják...


Tessék kiosztani engem a pitsába.

2013. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!