Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon önző dolog, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon önző dolog, ha nem szeretném, hogy egyetemre járjon a párom?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. A párom többdiplomás, 2 felsőfokú nyelvtudása van, jól fizető állása. A munkája miatt reggel 6-kor indul, és este 6-ra ér haza. Ő ezek mellett tanulna még 2-3 nyelvet, és szeretne még pár szakot, diplomát megcsinálni. Viszont így is keveset van itthon, és hirtelen felindulásomban azt mondtam neki, hogy ha elkezd tanfolyamra/egyetemre járni, én elhagyom.

Gyerek nincs.

Önző dolog? Vagy rákéne hagynom?


2013. szept. 2. 10:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem vagy önző.5 diplomával már megállhatna, kicsit túlzás is.Én sem támogatnám, minek??
2013. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itt nem az egyetemen van a hangsúly...Neked kevés az az idő, amit veled tölt, neki meg nyilván még sok is, ha még abból a kicsiből is inkább lecsíp, hogy nyelveket tanuljon, meg még egy szakot elvégezzen. Mások az igényeitek. Te rá vágynál, ő meg sok egyéb tevékenységre, nélküled. Ez nem gond, csak éppen nem egymás ideális társai vagytok. Nyilván ha neked is lennének ilyen ambícióid, vagy ennyire sűrű lenne a napi beosztásod, akkor nem bánnád, de így?
2013. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem önzőség. Férjem akkor szerezte a 3. diplomáját, mikor a lányunk született. Egyedül csináltam mindent, mert ő vizsgázott, tanult, mi legyünk csendben.

De egy villanyégőt nem tud kicserélni.

Oké, legyen valaki okos, de ezen a földön járjon.

Nem tartalak önzőnek.

2013. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy milyen szakra menne. Ha teljesen újba kezdene bele, az jóval több időt visz el, mintha valami olyat választ, ami mondjuk az előzőek egyikére épül, avagy a tárgyak jó részét el lehet fogadtatni.
2013. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
5-ös, ha lenne rá mód, több zöld pacsit is nyomtam volna.
2013. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 My Conserve ***** válasza:
100%

A 20-assal és a 24-essel nagyon egyetértek.


Azt is írtad:

"Ő 30 éves, és 5 diplomája van, mind piacképes."


Én sose értettem, miért kell valakinek 5 diploma. Persze jó, ha van két-három diplomád, ami egymást erősíti. De öt különböző, az már kicsit bizonytalannak tűnik.


Amúgy meg az első után a 4 diplomát se adják ingyen, szóval ő eddig se állhatott túl rosszul anyagilag.


Tanulni persze jó, hasznos lehet, de a puszta papírhalmozás még senkit nem tett se gazdaggá, se okosabbá. A legfontosabb az, hogy az életét építse. Ha ehhez még két-három egyetemi diploma kell, ám tegye, de nem bírok elképzelni ilyen életcélt. A legtöbb sikeres ember azt szokta csinálni, hogy kiválaszt 1 szakmát, és azon végez el több szakterületet, és nem csak egyetemi szinten, hanem magasabb (doktori) és alacsonyabb (tanfolyami, tapasztalati) szinteken is. Ő mit akar?

2013. szept. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!