Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyikőnk sem akar gyereket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyikőnk sem akar gyereket, de félek, hogy később megbánom?

Figyelt kérdés

A párom eleve úgy indított, hogy ő nem akar gyereket, én meg akkor még nem igazán gondolkoztam erről, de most már én sem akarok, mert tök jól megvagyunk így, tudunk előrehaladni, a gyerek meg úgy érzem hogy csak hátráltatna.

Milyen tapasztalataitok, véleményetek van erről a helyzetről?

Én úgy érzem, hogy teljesen kerek így az életem.


2013. szept. 15. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Most milyen választ vársz??? Hogy azt írják, jól teszed,igazad van... vagy azt hogy meg fogod bánni???


Ha nektek így jó akkor mi a kérdés???

2013. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nem azt várom, hogy mondjátok meg hogy mit csináljak, hanem azt, hogy ha esetleg valaki járt hasonló cipőben, és nem lett gyereke, akkor megbánta e vagy sem, illetve ismerős párok között ha volt ilyen akkor mit lát kívülről :)
2013. szept. 15. 21:16
 3/19 anonim ***** válasza:

Mi nem tudhatjuk, hogy te meg fogod-e bánni.


Én 28 éves nő vagyok, és én is azt érzem most, hogy nem akarok gyereket.

Nem zárom ki, hogy ez később változni fog, de most nem szeretnék semmiképpen sem.


De azt nem tudhatom, hogy te mit akarsz...

2013. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kérdés az is, hogy mennyi idősek vagytok. Mert mondjuk negyven évesen már nem biztos hogy sok időd van megváltoztatni a döntésedet, de ha még csak 20 vagy 30 akkor úgyis meglátod hogy alakul. És ha nem akartok, akkor nem akartok. Ha nektek így jó, akkor csináljátok így. :)
2013. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Aki nem akar gyereket az ne vállaljon csak azért, mert úgy szokás. Mi 6 évet küzdöttünk érte, el sem tutam volna képzelni, hogy ne legyek anya, de így is nehéz néha.

A másik dolog viszont, hogy van néhány ismerősöm, akinek nincs gyereke és már idősebbek. Minegyiknél olyan 40-45 éves korig, esetleg 50-ig jó buli volt a gyerek nélküli élet, utána viszont kidurrant ez az üres lufi. Nekik nincs semmi csak a tévézés munka után, nekünk meg valóban kerek és tartalmas az életünk a gyerekkel és egyáltalán nem hátráltat. Nekem az a véleményem, hogy valószínűleg meg fogod bánni.

2013. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Amennyiben megbánod,az ugye,mint tudjuk később fog kiderülni.De mivel most nem akarsz,ezért jobb,ha nem is lesz.Másrészről elkellene hagynod a jelenlegi élettársadat ahhoz,hogy valaki mással gyerekes vállalj,rá ugyanis nem tudod ráerőltetni.Mondjuk szerintem ha a környezetünkben valaki sokat mondogatja,hogy "nekem nem kell gyerek",akkor előbb-utóbb te is azt fogod gondolni,hogy neked nem kell..szóval szerintem az ilyen emberek remek manipulátorok,és lehet,hogy igazából te mégis akarnál..különben MOST MIÉRT KÉTELKEDNÉL?


Bár,azt csinálsz,amit akarsz,ugyanis szabad akaratod van,szerencsére.Ne a "párod" határozza meg,hogy te mit akarsz,vagy mit nem..és még a tudatalattidba se merje észrevétlenül becsempészni az ő gondolataid.. érdekes ez a kételkedés!

2013. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Vannak akik nem szeretnének gyereket, vannak akiknek nem is való.

Nem tudom milyen ember vagy, milyen az értékrended, mik az elveik, ezeket gondold végig!

DE nőként és anyaként azt gondolom, a legjobb dolog ami történt velem az a terhesség, és a gyerekem.

Sőt ha globálisan nézem, ennek az 1 dolognak van igazán értelme az egész életben :) Persze nehéz meg sok, meg fárasztó, de ennél nincs szebb és jobb dolog a világon.

2013. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Bízz abban, hogy változik a véleményetek. Bennünket éppen a gyerekek "hajtanak" előre. Fele ennyit nem bírnánk ki, ha ők nem lennének. A mostaninak pedig csak töredéke lenne az aggodalmunk, a viszonzott szeretetünk, a boldogságunk, az önbizalmunk, az alázatunk és a hálánk is.
2013. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, aki a párjával együtt kb.10 évig határozottan állította, hogy ők nem karnak soha gyereket.Aztán amikor a nő elmúlt 30 éves, szinte egyik pillanatról a másikra váltott. és gyereket akart, de azonnal:)

A pasi hosszú huzavona után beleegyezett.A kisfiú már kb. 10 éves,mind a ketten szeretik a gyereket,de a pasi viszont nem nagyon tud mit kezdeni vele, az anyja imádja. Már elváltak.

Úgyhogy ne vedd készpénznek,hogy nem fog változni a gondolkodásod, attól is függ hány éves vagy, és attól is, hogy eleve nem akartál gyereket, vagy csak a párod miatt kezdtél így gondolkodni!

2013. szept. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"tudunk előrehaladni" - ez mit jelent?


Én ismerek 40-50 körüli párokat, gyerek nélkül, rémesek: infantilisek, és folyton túlkompenzálnak mindent.


És hát: főleg a nők.

Meg egy nagy igazságtalanság: olyanojkat is ismerek, ahol az apuka 45-50 között lett először apa, - persze már a második feleség révén.


De igen: a gyerek drága dolog, sok milliót elfecsérelsz rá, míg felnő.

2013. szept. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!