Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyikőnk sem akar gyereket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyikőnk sem akar gyereket, de félek, hogy később megbánom?

Figyelt kérdés

A párom eleve úgy indított, hogy ő nem akar gyereket, én meg akkor még nem igazán gondolkoztam erről, de most már én sem akarok, mert tök jól megvagyunk így, tudunk előrehaladni, a gyerek meg úgy érzem hogy csak hátráltatna.

Milyen tapasztalataitok, véleményetek van erről a helyzetről?

Én úgy érzem, hogy teljesen kerek így az életem.


2013. szept. 15. 21:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésedből ítélve, te azért nem akarsz gyereket, mert a pasid nem akar...valahol mégis csak akarsz, csak a pasid miatt ezt most elnyomod!

És igen, meg fogod bánni! Hogy miért? Mert már most kételkedsz benne, hogy nem akarsz!

A gyerek pedig, jó esetben nem egy kolonc, aki azért van, hogy téged minden létező csatornán megpróbáljon visszavetni az életben!

Bár megfogalmazhatnád, hogy miben hátráltatna egy gyerek, mit értesz hátráltatás alatt?

2013. szept. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogod megbánni, ha a párod miatt döntöttél így. Ha elgondolkodsz és arra jutsz, hogy te mégiscsak szeretnél, akkor inkább keress egy olyan férfit, aki szintén szeretne, mert a férfi véleménye valószínű nem fog megváltozni. Mi a férjemmel valóban szerencsések vagyunk, mert úgy kerültünk össze, hogy mi tényleg nem akarunk gyereket, külön-külön sem, együtt sem, sehogy! És mi nem egymás hatására döntöttünk így, hanem tényleg nem akarunk. Mi így vagyunk boldogok, szabadok, függetlenek. Semmi garancia nincs rá, hogy akinek gyereke van, az majd öreg korában gondozni fogja, mert mostanában sok gyerek kimegy külföldre dolgozni (aki teheti, teljesen igaza van) és ott alapít családot, talán egy évben 1-2 alkalommal haza is látogat a szülőkhöz. Tehát döntsd el, hogy a párod miatt döntöttél így, vagy tényleg te nem akarsz.
2013. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést szerintem mindenkinek magának kell eldönteni. Az biztos, hogy addig ne szülj gyereket, amíg nem szeretnél. Majd később még változhat a véleményed és akkor majd szülsz. Most én is itt tartok, hogy nem akarok. Vagyis hogy nem is nagyon érdekel a dolog, pedig már elmúltam 30.

Ha meg akkorra változik az elhatározásod, amikor már mondjuk nem lehet, akkor sem kell eltemetned az életedet. Egyrészt lehet örökbefogadni, vagy nevelőszülőként nevelni gyereket, még ha nem is saját azért HA van űr azt kitöltheti, másrészt meg maximálisan hiszem, hogy akinek nincs gyereke is tud teljes életet élni. Sok embernek nincs gyereke vagy mert így alakult, vagy mert nem akart, nem is lehetett stb., és akkor azok húzzák le a rolót mert nincs gyerek? Ugyan már :) Rengeteg minden van a világban, amivel lehet foglalkozni, és ha valaki nem érez ihletet gyerekvállalásra, akkor szerintem ne vállaljon.

2013. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy elég határozott, különben nem tetted volna fel a kérdést. Így van rá esély, hogy megbánod.


Mi a férjemmel úgy kerültünk össze, hogy mindketten szeretnénk gyereket, de sajnos miattam nem lehet, és megszakad a szívem miatta...de ez van sajna.


Neked nem mell, aki akar annak meg nem lehet....Igazságtalan az élet mi?


Viszont még így is szerencsésnek mondhatom magam. A férjem simán elhagyhatott volna, hogy másik nővel gyereke lehessen, de neki eszébe se jutott. Azt mondta, hogy vagy tőlem akar, vagy senkitől.


Így kettesben maradunk.:), és lesz időnk egymásra,szórakozásra.


27/N

2013. szept. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
mell=kell
2013. szept. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Anyád mit mond erre?
2013. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

najó, csak hogy megint tisztázzuk.

NEM AZT AKAROM, HOGY MEGMONDJÁTOK MIT CSINÁLJAK, HANEM AZT, HOGY ELMONDJÁTOK HOGY TI HOGY ÉLTÉTEK ÁT/ ISMERŐSEITEKEN MIT LÁTTATOK.


azért tettem fel a kérdést, hogy komplexebb képem legyen erről a témáról, de én pontosan tudom hogy mit és miért akarok.

2013. szept. 18. 09:26
 18/19 anonim ***** válasza:

nem akarsz gyereket, mert a pasid nem akar gyereket! ezt akarod, és ezért!

Az ok lesz a ludas, mint mindig!

2013. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó mondja: nem akarsz gyereket, mert a pasid sem akar...ez eltart addig amíg nagy és friss a szerelem. De mi lesz akkor, ha elmúlik a lángolás? Tanuld meg, soha ne azért akarj vagy ne akarj valamit, mert az aktuális párod éppen úgy szeretné a dolgot!!!

Az legyen a fontos, TE mit szeretnél, ott legbelül!

2013. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!