Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés a házasságkötés után évekkel: ti mit szólnátok hozzá? Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Férjem most többet keres, mint a házasságunk elején és szeretne házassági szerződést kötni. Konkrétan szeretne félretenni havi x összeget a saját nevére, és azt, hogy válás esetén nekem ehhez semmi közöm ne legyen.


Mivel a házasságunk alatt végezte el az egyetemet, amiben jelentősen támogattam anyagilag és érzelmileg is, én nem tartom ezt jogosnak.


Ti mit gondoltok?


2013. szept. 16. 13:19
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy félre szeretne tenni, nekem sincs bajom.

De miért olyan fontos neki, hogy ehhez a pénzhez nekem semmi közöm ne legyen?

2013. szept. 16. 14:30
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az.


Szerintem beszéljétek át, ha kell mutasd meg neki a kérdést is. Bár valószínűleg mi lennénk az életükben megkeseredett, szemét háziasszonyok.

22L

2013. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

nem akarja, hogy hivatalosan is közöd legyen hozzá, most ugye jogilag ha ő félretesz, annak a fele a tiéd is...

ezt gondold végig!

Miért ilyen fontos, hogy neked semmiképpen ne legyen hozzá közöd?

Esetleg van ötleted? Mégis csak te ismered jobban!

2013. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy az a helyzet, hogy venni akar valamit abból a pénzből, amivel te nem értesz, vagy értenél egyet, és így akarja kivédeni a tiltakozásodat, mikor már megvette azt a valamit. Vagy céget akar alapítani... De szerintem nem ez van a dolog mögött.


Azt gondolom, hogy ő már lélekben nincs benne ebben a kapcsolatban. Eldöntötte, hogy akar tovább egyedül élni, és ehhez kell a pénz. És annyira ostobának hisz, hogy te egy ilyen szerződést aláír. Az is lehet, hogy másik nő van a háttérben.


A lényeg, hogy valamire kell neki a pénz. Viszont azzal, hogy házassági szerződést akar íratni, téged hülyének néz. Ha közösen akarná veled azt a pénzt felhasználni, nem csinálná ezt, ezért már jó előre le akarja védeni magát... Valami nagyon nem stimmelhet köztetek.

2013. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Undorító a férjed részéről.

Biztosan elválnék tőle.

2013. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én is elválnék, vajon mennyi ideje gondolkozik ezen? Azon agyal, hogy hogyan tegyen félre pénzt úgy, hogy te ne férj hozzá, ha már elváltatok? Ki agyal ilyenen egy olyan házasságban, amiben boldog? Én nem gondolnék másik nőre, sem senkire, de még egyszer mondom, elválnék, mielőtt ő válna el tőlem, mert el fog hidd el.
2013. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Annyian dobaloztok az elvalas szoval, de nem minden olyan egyszeru am! Egyebkent en nem mennek bele, nagyon haragudnek ra, de nem valnek el. Meg mondanam neki nem irok ala semmit, ha meg no van a dologban akkor majd kiderul es akkor mar elhagynam en is igen.
2013. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Na mi lett?


Amúgy ha én ilyen gerinctelen lennék, és Anyám él, akkor az Ő nevére csináltatnék számlát "úgyis én öröklöm" címszóval, ahhoz pedig a házastársnak szint úgy semmi köze. Szóval a férjed igen hülye és úgy kitenném, mint macskát sz@rni!

2013. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!