Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés a házasságkötés után évekkel: ti mit szólnátok hozzá? Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Férjem most többet keres, mint a házasságunk elején és szeretne házassági szerződést kötni. Konkrétan szeretne félretenni havi x összeget a saját nevére, és azt, hogy válás esetén nekem ehhez semmi közöm ne legyen.


Mivel a házasságunk alatt végezte el az egyetemet, amiben jelentősen támogattam anyagilag és érzelmileg is, én nem tartom ezt jogosnak.


Ti mit gondoltok?


2013. szept. 16. 13:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

Hihetetlen. Sajnos nalam is ez akkora torest es bizalomvesztest okozna, amibol egyenes aranyossaggal kovetkezne a valas.

Meg ha nem is tamogattad volna a hazassag idejen az egyetemi tanulmanyait, akkor is nonszensz. Ilyen nincs. Hazassag alatt vagyonkozosseg van. Mondom ezt ugy, hogy jelenleg en keresek tobbet.

Ha erdekel, kerdezz ra, miert is akar gyujtogetni. Szeretne valni? Mert megkonnyitheted a dolgat...

2013. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez szánalmas, felháborító, és teljességgel érthetetlen.

Amikor összeházasodtunk, akkor a férjem épp munkanélküli volt (sajnos az esküvő előtt 2 hónappal rúgták ki leépítés miatt), de nem írtunk szerződést, most viszont 2x annyit keres mint én, és meg sem fordul a fejében ilyen szerződés, sőt, nekünk közös számlánk van amire mindkettőnk fizetése érkezik, és mindkettőnknek van hozzá bankkártyára. Egy házasság vagyonközösség is, nem azért házasodik az ember, hogy valaki főzzön, takarítson és mosson rá, hanem mert mindent meg akar osztani a szerelmével.

Ez a kérés csak azt jelenti, hogy válni akar, de egyenlőre nincs elég pénze új lakásra, és gyűjteni akar mielőtt elköltözik tőled. Szerintem rögtön válnod kellene, mert ha belemész ebbe, akkor csak az ő kényelmét biztosítod a válás eltolásával...

2013. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%
Es te dolgozol? Vagy csupan a napi 1.5-2 ora haztartassal "tamogatod" a ferjedet?
2013. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak nekem jutott az eszembe, hogy esetleg van valaki :-(


Azt mondta, ha minden rendben akkor nyaralásra költenénk együtt, vagy venne belőle kocsit. Havi 50-80 körül szeretne oda félretenni.

2013. szept. 16. 14:11
 15/28 A kérdező kommentje:
Igen, dolgozok.
2013. szept. 16. 14:11
 16/28 anonim ***** válasza:
18%
40 oraban? Es nagy a diff a fizutok kozott?
2013. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Igen, 40 órában + túlóra + háztartás (vannak állataink is) + az anyja ügyeinek intézése aki már nem bírja magát ellátni + a 3 gyerek.


Ő 450et körül keres, én 200at.

2013. szept. 16. 14:15
 18/28 anonim ***** válasza:
24%

Akkor ne menj bele! Mondd azt, hogy te nem szeretnel sem tobbet sem kevesebbet, mint ahogyan az a torvenyben le van irva. Ott pedig vagyonkozosseg van, ahol a megszerzett javak 50-50%-ban osztodnak valas eseten. Es munka reszen is nagyon is kiveszed a reszed.


39F

2013. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nekem nem lenne belőle gondom, ha félre akar tenni. De az, hogy megfordult a fejedben a másik nő gondolata, már gyanús. Úgy értem, ha harmonikus lenne a kapcsolatotok, nem lenne okod ilyesmitől félni...

A másik meg, hogy hiába keres többet, ha te nem lennél, rengeteg pluszkiadást jelentene neki az anyukáját ápoltatni például, ami most így ingyen van. És satöbbi.

Ezt megmagyarázhatnád neki.

Nekünk egyébként van ilyen "saját pénzünk", 40-50 körül, de mindketten kapunk saját pénzt, hogy ne a közös kasszából kelljen fedezni az extra kiadásokat. Szerintem az rendben van.

2013. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerinetem a házassági szerődésbe normális keretek között annyi fér bele, hogy a felek írásba rögzítik kinek milye van házasságkötés előtt, és egy esetleges váláskor azt viheti vita nélkül. És ennyi. Egy ilyet simán aláírtam volna. De olyat már nem, hogy ki keres többet és a többletet hagy tegye félre magának, pláne nem utólag. Jesszus ez szánalmas kérés a részéről, én totál kiakadnék rajta.
2013. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!