Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem tudom mit csináljak még vele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mit csináljak még vele?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Úgy érzem mindent megtettem már, de nem látok tisztán hátha ti még tudtok tanácsot adni. 2 probléma is van. Az első hogy a férjemnek stroke-ja volt 3 hónapja, és arról volt szó, hogy itthon fog gyógytornázni. na ebből szinte semmi nem lett. egész nap a tv elött döglik és ilyen speciális elekromos kütyüket használ, és azt hiszi ennyi elég hogy helyre jöjjön.. nem az! mozognia kellene sokat! sétálnia is. de nem hajlandó. ilyen meg olyan vitminokat vetet velem, ami persze jó mert hozzájárul az épüléshez de nem csak vitaminok kellenek meg az elektromos cuccok. nem érti meg! felesleges pénzkidobás minden. próbáltam már szépen is és csúnyán is mondani neki de csak megsértődik. ez a kényelmes neki hogy csak fekszik és a macskát ölelgeti. Hogy értessem meg vele hogy nem elég, sőt semmit nem ér amit csinál?


a másik gond... 19 hetes terhes vagyok. ugye most rám szakadt minden. nagyon kezd elegem lenni. megszakadok minden nap, és megbecsülés az semmi. csak kritizálni tud. lassan már annál a szintnél vagyok hogy nem folytatom ezt tovább. egy ilyen nemtörődöm ember miatt tényleg gürcölnöm kellene? a baba sem érdekli, semmi. csak saját maga, de hát még magáért sem tesz!


valószinű össze vissza írtam, bocsánat de nagyon ideges vagyok. szóval a kérdésem, hogy mit csináljak vagy mondjak még neki hogy végre mozogjon is ne csak a tv elött fetrengjen? szemétség lenne tőlem ha nem csinálnék semmilyen házimunkát, nem szolgálnám ki őt egy ideig? csak hogy értékelje is amit teszek. vagy nem tudom.:(


2013. szept. 20. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tettél már fel kérdést ezzel kapcsolatban ugye?


Ott válaszoltam.

2013. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, de ez egyre rosszabb lesz.:( oksa, vissza nézem.
2013. szept. 20. 16:37
 3/11 A kérdező kommentje:
hoppsz, nem is tettem fel ilyen kérdést.:) akkor csak akartam.
2013. szept. 20. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:
A mozgás terén annyit tudsz csinálni hogy rábeszéled hogy sétáljatok minden este!Az lehet egy kicsit összehoz titeket.Neked is jót tesz, neki meg pláne.A másik dolog pedig, ha éppen valamiért nem akarsz ugrani,akkor mond azt hogy most nem érzed magad jól, vagy nincs energiád, mert a baba sokat ki vesz belőled.Hátha észbe kap hogy hoppá, te úgy is megcsinálsz mindent hogy ott a pocaklakó, illene besegítenie..
2013. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor valaki más nagyon hasonló helyzetben van....nem találtam meg most én sem azt a kérdést, eddig kerestem:)...


Mennyire önálló? mennyire sérült meg?

2013. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Első körben ne vigyél be neki enni, hanem kint teríts a konyhába, mint máskor.

Pár nap múlva maradj ágyban, mond azt, hogy valami nincs rendben, nem érzed jól magad. Hátha elkezd aggódni a babáért. Ha már fel tud kelni, akkor biztos úgy is marad. Biztos nem volt neki mindegy amin keresztülment, ki kell zökkentened valahogy. No meg neked se mindegy, hogy mennyi terhet kell cipelned.

2013. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Háziorvossal kéne beszélni, meg az illetékes kórházzal. Először beszélhetne vele a háziorvos, hogy így nem oké, és mozogjon, tegyen valamit. A kórházban írhatnának ki gyógytornát, amire hetente kéne mennie, és ott foglalkozna vele gyógytornász. Akár be is lehetne fektetni egy intenzívebb rehabilitációra.

Ami még eszembe jutott, hogy költöztesd oda egy időre anyádat. Mondjuk hogy a terhesség miatt kell a segítsége. Pár nap az anyósával -még ha jó is a viszony- tuti rávenné, hogy mozduljon végre :D

2013. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
felajánlottam már neki hogy menjünk együtt sétálni de nem akar.:( tud menni bot nélkül, de lassan és elég bizonytalanul, a keze se a legjobb még. de pár napja mérgében kitakarította a lakást, szóval nem magatehetetlen. múltkor azért esett nekem mert nem vittem be a tv elé a kajáját.. azt mondta tudom jól hogy nem tud magának kaját hozni.. nem tetszett neki hogy a konyhában kellett ennie.:( azt megpróbálom hogy ágyban maradok kiváncsi leszek...
2013. szept. 20. 16:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagyon csúnya dolog, de én is az ágyban maradnék, nagyon megijednék, hogy valami baja van a babának, olyan jelekre is panaszkodnék és talán Ő is nagyon megijedne és megmozdulna, ha 'meggyógyultál' kössetek kompromisszumot, hogy néha ehet a TV előtt, de néha menjen ki a konyhába, mint az egészséges emberek és sétáljatok azért, hogy együtt lehessetek, ne a gyógyulása miatt, talán úgy neki is több kedve lesz.
2013. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező csak elpanaszolta egy másik kérdésnél, hogy neki is rossz és azért emlékszünk rá.

Nagyon sajnállak, nem hiszem, hogy neked kéne gürcölnöd mindenért, hiszen az lenne az első lépés a felépülése felé, hogy megpróbálja normálisan élni az életét és nem sóhajtozni, hogy jajj stroke-om volt. Értem, hogy komoly dolog, de mivel nem 80 éves nem várhatja el, hogy hátralévő életében erre hivatkozva mindennel kiszolgáld. A gyereknek család kéne, anyagi háttér és még sorolhatnám, tehát minden követ meg kéne mozdítani a saját gyógyulása érdekében. Esetleg próbáld megértetni vele, hogy milyen nagy szükséged lenne most az ő támogatására, mondd el neki, hogy összeroppansz a teher alatt hamarosan, stb. De nem szépen, vagy csúnyán, hanem segítségkérően, biztosítva őt arról, hogy megérted a ő problémáját is, de ezen csak együtt tudtok átlendülni.

Esetleg próbálj kis feladatokat adni neki és örülni, hozzábújni, megköszönni ha elvégezte. Tudom, hogy nehéz, ha ő semmire sem becsüli a te munkádat, de valakinek el kell kezdenie a visszatérést és az első lépéseket a normális együttéléshez való visszatérésbe.

2013. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!