Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy vennétek fel a leendő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vennétek fel a leendő férjetek nevét?

Figyelt kérdés

Bóka-Szeifert Annamária vagy

Bókáné Szeifert Annamária



2013. szept. 24. 14:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%
Hogy miért nem tetszik a kötőjeles? Igazából azzal sincs bajom, csak nekem nagyon szokatlan. Ráadásul olyan mintha két vezetéknevem lenne, nem jön le belőle igazán, hogy férjnél vagyok. Valahogy nekem a második verzió szimpatikusabb. De mondom, a kötőjelessel sincs végül is szerintem semmi baj. Kinek melyik tetszik.
2013. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
54%

10-es: igen, ezen én is elgondolkodtam, de erre egyerűen nem találtam megoldást x) Kritériumok:

1. a "né" legyen benne

2. ne csak az legyen benne (pl. Szabó Zoltánné kizárt)

3. a saját nevem is legyen benne

Bocsi, azt hiszem, ez már OFF-nak számít.

2013. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
33%
10-es, ez nem biztos azért, hogy így lesz. :) A dédmamám, a nagymamám, anyukám, mind a 2-es verziót vették fel és soha nem verték a fejüket a falba, hogy de hosszú. Tudomásom szerint senki nem bánta meg. :)
2013. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Ok, tényleg nem törvényszerű, de akinek hosszú neve lenne, tényleg gondolkodjon el rajta :)

Pl. egy Kiss-Nagy Hanna név tényleg nem hosszú, de nekem pl. 10 szótag a 2 vezetéknevem kötőjelesen.

2013. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Bocsánat, annyi nincs, hülyeséget írtam :) 5 szótag :)
2013. szept. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
56%
Én is Kovácsné Szabó Jolán lettem, és igazság szerint csak hivatalos helyeken használom az asszonynevemet, mindenhol máshol (irodai email, névjegykártya stb.) Szabó Jolán vagyok.
2013. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
22%

Most jobban belegondolva, a kötőjelesen tényleg nem látszik annyira hogy férfnél vagy (pedig én is erre gondoltam, mondjuk én még jó messze állok ettől :D)

de akkor legyen a 2. :) nem olyan hosszú amúgy így egybe se szerintem... meg jó, hogy nem akarod elhagyni a saját neved, én se akarnám

2013. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
42%

E kettő közűl a második. Nekem már a könyökömön jön ki a kötőjel, meg unalmas, hogy mindenki úgy veszi fel. Jobban szeretem a divathullámokat kikerülni és egyedi lenni. :)

25N

2013. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
37%

Én kötőjelesen vettem fel, mert a "né"-től a hideg kiráz :D Nem hosszabb, mint kiírni a né-s verziót. És aki a gyerekkel példálózott, az téved, nálunk csak én lettem kötőjeles, a férjem nem, és a leendő gyerekeink is csak a férjem vezetéknevét kapják! Engem az sem zavar, hogy nem derül ki belőle a férjezettség, mert egy idegennek nincs sok köze hozzá, felvágni meg furcsa vele, hiszen nem érdem...

Viszont tény, hogy szerencsésebb megmaradni lánynéven vagy felvenni a férj vezetéknevét. Az én esetemben az emberek lusták kimondani a második vezetéknevem, a né-s barátnőmet pedig Xnéként emlegetik, vezeték/keresztneve nélkül, szóval nincs ideális megoldás :D

2013. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

18-as: annyira egyedi lennél, hogy az ismerőseim közül eddig mindenki a te verziódat választotta...


Egy darabig én is úgy voltam vele, hogy megtartom a vezetéknevemet (ritka és nagyon szép), és a kötőjeles verzió lett volna, ha emellett maradok (a né-s verziók nem tetszenek).

Most már inkább hajlok afelé, hogy a saját vezetéknevem elhagyom, és a páromét veszem fel helyette (rövidebb is lenne, plusz igazából a kötőjelesnek akkor látnám értelmét, ha mindkét fél felvenné a másikét, a gyerekünket viszont megkímélem a kötőjeles vezetéknévtől).

2013. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!