Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Otthonlét=cselédség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthonlét=cselédség?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok az 1 éves fiammal GYED-en. A férjem dolgozik. Most történt hogy a férjem rákérdezett arra, hogy kimostam-e a nadrágját. Elmondtam hogy nem, és hogy miért nem. Erre közölte hogy miért halogatom eddig, tegnap is szólt. Ritkán van hogy valamiért nem rakok be ruhát, és ma mondtam neki hogy legközelebb megmutatom hogy működik a mosógép (tényleg nem tudja) és beindíthatja. Flegmán válaszolt hogy ezért vagyok itthon. Soha nem kértem semmilyen házimunkára, egyetértek hogy megkell csinálnom, de tényleg túlzás hogy berakjon egy adag ruhát a gépbe?
2013. szept. 30. 17:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem túlzás, be is raktam mosni. Csak egy szimpla kérdés volt. Igazából nem is ez a problémám. Csak már napok óta felhúzott az ilyen dolgaival és kezd elegem lenni. Nyílván nem a mosás a problémám. Szintén tegnapi eset hogy etette a fiunkat és mondta hogy töröljem már meg a száját. Vissza kérdeztem hogy te miért nem tudod? Amikor ott van mellette a zsepi és nekem is tőle kell kérnem. Na erre az volt a válasz hogy ő nem tudja, mert ez NŐI MUNKA! De szintén tegnap, a gyerek fél órát üllt, a hideg pisis ruhájában mert apukája nem volt hajlandó még levenni se a vizes ruhát, mert én épp nem voltam a szobában. Na ez az ami kiborít. Nem a mosás. Bocs hogy így bukott ki belőlem...
2013. szept. 30. 17:27
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

A gyerek előtt ki csinálta a házimunkát?


Amikor kettesben vagytok, akkor beszéljetek erről. Nyugodtan, ne akkor amikor felmerül a probléma.

2013. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Hát az van, amikor két olyan ember vállal gyereket, akik nem is ismerik egymást...
2013. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem azért vagy otthon, hanem azért, hogy neveld a kölykét.


Csak az él cselédsorban, aki hagyja, hogy abba taszítsák.

2013. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Most mindenki elkezdheti szidni a párodat, de szerintem attól neked nem lesz jobb. Próbálj meg vele beszélni, de nem hiszem, hogy sok jóra számíthatsz. Ezt tényleg még gyerekvállalás előtt kellett volna átbeszélni, hogy ha gyerek lesz akkor ki minden vesz részt. Ha nem segít a beszélgetés és nem szeretne változtatni, akkor felteheted magadnak a kérdést, hogy megszoksz vagy megszöksz.
2013. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az ismerkedés szakaszàban kiderül, mennyire hàzias egy férfi. Viszont én ugy érzem, a mosàs nöi munka, plàne hogy 2 perc alatt meg van. Viszont, ha apukànak nem tetszik, néha àtveheti a mosàst ö, nàlunk szolni sem kell, pàrom kiszolgàlja magàt, ha én nem vagyok ott, vagy ha megkérem:)
2013. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem az a gáz, hogy itt nagyon sokszor olvasom, hogy meg kell az elején beszélni, hogy ki mit vállal, meg felosztani a házimunkát. Ez olyan, mintha a gyerekemnek mondanám, hogy a Te dolgod a szobád rendbentartása (bár nálunk úgy van nevelve az 5,5 éves, hogy természetes neki, hogy ha nem játszik valamivel, akkor elpakol maga után). De most komolyan gondoljátok, hogy az elején leülünk és írunk házirendet?

Nem az a természetes, hogy aki épp abban a szituban van, hogy meg tudja csinálni, akkor megcsinálja?

Nálunk sosem az volt, hogy Te vasalsz, akkor én mosogatok stb. Ha éppen úgy jön ki a lépés, hogy kell egy ing a férjemnek és előtte nem volt időm kivasalni, vagy épp nem vasaltam, hanem mást csináltam, akkor kivasalja. Ha akkor jár le a mosógép, amikor ő van otthon akkor ő tereget ki meg ilyenek, de ha az volt, hogy ő nem tudodt füvet nyírni, mert dolgozott, akkor én nyírtam a füvet, én metszettem a rózsákat stb.

Ennyi.

2013. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyesmi szituáció az Életünkben,ugyanígy éreztem mint Te,mostmeg "visszasírom" azokat az időket.Érdekes,hogy az ember nem tudja értékelni/felismerni,hogy az a helyzet amiben van,valójában milyen jó is,csak akkor,ha az megváltozik, tudja levonni a konzekvenciákat. Velem legalábbis már nem először fordult ilyen elő (például munka téren is).Szóval először is a tanácsom egyik fele ez,hogy ne érezd cselédsornak azt,amikor a saját családodról gondoskodsz. Én is hülye voltam így már visszatekintve,hogy ilyen érzéseim voltak. Most mint írtam is, 100-szor nagyobb örömmel és megelégedettséggel tenném,mint akkor,amikor tényleg más dolgom sem volt,csak a SAJÁT családunkért "dolgozni". Tehát tisztázd le Te is,hogy cselédnek lenni azt jelenti,amikor idegeneknek ugrálsz nem ezt,amit most csinálsz. Amit most csinálsz,az egy szent feladat,ne kövesd el azt a hibát,hogy ezt csak utólag ismered föl.

Tanácsom másik fele,hogy ne érezd lekezelésnek azt a kijelentést,miszerint "női munka",inkább elégedettséggel töltsön el,hogy igenis megvan a családotokban az a feladatkör,amit úgy érez a Férjed,hogy Te tudsz a legjobban elvégezni.Fogd fel így! Sőt ahelyett,hogy ilyenkor mélyen megsértődsz,nézz még mögé (ugye egyrészt inkább bóknak vedd mint írtam másrészt) ha olyan a szituáció,akkor inkább próbáld meg ösztönözni a társad,hogy ebben (pl.:egy szájtörlésben), Ő is ugyanannyira kompetens és ügyes tud lenni. 1 éves a gyerek,lehet,hogy még ki sem alakult benne olyan kötődés a kicsi iránt (nemtudom,ezt Te láthatod,az elmúlt 1 évből),mert a férfiaknál ez másképp működik.Számára lehet,hogy tényleg annyira idegen "munka" mondjuk megtörölni a kicsi száját,hogy azt hiszi nem is tudja jól megcsinálni.Ezt értsd bármilyen munkára vagy tevékenységre,amit mondjuk Te is ritkán,vagy még nem csináltál.Ki az,akiben ne ötlene fel az a gondolat,hogy lehet,hogy nem fogom jól csinálni!? Ez kedves segítőkész ösztönzéssel orvosolható.Remélem érthetően írtam le a tanácsaimat és a segítségedre lesznek!:)

2013. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
Kedves kérdező! De jó, hogy nem hozott az élet össze egy ilyen nővel mint te vagy. Nem kell kimenni a folyóhoz kövekhez csapkodni azt a nadrágot mint régen. Csak meg kell nyomni egy gombot.
2013. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! 18-as vagyok. Láthatod,hogy valamelyest egy véleményen vagyunk,de azért másképp. Te is biztosan tudod,hogy nem arról a gombnyomásról van itt a szó,hisz ezt Mindenki,még a Kérdező is tudja,azt hiszem írta is,hogy ez semmiség,ne ferdítsük már el szerintem ennyire. Mindemellett egyet értünk,csak szeretnék rávilágítani a valós problémára,hogy az valószínűleg a stílus és a "flegmaság",amivel kezelte ezt a Férje és kezeli ezeket a szituációkat, az lehet rosszul eső.De ha a Kérdező, odaadással és lelkesedéssel és büszkén kezdi el csinálni a feladatkörét,akkor nem fogja a szívére venni úgy a "beszólásokat".Mert beszólások szerintem mindig lesznek vagy lehetnek,mivel senki sem tökéletes és igenis előfordul,hogy az ember nem jut el oda,hogy megnyomja azt a gombot.Kérdező,viszont ezt a cselédség érzetet gyorsan felejtsd el,18-ban kifejtettem. Sok boldogságot és örömet kívánok a családodhoz és a hozzájuk tartozó "munkához"!:)
2013. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!