Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, aki elvesztette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki elvesztette a barátait, amióta megházasodott?

Figyelt kérdés

Azok akiket a barátaimnak tartottam, azóta nem hívnak a találkozókra, amióta az esküvőm volt. Be is szerveztek egy másik lányt, akinek "csak" vőlegénye van.


Járt már valaki így? Mi lehet ennek az oka?


2013. okt. 1. 20:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Te meghívtad őket az esküvőre?? "Minden" olyan dologról tudtak amiről tudhattak?? Nem lehet, hogy a háttérben egy ilyesmi sértődés áll??
2013. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam de én azért, mert elköltöztem a páromhoz másik városba, így az összes barátom ottmaradt a régi lakóhelyemen. A legjobbakkal szoktam néha találkozni, velük megbeszélünk sok mindent - de már sajnos nem olyan mint régen, chaten se nagyon beszélünk már, vannak más barátaik.

A nagy baráti köröm is hasonló okból lekopott, aki azóta megházasodott még az esküvőjére sem hívott meg.

Sok régi barát pedig azért nem keres, mert az exemmel közös barátok voltak - és az ex ott él én nem, vele találkoznak, az új barátnőjével együtt hívják meg - gondolják mit keresnék én ott...

2013. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Én "csak" azóta mióta van párom. A szingli barátnőnek nem tetszett, hogy nem ugrok mindig, mikor fütyül!
2013. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
Én sem érek rá mindig ugrani amikor a szingli, vagy kevésbé komoly kapcsolatban élő ismerősök szeretnék. Sokan nem értik meg, hogy ilyenkor már más kötelezettségek is vannak, nincs itt anyuka hogy vezesse a háztartást helyettem stb. Emiatt ők elmaradtak. Viszont helyette vannak házas barátok, akik megértik a helyzetünket. :)
2013. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ez is nagyon rosszul esett, igen meghívtam őket, de egyik sem jött el.


A kifogások a következők voltak:


1. pont az esküvőnk napján volt a szülinapi bulija délután 4kor. (12kor volt az esküvőnk) Azt hozzátenném, hogy hónapokkal előtte meghívtam mindegyiküket.

2. nincs mit felvennie (én megmondtam hogy nem lesz puccparádé, tehát nem kéne ezen problémázni)

3. nos ő 1 hónappal az esküvő előtt visszamondta hogy a tanúm lesz, aztán azt mondta, hogy vendégként eljön, de az esküvőnk napján írt fbra egy üzenetet, hogy nincs pénze eljönni. Én ezt már csak az esküvőnk után olvastam el, mikor hazaértünk.

2013. okt. 1. 20:58
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen barátokat??? Jobb nélkülük!!!!!
2013. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
A párom szülinapján volt egy haverja (nem barát, csak haver!) esküvője mégis elment. Én viszont úgy érzem ez inkább csak kifogás volt a barátnőd részéről. Talán savanyú volt a szőlő, vagy nem tudom, de egyet értek az előttem szólóval, az ilyen nem igazi barát.
2013. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

hát utóbb megtudtam, hogy annak a lánynak akkoriban már romlóban volt a kapcsolata, 1 éve szakítottak is.


egyébként ez a lány , akinek a szülinapos kifogása volt, majdnem 1 éve letiltott és le is törölt az ismerősi listájáról, csak mert kommenteltem egy közös találkájukat immár nélkülem, hogy remélem jól érezték magukat.

2013. okt. 1. 21:21
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy jártam, hogy a megházasodott barátnőimet vesztettem el úgymond. Na nem pontosan a házasságkötéssel szűnt meg a kapcsolat, de akkortájt. Van akivel már amíg menyasszonykodott, van akivel csak a házasodása után kicsivel, változó.


Egy azonban biztos: Ők sohasem kezdeményeztek (szerveztek) találkozót. Ez még nem is baj, szerveztem én, és szokás szerint hívtam meg őket. Eleinte jöttek, sikerült közös időpontot találni. Később aztán sose volt jó nekik, nem tudtak eljönni. Akkor úgy csináltam, hogy elsősorban hozzájuk igazodtunk időpontot illetően. De ha még ez így össze is jött, tuti ők léptek le legelőbb, vagy csak félórára jelentek meg, elmondták mi van velük, a jelenlévőkről (többségében egyedülállók) nem nagyon érdeklődtek, már szaladtak is el. Némelyik kicsit le is nézte azokat, akiknek még nincs családja, másik meg teljesen el volt szállva, attól mert egy -né került a neve mögé. De a normálisabbak se nagyon értek rá.


Így egy idő után én is meguntam már, és nem szervezkedtem, csak külön találkoztam néha egyikkel másikkal, de legtöbbször nem a házasokkal.


Nekik valamiért derogál találkozót szervezni. Hát így ne is csodálkozzanak, ha elkopik a régi baráti körük...



És az is megfigyelhető, hogy amint a rózsaszín köd eltűnik, és esetleg a házasságuk is fuccsba megy valamiért, akkor rögtön szaladnak az addig mellékvágányra tett barátaikhoz...


Még a gyerekszülés egy ilyen választó pont. Anyuka alig várja, hogy mutogathassa a legújabb babáját a barátainak, megy is találkozni, de ugyanaz a szitu, mint amint fentebb írtam. Szóval eljön, de rohan el, és játssza, hogy mennyire nem ér rá, meg annyi dolga van. Pláne hozzá kell időzíteni, nem azokhoz, akik napi 8 órát dolgoznak... Közbe még inkább ráérne ő igazodni a többiekhez, hisz ő nem jár dolgozni a gyerek miatt.


Hát jó nem mindenki ilyen, de a többség mégis. Ha belegondolok, egyetlen egy barát van, aki a házasodása után is megmaradt barátnak lenni. Nem csak meghívást vár, hanem ő maga is szervez és ötletel... Ez ritka.

2013. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.


egyébként mindhárom lányt az esküvő idején 11 éve ismertem. hát ennyit ért a barátság.


a kapcsolatunk alatt még engem is hívtak ide oda, ezt csak az esküvő óta nem teszik meg. és mint írtam, már egy másik lány tölti be a negyedik helyet.

2013. okt. 1. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!