Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, aki elvesztette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki elvesztette a barátait, amióta megházasodott?

Figyelt kérdés

Azok akiket a barátaimnak tartottam, azóta nem hívnak a találkozókra, amióta az esküvőm volt. Be is szerveztek egy másik lányt, akinek "csak" vőlegénye van.


Járt már valaki így? Mi lehet ennek az oka?


2013. okt. 1. 20:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

hát nekem nem a házasság volt vízválasztó, hanem hogy elköltöztem otthonról. A barátaim 98%-a ugyanarról a környékről való, ahol én is laktam. Aztán elköltöztem, jobban mondva összeköltöztem a későbbi férjemmel. Akkor már nehezebb volt találkozókat megszervezni. És igen, ilyenkor derülnek ki, hogy kik az igazi barátok. Akik azok, azokkal a mai napig tartjuk a kapcsolatot. Házas ember létünkre ott alszunk egymásnál. Jobban mondva mi csak albérletben vagyunk, 1 szoba, így nem nagyon tudunk ittalvós bulikat szervezni, pároknak semmiképp, de volt, hogy az én barátnőim itt aludtak, mert annyira benyomtunk, hogy nem tudtak hazamenni :) A házas barátaink meg szoktak minket hívni, hogy menjünk hozzájuk. Én, ha van rá mód, megyek a bulikra, találkozókra, akkor is, ha olyanok vannak, akikkel annyira nem tartottuk a kapcsolatot. Pont azért, mert ritkán találkozunk.

Az, hogy ilyen hülye kifogással mondták le a találkozót, azt jelenti, hogy nem is voltak igaz barátok.

2013. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es!


Nyilván megváltozik kicsit az élet, ha születik egy vagy több gyerek. (Azért ha még gyerek nincs, akkor nem jelent több otthoni munkát a házasság. Normális ember előtte is elvégezte a házimunkát, takarított, főzött, egyebek, azzal, hogy valakivel összeköltözik, talán még több szbadidőt is jelent a munkmegosztás miatt...) Egy gyerekkel már más a szitu persze.


De nemcsak a gyerekes párok mellőzik a barátaikat...


És nincs is ezzel gond, legyen a pár az első, aztán a gyerek, aztán a család+rokonok, és csak utána a barátok, kollégák. De ha annyira elhanyagolják a barátokat, akkor ne sírjanak már, ha egy idő után nem keresik őket!


Nekem van olyan házas régi barát, aki megvan barátok nélkül, nem is sír. De van olyan is, akitől már lehetett visszahallani, hogy nem is hívtuk, stb. Azért nem, mert sokáig hiába hívtuk, s beleuntuk, ő teljesen passzív volt. Csak akkor kezdte keresni a régieket, amikor félrelépett a férje...


Aki megakarja tartani a barátait, az a házassága után is megfogja tudni tartani... Ha ritkábban is szerveznek közös programot, de azért meg fogják tudni oldani... Aki nem akarja, attól elkopnak a barátok, így megy ez.

2013. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a baj, hogy nem mentem el velük az esküvőm előtti nap sörözőtúrára. Mindig minden hülyeségbe benne voltam, sokat partiztunk együtt, de ezt nem akartam bevállalni, nem akartam másnaposan férjhez menni. Totál besértődtek. Párszor próbáltam kibékülni, kezdeményeztem az újbóli kapcsolatfelvételt, de semmi reakció a kis csapat egyik tagjától se. Közülük senki nem házas. Jó, akkor legyen ahogy akarják. Tőőőlem :)
2013. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Most komolyan ilyenek előfordulnak egy "barátságban"?

Akkor mi vagyunk nagyon szerencsések, mert a mi barátaink természetesnek tartották, hogy összeházasodtunk egy idő után, velünk együtt örültek. Az esküvő után is mindig csinálunk programokat együtt most is. Hívnak is minket, meg mi is őket.

És az esküvő előtt akármennyire is bulis arcok, otthon pihiztek, hogy a lagzin frissek legyenek és ott bulizzanak velünk egy nagyot. De talán azért, mert valóban barátok, nem csak felszínes ivócimborák.

Aki nem tudja elfogadni, hogy a másik házasságot köt, jobb munkája lesz, sikeresebb, vagy éppen neki már babája születik, az nem barát, hanem egy irigy, féltékeny ember, aki nem elégedett a saját életével, ezért nem is szívesen van olyanokkal, akiknek megy a szekér.

2013. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Én próbáltam párszor szervezni, de vagy lemondták, vagy eleve nemet mondtak. Aztán idővel meguntam. Azért ott nem tartunk, hogy én könyörögjek nekik....


Érdekes módon a férjem haverjai el tudtak jönni az esküvőnkre pedig egyik sem házas még. Sőt, azóta is szoktunk velük eljárni programokra.


Szóval szerintem nem az a baj, hogy nem akartam, hogy nem akartam megtartani őket. Csak nem voltak igazi barátok.

2013. okt. 3. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!