Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Nem szeretném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Nem szeretném elveszíteni a férjemet! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Imádjuk, szeretjük egymást, de amióta a kislányunk betöltötte az 1 évet azóta minden megritkult. Miután elalszik a pici, suttogva tudunk beszélgetni, hiszen minden neszre felkel. Van hogy tv-t se nézünk, hanem egyből alszunk. De altatás közben se beszélgetünk, mert akkor sosem aludna el. Ölelgetések, puszilgatások nagyon ritkán vannak. A párom úgy fogja fel ezt a dolgot, hogyha én nem mondom, vagy nem ölelem, akkor ő sem mondja hogy szeretlek és ő sem ölelget engem. Van, hogy úgy telnek el a napok, hogy nem öleljük meg egymást és nem pusziljuk meg egymást. Szüleimmel együtt élünk. Előttük eszemben sincs ölelgetni, puszilgatni. (alapból se vagyok az a nyáladzós fajta) Sehova nem járunk el pl vacsorázni, Mc Donald's, semmi egyéb apró kiruccanás nincs az életünkbe. Az életünket sajnos teljesen megkeseríti a férjem munkahelye. (Váltásról semmi esély nincs. Már hónapok óta önéletrajzokat adjuk be és küldjük el új munkahelyekre, de semmi válasz sehonnan.) Őt szinte lehetetlen felvidítani, mert mihelyst eljön a munkába indulás előtti nap, már agyilag ott van. Itthon a szüleimmel való kapcsolat se 100%-os. Beszélgetni a férjemmel, csak akkor tudunk nyugodtan, ha elmegyünk sétálni. Mert itthon mindent hallanak.

A kollégiumi időszak alatt (egy fősulira jártunk és egy koliba és szobába laktunk) élettel teli volt a kapcsolatunk. Öleltük, puszilgattuk egymást, nevettünk nagyokat, bohóckodtunk. De az utóbbi hónapokban semmi ilyen nincs. Imádom, szeretem, meghalnék a férjemért és ő is értem! Szerintetek mi lehet a gond? Milyen programot vezessünk be? Jelöljünk ki napokat, amikor ez a nap a nevetésről fog szólni, a másik nap az ölelgetésről stb stb.


2013. okt. 7. 19:11
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Az elköltözés sajnos egyéb okok miatt nem megoldható!

Amikor megtudta a főnököm, hogy kismama vagyok kirúgott. Így nincs munkahelyem, ahova visszamehetnék dolgozni. Kézzel lábbal mennék dolgozni, akár 4-6 órásba is, de ti is tudjátok, hogy sajnos ez nagyon nehéz.

2013. okt. 7. 20:24
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Most NEKTEK hány szobátok van? Mert az eredeti kiirásból az jött le, hogy egy szoba van, ahol a gyerekkel együtt éltek.


HA viszont legalább kettö szobátok van, akkor az egyikben alszik a gyerek, a másikban meg ti csinálhattok, amit akartok, az nem ok arra, hogy ne érjetek egymáshoz (mert hgy még puszi meg símogatás sincs, az igencsak túlzás), és szex is nyugodtan lehet, ha nem vagytok túl hangosak.


Ha már együtt nevetésre, negölelésre külön betervezett idö kell, és ez PROGRAM, akkor ott valami vagy baj van a kapcsolattal - és nem a lakás miatt.

2013. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Szerelmileg nincs semmi gond a kapcsolatunkkal, csak nagyon nagyon be vagyunk fásulva. Fent egy szoba, fürdőszoba, konyha. Tehát a picit nem tudom külön szobába tenni.
2013. okt. 7. 20:46
 14/26 A kérdező kommentje:
Ha arról van szó teljes mértékben vigyáznak a picire. Csak nekem van lelkiismeret furdolásom, hogy miért nem hoztuk magunkkal a kislányunkat.
2013. okt. 7. 20:55
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Felreertetted. Senki nem mondta , hogy a szuleiddel vagy egy szobaban hanem hogy a gyerekkel. Ertem en , hogy senki ne jojjon azzal, hogy nem kellett volna ilyen korulmenyekre gyereket szulni... akkor Te se gyere azzal, hogy nincs hazaseletetek. bovitheto a ti lakreszetek meg egy szobaval?? Mert az lenne a fontosabb aztan a kulon konyha.

"semmi egyéb apró kiruccanás nincs az életünkbe"----anyukad szivesen vigyazna a gyerekre, de neked lelkiismeret furdalasod van nelkule barhova menni...Itt azt kerdezed,mit tegyel , hogy ne veszitsd el a ferjed. Foglalkozz vele. Menjetek el ide-oda kettesben, s a szobaproblemat meg igencsak meg kellene oldani,es maris minden jobb lenne.

2013. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%
De kérdező áruld már el, hogy minek szültetek TERVEZETTEN egy szobára gyereket, ha az anyagi körülményeitek egyébként sem megfelelőek?! Majd mikor lesz annak a szerencsétlennek külön szobája? Ha rámegy a kapcsolatotok? Vagy nézze 18 éves koráig egy szobában veletek a házaséletetek, vagy hogy a fenébe gondoltad????
2013. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

Szia

Szerintem probáljatok meg néha kettesben lenni.valami kis programot szervezni,bármit akár a séta is jó.A szüleid biztos tudnak 1-2 órát vigyázni a gyermeketekre.

Egy kis meglepetés néha jó lehet,egy kedves sms napközben,vagy valami kis romantikus dolog,nem tudom nem ismerlek titeket,de egy masszázs,vagy egy finom vacsi kettesben,ilyesmi.Remélem jól alakul minden ,ha szeretitek egymást akkor tegyetek érte,hogy is maradjon.

2013. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben meghagynám a közös konyhát a szüleiddel, és az emeleti konyhát átalakítanám gyerekszobává. Nem tudom, milyen állapotban van a helyiség, de szigetelni így is, úgy is kell, és egy egyéves gyereknek még nincsenek nagy igényei a bútorokat illetően. Persze, a szüleiddel együtt kell főzni, de az is megoldható külön kasszán, ha két hűtőszekrény van a konyhában/házban.

A gyerek átmegy a gyerekszobába, és akkor altatás után lehet nyugodtan beszélgetni, szeretkezni, masszírozni, ölelgetni egymást.


Mondjuk én sem értem, hogyan tervezhettétek így "alapból". Hogy egy hálószobában lakjatok hárman, a szüleiddel egy házban, akik folyton hallgatóznak, hogy még gátlástalanul beszélgetni se tudjatok.

2013. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%

Senki nem lát be mások anyagi helyzetébe. Az sem jobb, ha albérletről albérletre vándorolnak. Ha csak akkor vállalnának gyermeket, amikor már kész a ház, előtte a kocsi, meg a nyaraló, hogy a kicsi jó levegőn legyen. Sok szülő úgy építi a házat, hogy majd több generáció éljen egy fedél alatt, de a fiatalokat a munka az ország másik végébe szólítja. Nem az a kérdés, hogy a kérdező miért kényszerül otthon élni, hanem az, hogy lehetne javítani a kapcsolatán. Nem gondolod, kérdező, hogy a párod betolakodottnak, befogadottnak érzi magát nálatok?Elvégre ti egy szoros családot alkottok eleve a szüleiddel, ahova ő beköltözött. Lehet, hogy nem mondja ki, de nyomasztja.Talán szeretne önálló otthont, ahol ő lehet a családfő, ahol nem nézik állandóan, nem figyelik minden lépését.

Naptárat nem csináljatok: ma ölelkezünk, ma nevetünk...! Mindig pozitívan gondolj a férjedre, örülj, hogy van munkája, még ha rossz is! S te sem érezd haszontalannak magad azzal, hogy "csak" otthon vagy. Neveled a gyermeketeket, tiszta lakással, jó vacsorával várod haza az uradat. Ez is értékes dolog!!! És próbálj leszakadni a szülőkről! Vonuljatok vissza a felső lakrészbe minél többet, onnan csak nem hallható a beszélgetésetek. Mutasd a párodnak, hogy ti egy család vagytok hárman, még ha része is egy nagyobb családnak!

2013. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%

1. Ahol éltek, az legyen csak a ti életteretek. Ha nem tudtok ott úgy létezni, beszélgetni, hogy azt a szülők ne hallják meg, akkor nem jó. Akkor ki kell alakítani úgy, hogy jó legyen. Szigetelni, akármi.

2. Azt írod a szülőkkel nem jó a kapcsolat. Ez már alapból megmérgezheti a házasságotokat, hisz egy házban laktok. Ha nincs lehetőség a költözésre, akkor meg kell oldani, hogy jó legyen köztetek a kapcsolat. Nem írtad mi is a gond, de az nagyon fontos, hogy ti a férjeddel mindig egy véleményen legyetek, együtt egymásért, ha kell a szülők ellen is összetartozva. Csak így működik a házasság.

3. Teljes mértékben abnormális, hogy nincs ölelkezés, puszi napokig. Az is érthetetlen a szülők előtt miért ne lehetne megölelni egymást, vagy adni egymásnak egy puszit. Simán belefér. Házasok vagytok, szeretitek egymást, családon belül vagytok, nincs olyan ok, hogy ne férjen ez bele. Tessék elkezdeni. Érintsétek meg egymást amikor elmentek egymás mellett, adj neki puszit ha ül az asztalnál, öleld meg hátulról tévézés közben, szagolj bele a nyakába, fújj bele a fülébe.. stb. Minden nap minden órájában legyen köztetek érintkezés. Ha ő nem csinálja, akkor kezd el te. Egy idő után elkezdi majd élvezni és ő is csinálni fogja neked.

4. Szép dolog, hogy lelkiismeret furdalásod van a gyereked miatt, de neked nem csak gyereked van, hanem férjed is. Nem csak anya vagy, hanem feleség is. Igen is le kell néha adni a gyereket egy-egy délutánra, egy-egy estére hogy csak kettesben legyetek a pároddal, olyankor meg bele kell adni apait-anyait :) Tanuld meg tudatosan elengedni a gyerekedet ezekre az időkre ha azt akarod, hogy a házasságod ne menjen tönkre.

5. Ha egy szobába vagytok hárman, akkor úgy kell kialakítani, hogy a lehető legtávolabb legyen a ti ágyatok a gyerek fekhelyétől, legyen elválasztó a kettő között. Ha nincs intim szférátok, akkor csak szülőként éltek ott és nem férj-feleségként.

6. Rá lehet kicsit segíteni a zökkenőmentes életre szabályokkal. Nálunk szokott működni. Pl: TV/net mentes nap, amikor csak hármasban egymással foglalkoztok; gyerekmentes nap, amikor szülőkre bízzátok a gyereket és kettesben tudtok hancúrozni az ágyban a fürdőben a konyhában, mindenhol; gyerekmentes hétvége havonta egyszer, amikor elutaztok valahová (sok olcsó szállás van és rengeteg gyönyörű hely, ahol lehet kettesben csatangolni) stb.

7. Szexterapeuta segítségét kérni. Olyanok is felkeresik, akiknél a szex tökéletesen működik, csak a hétköznapi életben a testi kontaktus nem megy. Tud adni olyan tanácsokat, amiket nagyon egyszerűen be lehet tartani és napok alatt óriási változáson megy át a kapcsolatotok.

2013. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!