Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik hosszú év együttélés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik hosszú év együttélés után nem házasodnak össze, ők mennyire gondolják komolynak a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést, melyben érdekes hozzászólásokat olvashattam a házasság kontra élettársi kapcsolatról. Az ott kapott válaszok közül néhány erre a kérdésre mutatott rá.

Kíváncsi vagyok, hogy a hosszú kapcsolatban élők miért nem "szentesítik a papírral" is az együttlétüket.


Ha valakit érdekel a kérdés, ez volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


2013. okt. 7. 19:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Bocsánat az előzőért, ezt nem ide akartam, hanem a másik kérdéshez.
2013. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Majdnem 9 év után házasodtunk össze, de csak praktikussági okokból. Azóta az égvilágon semmi nem változott. Van egy gyűrűnk, meg egy papírunk egy mappában. A gyűrűt megegyeztünk, hogy ha megyünk valahova, felvesszük (vendégségbe, vacsorára, stb), ha már vettünk egy gyűrűt, legalább használjuk már:D

Nem hiszem én sem, hogy egy kapcsolat komolysága a házasságon múlik.

Apukámék kábé 2 évet voltak házasok, azért házasodtak össze, mert egy egyéjszakás kalandból összejött a nővérem. Azt hiszem az én születésem után házasodtak össze, és az öcsém születése után nem sokkal váltak el. Az ő házasságuk és kapcsolatuk minden volt, csak nem komoly. Gyerekek voltak. Attól, hogy valakik összeházasodnak, még nem biztos, hogy komoly a kapcsolatuk.

Nagyanyám 4x házasodott, 3-tól lett 4 gyereke, végül éllettársi viszonyban élt 20 vagy talán több évig, s most egy másik férfival él 4 éve.

Gyerekei mind elváltak mihelyt legyártották a gyerekeiket.

Apám 11 éves koromban szerzett állandó partnert 15 évre. Komoly volt a kapcsolatuk,...kár, hogy szeretni nem szerették egymást. Most 5 éve él kábé élettársi viszonyban egy nővel, szeretik egymást. Nővérem 8 éve él együtt párjával, házasság nélkül, komoly a kapcsolatuk. Egyik nagynéném szintén évek óta élettársi viszonyban él, anyósom 15 évig élt egy rossz házasságban, s most 20 éve egy rossz élettársi viszonyban...

hogy melyik a jobb...az amelyikben a felek komolyan tisztelik és szeretik egymást papír, vagy anélkül.

2013. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
16%
Az embert többek között az emeli ki az állatvilágból, hogy házasságban élnek, és nem csak egymáshoz csapódnak, és párzanak meg szaporodnak.
2013. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Párom unokatesójáék 15 éves koruktól együtt vannak, immár 20 éve, van két kisfiuk és nem házasodtak össze, nem is fognak, mert ne akarnak, feleslegesnek tartják. És? Ettől még nagyon szeretik egymást és szerintem, ha már 20 éve boldog kapcsolatban élnek, nincs miről beszélni... (Én mellesleg házasság-párti vagyok, de abszolút el tudom fogadni, hogy vannak házasság nélkül is jól működő, komoly kapcsolatok.).
2013. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
8-as: Kösz, nem :D már van majdnem férjem:D
2013. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
40%
Kurnyikova és Enrique Iglesias éppen tizenegy évi együttélés után szakít, helyesebben Kurnyikova dobta be a törülközőt, amiért nem veszi el Iglesias. Gondold meg: tizenegy szép évet pazarolt el erre a beképzelt macsóra. Megérte?!
2013. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
50%

"semmiben nem különbözik egy házasságtól az együtt élés."


De igen, és ez a különbség szakításkor, illetve az egyik fél halála esetén lesz a legfájdalmasabb, amikor a túlélő fél rájön, hogy semmije sem maradt.


Én azt gondolom, hogy akinek "nem számít" a papír, az aláírja. Csak az nem írja alá, aki pontosan tudja, milyen "következményei" vannak. A párja meg szegény, nem meri forszírozni, mert fél, hogy ha sokat nyafog, elhagyja. De attól, hogy beletörődik abba, hogy soha nem lesz feleség (ritkábban férj), még nem jelenti azt, hogy ez nem bántja.

2013. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%

#17. Férjhez mentem,14 év után elváltam,semmim nics.Hidd el nem attól függ,hogy van-e valamid,hogy papír van a szerelmetekről,élettársi viszonyban is a két fél nevén van az ingatlan,a bankszámla,ha olyan a felek felfogása,én ismerek házaspárokat,akik külön kasszán vannak,és külön bankszámlán.Szóval,ha így tovább gondolom az egészet,a Te gondolatmenetedet követve...akkor azért kell megházasodni,hogy a másik fél halála után ne maradjunk pénz Nélkül? Mi ez,ha nem érdek?Érdekre,hogyan lehet jó kapcsolatot építeni?


10# Szóval Ti 30 éve éltek együtt,és többször volt rosszabb periódus a házasságotokban,és úgy gondolod,hogy ha csak élettársi kapcsolat lett volna,akkor már megszakadt volna?Akkor...csak a papír miatt nem szakadt meg?Érted amit kérdezek?

2013. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%
Nézd #18, a #10-es válaszadó így érzi, így gondolja, szíve joga ez. Én meg pl. pont ellenkezőleg gondolom, ugyanis házasság esetén elég ha az ember elrohan egy válóperes ügyvédhez, és utána megy minden a maga jól bejáratott útján, addig egy élettársi kapcsolatban (ha az nem 2 hetes, és az embereknek vannak közös dolgaik, pláne ha közös gyerekek is) az embernek mindenképp "face to face" kell felvállalnia a konfliktust - és ez szerintem sokkal nagyobb visszatartó erő... én meg így gondolom.
2013. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
53%
Én csak beszélgetek,hisz azért lett feldobva a téma.Persze Ő úgy gondolja,én meg másként,egy egészséges vitából,sok mindent lehet tanulni:)
2013. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!