Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik hosszú év együttélés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik hosszú év együttélés után nem házasodnak össze, ők mennyire gondolják komolynak a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést, melyben érdekes hozzászólásokat olvashattam a házasság kontra élettársi kapcsolatról. Az ott kapott válaszok közül néhány erre a kérdésre mutatott rá.

Kíváncsi vagyok, hogy a hosszú kapcsolatban élők miért nem "szentesítik a papírral" is az együttlétüket.


Ha valakit érdekel a kérdés, ez volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


2013. okt. 7. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%

nő vagyok, nagyon jól tudom, h a párom bármikor elvenne, ezt már közöle is korábban. teljesen őszintén felvázoltam neki, hogy ez nekem nincs a terveim között, szóval nem a titokban esküvőmániás-önigazolást kereső liba vagyok, aki takarózik a "házasság csak egy papír" dumával.


teljesen komoly a kapcsolatunk, közös gyermeket és hosszú közös életet tervezünk, ebben gondolkodunk már szinte a kapcsolat kezdetétől.

nekem többek közt a közös vagyon is olyan fura dolog. ha ne adja az ég, összeházasodnánk, akkor is külön kasszán lennénk. a nevét sem venném fel.


semmilyen reális, kézzelfogható indokom nincs arra, hogy házasságot kössek. az érzelmek miatt meg nem érdemes, azok megvannak papír nélkül is.

2013. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
59%
Mi 6 éve élünk együtt papir nélkül és egyelőre nem is tervezünk esküvőt.És hogy a kérdésedre válaszoljak:Nagyon komolynak gondoljuk a kapcsolatunkat,mi már egymás szemébe nézve százszor megfogadtuk a holtodiglam-holtodiglant. :) Ha nem gondolnám így nem szültem neki gyereket.Mi azt gondoltuk hogy a kapcsolatunk ‘megkoronázása‘ a gyermekünk lesz és nem az esküvő.Olyan 30 hetes terhes lehettem mikor nagy bambulva ültem az asztalnál és az fogalmazódott meg bennem,hogy mostmár hamarosan igazi család leszünk és lesz egy kisember,aki örökké összeköt minket,aki kettőnkből lett,a szerelmünk gyümölcse,vele teljessé lesz a boldogságunk.És így is lett. :) Bár "csak" élettársak vagyunk mi is egy életre tervezünk.Rengeteg mindenen mentünk már át együtt,rengeteg mindent tettünk meg egymásért.Kölcsönös a szerelem,a hűség,a bizalom,a pénz.Az hogy erről nincs papírunk....nem is kell a szerelmünk záloga bennünk kell legyen nem egy papíron.
2013. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
#17 "Én azt gondolom, hogy akinek "nem számít" a papír, az aláírja." - ezt a logikát őszintén szólva nem értem... miért is tenne valaki egy lépést is olyan dologért, ami nem számít neki? Az emberek olyan dolgokért szoktak tenni, aminek látják az értelmét...
2013. okt. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Mi 17 éve élünk együtt, a lányunk 12 éves. Nem házasodtunk össze. Közös a bankszámlánk, a lakásunk. Komolyan gondoljuk a közös életünket. Esküvő többször szóba került, megkérte a kezem, igent mondtam. De van időnk, egyikünk számára sem ez a legfontosabb.
2013. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Közel 10 évig voltam egy kapcsolatban. Hiába volt jó, hiába éreztem jól magam benne, egyszerűen csak voltam benne és kész, nem akartam tovább lépni. Ez nem azt jelenti, hogy akkor nem vettem komolyan, hanem csak nem akartam szentesíteni házasságkötéssel. Nem akartam a felesége lenni. Hiába beszélt nekem a házasságról és hogy milyen jó lenne, tudtam pontosan és sziklaszilárdan, hogy nem fogok hozzámenni soha. Aztán szakítottunk.

A férjemmel a legelső találkozásnál tudtam, hogy ha valaha férjhez megyek, akkor ehhez az emberhez. Pár hónap után megkérte a kezem és azonnal igent mondtam.

Mindkét kapcsolatot komolyan vettem, mindkét férfivel voltak/vannak tervek, mégis az egyik partner 10 év alatt nem tudta azt "elérni" nálam, amit a másik pár hónap alatt. Nem a kapcsolat komolyságán bukott el, hanem egyszerűen nem éreztem az előzőnél azt a meghittséget, azt az összetartozni akarás vágyat, mint a férjemnél. Vele megelégedtem egy élettársi kapcsolattal, nem kellett több tőle, a férjemtől viszont mindent akartam amit nő férfitól akarhat. Akartam a felesége lenni, vágytam egy család lenni vele. A házasságkötés pedig mindent megerősített és megszentelt, sokkal meghittebb, bensőségesebb lett minden. Állítása szerint neki is :)

2013. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyetek már álszentek! Adott egy hatvan éves nő, aki párválasztás előtt áll. A kínálat: Jancsi /65 éves, a nyugdíja 160 ezer forint/ és Pisti /65 éves, a nyugdíja 90 ezer forint/. Moindkettő egyformán szimpatikus. Melyiket választanád?! Na, ugye! Ő is azt fogja választani.
2013. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
G.T.A! Mégsem értem, miért dagonyáztál 10 évig egy kapcsolatban, ha csak úgy voltál?! Cak "úgy" lenni elég egy-két év.
2013. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#26 "Mindkettő egyformán szimpatikus. Melyiket választanád?!" - ha tényleg mindkettő egyformán szimpatikus a nekem fontos dolgokban, én a másodikat. Pont ahogy egy kutyaalomból sem a legéletrevalóbbat, hanem pont a legelesettebbet. És ha hiszed, ha nem, ezzel eléggé sokan így vannak, Magyarország leggyorsabb netes állat-örökbefogadási sikertörténete pl. egy 3 lábú cicáról szól, 1 óra mulva egymást ölték a potenciális befogadók...

és nekem magamnak is akkor volt életemben eddig a legnagyobb sikerem a csajoknál, amikor munkanélküli voltam, és a dekket szedtem a járda mellől...

Szóval az emberek reakcióinak az eredője korántsem az "értékelvű-sikerorientált" irányba mutat, bármit is vél erről a közhiedelem.

2013. okt. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a (leendő) gyerekek miatt fontos a házasság. Hogy anya és apa tényleg egy családba tartozzanak, név szerint is. Tanítóként látom, hogy bizony 4. osztály környékén már jönnek a gyerekek kérdései egymás felé, hogy "A te szüleid miért nem házasodtak össze? Nem szeretik egymást?" Ezek fájóak tudnak lenni a gyerekeknek ebben az egyébként is nehéz, kiskamasz időszakban. Nem tudtam volna elképzelni, hogy úgy szüljek, hogy nem a felesége vagyok a páromnak. Ezzel nem azt mondom, hogy az élettársi viszony kevesebbet ér, de a gyermekeim miatt fontos számomra, hogy megerősítettük a kapcsolatunkat, és a férjem nevét (is) viselem.
2013. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!