Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Létezik, hogy egy férfinak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik, hogy egy férfinak egyáltalán nincs igénye beszélgetésre és együttlétre a párjával?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy csak akkor beszélgetünk és csinálunk valamit együtt, ha én kezdeményezek. Ő tök jól elvan egész este a tv és a gép előtt szinte minden nap. Fél 6-kor ér haza (10 óra fizikai munkát végez), a gyerekekkel elvan valamennyit, majd a lefektetésük után bekapcsolja a gépet/tévét, sokszor egyszerre és elalvásig nyomja.

Ha elkezdek beszélni hozzá, akkor látványosan szenved, mert nem hagyom meccset nézni, meg hogy ő fáradt ehhez.

Na de könyörgöm, akkor mégis mikor szóljak hozzá??? Napközben mindketten dolgozunk, munka után pedig a gyerekekkel vagyunk, tehát csak ezek után lenne időnk egymásra!

Persze, fontos a kikapcsolódás, nem is várom el minden nap, hogy órákig beszélgessünk, na de ha pl. most is focizni ment, akkor talán mégsem lehet olyan fáradt, nem?

Hétvégén is ez van, mert olyankor meg filmet néz, amit ugye hétköznap nincs ideje.

Rengetegszer elmondtam már neki, hogy ez nekem nem jó, szükségem van rá lelkileg, még ha nem is minden nap, de sokkal sűrűbben kellene éreztetnie velem, hogy szeret és hogy szeret velem lenni. Mert állítása szerint így van és nem akar elválni, ill. 3. sincs a képben.


Érdekelne, hogy más férfiaknál és párkapcsolatoknál ez hogy van, mennyire elfogadható ez?


2013. okt. 7. 20:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Sajnos minden nappal, órával, perccel egyre biztosabb vagyok abban, hogy ez így nem működik tovább sokáig.

Mélységesen elítélem a megcsalás minden formáját, de már annak a gondolatától is elsírom magam, hogy talán létezik egy olyan férfi, akinek én vagyok a tökéletes nő és aki nem a tv-t választja helyettem minden este, hanem átölel, megsimogat és érdekli, hogy mi van velem.

Sajnos már a melóhelyemen is észrevették, hogy mostanában nagyon megváltoztam, hiszen régebben mindig vidám voltam és optimista, most meg legszívesebben felrúgnék mindenkit, aki egy kicsit is nem szimpatikus. Szerencsére javarészt pasikkal dolgozom együtt, akik látják bennem a nőt is amellett, hogy mint embert is tisztelnek, így legalább bent nem érzem magam egy robotnak :)

Attól félek, hogy ha itthon nem változik helyzet, akkor előbb-utóbb lazulni fognak az elveim és valakinek a karjaiban fogok kikötni, de akkor meg tutira szembeköpdösöm magam, úgyhogy az sem lesz megoldás...

2013. okt. 7. 21:57
 12/23 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: lehet, hogy elítéled a megcsalást (én sem tartom jónak), de magad is leírtad, hogy sok férfival dolgozol együtt, akik a nőt is látják benned. A legtöbb ilyen kapcsolat munkahelyen alakul ki, egyébként ez a legszerencsétlenebb és ez derül ki nagyon gyorsan, de ez van.


Egyébként a férjem is néha szeret elvonulni, és netezni maga. Most épp én csinálom ezt (a gyerek már ágyban), én netezek magamban. Sorozatot meg szeretünk együtt nézni, eléggé megegyezik az ízlésünk, csak van amikor nem látunk belőle semmit, mert valamiről elkezdünk beszélgetni.

2013. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem akarom a párod védeni, de képzeld magad picit az ő helyébe. Te bírnád? 10 óra fizikai munka naponta, bagóért? Tudod, régen, ha valami elromlott, nem kidobták, hanem megjavították. Szeretitek egymást és a gyerekeket. Eszedbe ne jusson válni!

Lepd meg konkrét programokkal: vacsora, színház, mozi, kirándulás, és szervezd be a nagymamákat, hogy addig vigyázzanak a gyerkőcökre. Éleszd a tüzet, csempéssz te romantikát az életetekbe! Egy-két ilyen élmény elég, hidd el, és az árnyék mögül felragyog a nap...

2013. okt. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%

"most is focizni ment, akkor talán mégsem lehet olyan fáradt, nem? "

Szóval szeretnéd, ha sportolás helyett veled ülne. Aztán meg borzasztóan jajveszékelnél, ha alig 44 évesen szívinfarktust kapna a tunya életmód miatt.


"Ha elkezdek beszélni hozzá, akkor látványosan szenved, mert nem hagyom meccset nézni, meg hogy ő fáradt ehhez."

Esetleg azon elgondolkodtál már valaha, hogy nem a párod bunkó, hanem a veled való beszélgetés nem elég érdekfeszítő? Milyen témákat hozol fel ilyenkor, világgazdaság, politika, sport, vagy a barátnőd cipője, a munkatársnőd unokahúgának a kisbabócája..?


"Mélységesen elítélem a megcsalás minden formáját, de"

Nincs de.


"Attól félek, hogy ha itthon nem változik helyzet, akkor előbb-utóbb lazulni fognak az elveim"

Ennyit az erkölcseidről. Csak elvársz és vergődsz, de annyi merszed nincs, hogy változtass, inkább lefeküdnél egy kollégáddal. Bravo.

2013. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

hasonló cipőben járok

dettó ugyan ez a "párom"

mellette be pasiztam és nem soká válok is (nem a pasi miatt az csak úgy jött)

elegem lett abból h háztartási alkalmazottnak néz

és pont nem foglakozik se velem se a gyerekekkel

2013. okt. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Kicsit félreérthető voltam, mert nem arra gondoltam, hogy a kollégáimra kacsintgatok, sőt!

Csak pont egymás után következett a 2 mondat, ezért tűnik úgy, mintha arra gondoltam volna. A kollégáim mind stabil párkapcsolatban élnek, amit eszem ágában sincs felrúgni és a sajátomat sem akarnám, ha jó lenne, de ez így csak vegetálás... Nincs senki, aki bezavarhatna, hanem arra próbáltam kilyukadni, hogy mivel eszméletlen módon hiányzik a szeretet, amire a párom az irányomban képtelen, ezért elképzelhető, hogy előbb-utóbb valaki mástól akarom megkapni.


12-nek: semmi bajom a külön netezéssel, tévézéssel, nekem is van igényem az egyedüllétre, főleg mert én is főállásban dolgozom, mellette egyedül hozom-viszem a gyerekeket mindenhova és egyedül intézem a bevásárlást, házimunkát. Nekem is jól esik csak úgy bambulni, na de mellette hiányzik a párom, hiányzik az ölelése és hogy meg tudjam vele beszélni az élet dolgait és az engem foglalkoztató történéseket, na meg az is hiányzik, hogy ő is velem akarja ugyanezt.

Amúgy te magad is leírtad, hogy időnként a tv-zés helyett inkább beszélgettek :)


13-nak: akkor fogok válni, ha már tutira nem működik, de tudod, mindenhez 2 ember kell. Ezek tök jó dolgok, amiket leírtál, alkalmazzuk is, na de havi 1 ilyen estétől és 29 punnyadós-meg nem szólalóstól várjak csodát? Meg ha valakinek alapból nincs igénye társaságra és tök jól elvan magában, ennek ellenére családot alapított, akkor miért én vagyok a hibás?


14-nek: nem szeretném, hogy ne sportoljon, sőt én javasoltam neki, hogy járjon el a haverjaival gyúrni is, mert egyrészről ráférne a kikapcsolódás, másrészről szeretem, ha izmosabb. Nem ment, mert ő fáradt. Ez 1-2 éve volt, azóta a haverjai már elég látványosan izmosak...

A beszélgetésről: talán igazad van, nem vagyok elég izgalmas. Ha sportról beszélnék, meg én is azt dolgoznám, amit ő, akkor lenne őt érdeklő témám, így nincs. Próbálnék vele olyan dolgokat megbeszélni, amik éppen foglalkoztatnak, akár a gyerekekkel, akár a közös életünkkel kapcsolatban, de ált. süket fülekre találok. Ezért már szinte csak egyedül döntök mindenben, hiszen őt úgysem érdekli, hogy pl. milyen suliba menjen a gyerek. Oké, valóban nem egy érdekfeszítő téma, de mivel mindkettőnket érint, ezért szerintem ketten kéne eldöntenünk, hogy melyik választással mit nyerünk, ellenben ez számára úgy hangzik, hogy "blablablabla" és nem hallja tőle a meccset. Na most erre nehogymár valaki azt mondja, hogy ez normális!

De van de. Ha tegyük fel, vega vagy és nincs mit enned már hosszú ideje, akkor inkább éhen halsz, mint hogy húst egyél? Képzeld el, hogy van egy ember, akivel elvileg szeretitek egymást, mégis már hosszú ideje hiányzik minden a kapcsolatotokból, ami egykor megvolt. Te próbálod megjavítani, de a másik nem vevő rá. Ilyenkor mit tennél?

Én nem mondtam, hogy lefeküdnék valakivel, kollégáról meg végképp szó sem volt!

Kicsit elterelődött ez a téma a megcsalás felé, pedig nem ezen van a hangsúly. Ha én próbálom megjavítani a dolgokat, de a másik nem és jó neki a rossz, mert kényelmes, akkor miért én vagyok a hunyó?


Na mind1, jövő héten megyünk külföldre egy hosszú hétvégére várost nézni kettesben, ami már hónapokkal ezelőtt le lett foglalva és ki lett fizetve, tehát elvileg nem mondhatjuk le. Megvárom, hogy ott mi lesz.

2013. okt. 8. 06:41
 17/23 anonim ***** válasza:

Egyértelműen mókuskerékbe kerültetek, beszürkültek a hétköznapok. Szerinem nagyon jól látod a helyzetet és jól is gondolkozol. Te szeretnél kilépni ebből a taposómalomból, míg a férjednek látszólag így jó ahogy van. Te többre vágysz, míg neki elég ennyi, vagy ha nem elég akkor se mozdítja füle botját se, hogy több legyen. Azt is jól látod, hogy ha nem lesz változás, akkor előbb-utóbb vagy válás vagy egy harmadik megjelenése lesz, mivel neked az nem elég ami most van.

Szerintem állj a sarkadra és mond el neki (a külföldi hétvége erre pont alkalmas is lehet), hogy eddig volt, itt a vége ennek, nem tovább. Vagy változtattok az életeteken közösen, vagy te nem vállalod a felelősséget a továbbiakért és vagy válás vagy harmadik fél lesz a jövőtök. Nyíltan meg kell neki mondani, hogy ez van. Neked nem elég az ami most van. Ha felismeri ő is, hogy baj van és akar változtani, akkor meg hajrá, tegyetek meg mindent. Mindenki leírja mibe szeretne változást, és hogy szerinte azt hogyan lehetne elérni, és együtt megbeszélitek a leírtakat. A változás érdekében lehet "szabályokat" hozni, pl. tv és net mentes nap hetente egyszer, gyerekmentes délután és este hetente egyszer (ha megoldható), gyerek és net mentes hétvége havonta egyszer stb. Több közös program munkaszüneti napokon. Akár szakember segítségét is lehet kérni mit tanácsolna nektek. De ha úgy látod, amikor ezt elmondod neki, hogy pont lesz@rja ezt az egészet, úgy ahogy eddig, akkor meg ne neked legyen lelkiismeret furdalásod ha egy harmadik felet beenegedsz az életedbe. Bár én inkább a válás, szerető sorrendre szavaznék.

2013. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem akarok más férfit, de ha neki nem kellek, akkor nem tudom mi lesz... Még az a szerencse, hogy a munkámból kifolyólag elég sok férfi vesz körül és látom rajtuk, hogy ők nőként tekintenek rám, tehát alapvetően nem velem lehet a baj, hiszen ápolt, igényes és csinos vagyok, továbbá lehet velem szinte mindenről beszélgetni, ami úgy látom több férfinál is pozitívum, kivéve persze a páromat. Őt csak a foci/sportközvetítések érdeklik, meg persze a munkája.

Na mind1, most ott tartok, hogy nem szólok hozzá, csak ha nagyon muszáj. Talán gyerekes, de amint látom, tényleg nem érdemes beszélnem vele. Vasárnap du. óta kb. 5 mondatot beszéltünk, abból mind a gyerekekkel kapcsolatos ügyekről szólt. Esténként ő a nappaliban tévézik, én pedig bevonulok a hálóba. Sajnos úgy látszik, ez neki tökéletesen megfelel, hiszen eddig még 1xsem kérdezte, hogy mi van, mi ez a durci. Úgy tűnik erre várt már évek óta...

2013. okt. 9. 17:58
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Teljesen egyetértek veled.

Azt megpróbáltad màr valahogy kipuhatolni, hogy mi okozta az ő befordulását?

Engem ez nagyon érdekelne, ha a helyedben lennék.

2013. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Szerinte a munkaja annyira faraszto, hogy utana nincs ereje es kedve semmihez es szerinte ez tok termeszetes, hogy ehhez meg 2 doboz sor is kell.

Elobbit megertem, de az utobbit nem. Marmint azt, h faradt, azt igen es emiatt nem is varok tole csodakat, na de szerintem az sem normalis dolog, amikor vki minden este csak egyedul, csondben akar tevezni es sorozni.

Kivancsi vagyok mi lesz igy!

Ha jovo het vegeig igy marad, akkor valszleg nem is vele megyek Pragaba, hiszen 5 ora az ut, meg is orulnek, ha kukan vegig kellene ulnom, inkabb elmegyek a hugommal...

2013. okt. 9. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!