Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti együtt tudnátok élni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti együtt tudnátok élni egy olyan, emberrel, aki?

Figyelt kérdés
Aki nem szeret, csak azért van veled, mert tudja, hogy te mennyire szereted, és ezért viszonzásul próbál megszeretni, ami hellyel-közzel sikerül neki?
2013. okt. 21. 07:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%

" Voltam én 16-17 évesen halálosan szerelmes egy fiúba(még nem férfiba), csak mert jól nézett ki, persze ez meg is maradt ezen a szinten. Ismerni nem is ismertem őt úgy... ebben a hitben is voltam, hogy majd elvesz engem egy hasonló álomfiú, és majd szépen eléldegélünk életünk végéig."


Azt nem szerelemnek hívjuk, hanem tinikori, hormonoktól túlfűtött vonzalomnak, szexuális vágynak. A szerelem ennél egy komplexebb, mélyebb, kölcsönös dolog, de hiába is magyarázom, mert fogalmad sincs róla. Soha nem bírtam megérteni, olyanok miért példálóznak "jó" érdek/barátságházasságokról, akiknek a szerelemről alkotott képük az, hogy benedvesedtek 17 évesen a suli macsójára?


"Na aztán 19 évesen megismertem a mostani férjem, totál ellentéte mindennek, először nem is igazán jött be, nem tetszett. Kellett idő ahhoz, mire rádöbbentem, hogy totálisan lelki társak vagyunk, és hogy "rózsaszín köd" nélkül is imádni tudjuk egymást."


Magyarán felismerted, hogy barátként egy működőképes langyos lakótársi kapcsolatotok van, és beérted vele. Ez megint nem ugyanaz, mint a szerelem. Pont ez az, ahol egyszercsak majd kizökkentek és valamelyikőtök "meghülyül", mert egyszer bizony rátalál a szerelem...

2013. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
A barátság is szép dolog, de minek párkapcsolatot vagy házasságot erőltetni belőle?
2013. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem. Mivel úgyis fog találni valakit akibe beleszeret, és akkor semmi nem fogja nálad tartani. Ha nagy szerelemnek indult volna, akkor talán a közös célok és szerelem emléke miatt évek múltán se lépne le.
2013. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
21-es: Köszönöm, hogy felvázoltad az életem következő, sanyarú szakaszait előttem, bár senki nem kért meg rá. Csak nem keserű vagy, amiért velem ellentétben neked nincs senkid, és előreláthatólag nem is lesz? :D Bár úgyis azt írnád, hogy van, még ha nincs is, úgyhogy hagyjuk.
2013. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Kedves 24-es: nem tűnt még fel, hogy csak azokat háborítja fel a barátságházasság, akik tisztában vannak vele milyen egy jó kapcsolat, szerelmi házasság?


Persze biztos neked van igazad, és azért fúj erre az agyament marhaságra mindenki, mert annyira irigykednek, hogy langyos pisiben tapicskolva éled le az életed :)

2013. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nekem van igazam, mert én szerelmi házasságban élek, ami ráadásul tökéletes. :) Sajnálom, ha nekem kell téged felvilágosítanom, de a szerelem MINDIG elmúlik, nem fogsz életed végéig lángolni, bár mi még most is imádjuk és tiszteljük egymást, és nem tudom, mire gondolsz, hogy mi kellene még. Fura, itt csak te voltál az egyetlen, aki nem érti ennek a lényegét, és kiosztasz egy idegen embert, hogy langymeleg kapcsolatban él(?). Vagy sosem volt még tartós, igazán boldog kapcsolatod, nincs senkid, vagy valamikor egyszer nagyot csalódtál, és azóta vagy ilyen... na de én itt befejeztem. Csak nehogy későn gyere rá, hogy senki sem tökéletes, maximum csak valami rózsaszín ködben, amit én nem neveznék igazi szerelemnek, talán csak egy langymeleg fajtájának. Nehogy későn gyere rá, hogy elfogadj és megszeress valami tökéletlent, mert különben örökre egyedül maradsz. :) Csók!
2013. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Egy dolog, hogy elmúlik, és egy másik dolog, ha soha nem is volt. Már ha minden szerelem csak addig tart, ameddig az újdonság varázsa, és barátságon kívül semmi sem marad belőle.
2013. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem veszitek figyelembe, hogy a lángoló szerelem nagyon könnyen csap át lángoló gyűlöletbe (azonnal, ha az egyik fél más iránt lángol. Ez természetünk sötét,nem akaratlagos részében van. És a lángoló szerelem nehezen alakul át a szeretet csendesen izzó görögtűzébe. Ez viszont a nemes lélek munkája. Akarati impulzus.
2013. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell leszólni mások kapcsolatát? Én szerelmi házasságban élek, öt éve szeretjük egymást szerelemmel. De ugyanígy egymás legjobb barátai is vagyunk, ismerjük egymás hibáit, jó és rossz oldalát elfogadjuk. Nem hogy ez az érzés csökkenne idővel, inkább mélyül.

Én nem tudnék tisztán baráti alapokon párkapcsolatban élni. Próbáltam régen, nem ment. Ugyanakkor tiszteletben tartom azokat, akiknek így működik a kapcsolata. Én ismerek egy házaspárt, akik így élnek sok éve szeretetben. Mindenkinek a saját döntése.

2013. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"De ugyanígy egymás legjobb barátai is vagyunk, ismerjük egymás hibáit, jó és rossz oldalát elfogadjuk. Nem hogy ez az érzés csökkenne idővel, inkább mélyül."

Pont erről próbáltam én is írni, csak egyesek félreértettek, és leszóltak, hogy langymeleg kapcsolatban élek. Én is azt érzem, hogy egyre inkább csak mélyül közöttünk minden. Sok embertől hallom a környezetemben, hogy "úristen, ki mellett vagyok", mert egyszer csak rádöbbennek, hogy hibák mégiscsak vannak, de hát úgy már mégsem annyira kellene a másik. Én akkor szerettem bele igazán a férjembe, amikor kiismertem mindenét. Szerintem még a legrosszabb oldala is jó, és én ezt már reálisan látom, nem valami köd mögül. Baráti alapon én sem tudnék házasodni, de tiszteletben tartom mások döntéseit. Annyi manapság a "nagy szerelem", ami után csonka családok és válások maradnak, hogy csak tisztelni tudom azokat, akik szeretetben élnek egymással, legyenek azok melegek vagy akárki mások.

Amúgy meg senki sem egyforma, úgyhogy én azt is megértem, aki már kiélte magát, és most egy csendes szerelemre, szeretetre vágyik, és így próbál házasodni. Én személy szerint örülök, hogy stabil kapcsolatban élek, és nem lángolunk minden másodpercben, majd hűlünk is ki egyből. Nem is igazán szeretnék ezen gondolkodni... imádjuk egymást, tökéletesen összepasszolunk és kész. De ha ez a langymeleg kapcsolat, akkor én kérek elnézést.

2013. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!