Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is nehezen indult az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is nehezen indult az együttélés? Mennyi időbe telt megszokni a másik fura dolgait?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20on éves lány/nő vagyok, ahogy tetszik, nemrégiben költöztem össze a párommal aki lassan 30 éves. Nagyon hülye dolgai vannak amiket még nem láttam. Random dolgokat hagy a földön ha azok leesnek, a fogkefét folyton a mosdóban hagyja, aztán mindegy ha ráfolyik a viz, ha mos akkor szanaszét hagy mindent, nem tekeri rá semmire a kupakját, a cipőjét a nappali közepén hagyja, a tiszta elmosott edényekre rápakolja a koszos kávés poharat ahol azok csöpögnének le. Megőrülök sokszor tőle, és néha olyan mintha nem akarna változni.


Nektek mi idegesitett először? Hozzászoktatok vagy megváltozott?

Én se vagyok tökéletes természetesen, csak kiváncsi vagyok mások történeteire.



2013. nov. 1. 01:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az én párom ha hazaér, egyből áthúzza az utcai ruhája helyett az otthonit, akkor is ha mondjuk 15 perc múlva ismét megyünk valahová. Persze azt a ruhát amit már hordott, akkor is ha csak 1 órát volt rajta, berakja a szekrénybe a tiszta ruháira.

A mosogatóba úgy rakja be az edényeket hogy abba még van ételmaradék.

Amit ki akar mosni, nem mindig teszi a mosógépbe. De ezt megtanulta, hogy csak az számít nálam szennyesnek ami a mosógépben van. (Egybe mosom a színes ruhákat)

A kanapén a dolgaimnak rendben kell lennie, de ha a fia csinál rendetlenséget az maradhat...:D

2013. nov. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mindenki párjának vannak hülyeségei, ezeket meg kell szokni. Ha nem tudod megszokni, akkor nem igen lesz hosszúéletű a dolog. Nyilván nem tud mindent megváltoztatni a párod sem, és nyilván nem is akar. Ahogyan biztosan neked is rengeteg idegesítő szokásod van. Ezekkel meg kell tanulni együtt élni, vagy külön kell válni.
2013. nov. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Ne várj tőle sokat,nem fog változni az én párom is ilyen:)

4 éve élünk együtt állítása szerint precíz,rend mániás..csak azt elfelejti hozzá tenni,hogy ő ezért egy hajszálat nem tesz arrébb természetesnek veszi,hogy én csinálom meg helyette:)

Én pl. a kávés poharait a lakás minden pontjáról,udvarról szedem össze utána:)

Haza jön a melóból és mint egy kisgyerek ide-oda lerak valamit a kezéből és utána megkérdezi,hogy itt már megint miért nincsen rend?

És még rengeteg"cuki" dolga van:)



Tudod mi kell ehhez?-Humorérzék.

Hiába morgunk,veszekszünk nem javít a helyzeten,én inkább teszek egy jó csípős megjegyzést aztán jót röhögünk..

Ne légy elkeseredve...nagyon nehéz az együtt élés,más szokásait megszokni,tolerálni....de pont ez benne a jó is:)

2013. nov. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

ma 01:11

Miért, szerinted a szennyesbe kéne tenni ha csak 1 órát volt rajta? Na mindegy, csak ezen megakadt a szemem. Én se mosom ki a cuccaimat minden használat után.

Amúgy persze, nálunk is voltak, vannak ilyenek. Pl neki természetes hogy a szemetet a kagylóba hajítja(aztán egyszer megláttam, hogy az anyja is azt csinálja...), em tudom mit gondol, hogy onnan majd hogy tűnik el. Mérgelődik egy órát ha kell csináljon valamit, szanaszét hagyja a cuccait(jó mondjuk nem a szoba közepén, de nem is teszi el)

Ilyenek a pasik:)

2013. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az én kis párom elő szeretettel hagyja össze vissza a kávés poharat ha kimegy cigizni. Persze utána én meg kereshetem, jobb híján még tudja is hol hagyta, de van amikor körbekel járni az udvart centiről centire.

Amíg össze nem költöztünk képes volt otthon fél órát is a zuhany alatt állni mert olyankor elgondolkozik az életről címszó alatt, na, de szerencsére összeköltözésünk után ezt már lejeb adta 10 percre.

2013. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekünk nem voltak nehézségeink. Vagy legaábbis nem annak éltük meg. Az én párom is volt, hogy ezt-azt nem úgy csinált, pl otthagyta a mosdó szélén a borotvát meg a borotvahabot. De olyan apróságok voltak ezek, nem is idegeskedtem rajta, nagyon hamar összecsiszolódtunk, mert mindketten kompromisszum készek voltunk. Most már több, mint 2 éve élünk együtt különösebb súrlódások, konfliktusok nélkül.

25N

2013. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ezeket olvasva kezdek örülni, hogy az én párom "csak" a ruháit dobálja szét a hálóban :D és ennyi...

amúgy ha ennyire zavar téged, akkor megpróbálhatod megbeszélni vele, nem olyan nagy dolgok ezek és nem akkora erőfeszítés változtatni rajtuk...ennyit megtehet érted

2013. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Annyi időbe fog telni,amíg el nem fogadod olyannak amilyen.

Ezek nem a "fura dolgai" amikből meg kell változtatnod,pláne nem ennyi idősen,hanem az Ő szokásai.Számára ez a természetes,így szokta meg.Mondhatnám azt is,hogy megszoksz,vagy megszöksz.:) De ezek szerintem nem az utóbbi kategóriába tartozó dolgok egyáltalán.:)

2013. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy nehezen indult, inkább hogy össze kellett csiszolódni :) Ő "takarításnáci", tehát mindig rendnek és tisztaságnak kell lennie... Én pedig maga voltam a rendetlenség mintaképe, és én vagyok a nő :D Sajnos olyan családból jöttem, ahol ezt láttam, így nagyon kellett küzdenem érte, hogy a régi berögződéseket kiirtsam (pl. hogy a tiszta ruhát nem a kanapén hagyjuk, hanem betesszük a szekrénybe, a hajat ki kell szedni a lefolyóból, mert eldugul stb.). Az elején még voltak összezörrenéseink (pontosabban inkább panaszkodott, hogy sosem segítek), de ez szerencsére már a múlt. 1 év kellett, hogy belejöjjek (és ebben nagyon sokat segített az egyik blogon lévő takarítási program, azóta ezt használom, így sosem felejtek ki semmit), így most már minden szép és jó :) Szerintem beszélj vele, nehéz a régi beidegződéseken változtatni, de nem lehetetlen!
2013. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én párom olyan dolgokban teszetosza, amikhez kicsit lendületesebbnek, vagy erőt kifejtőbbnek kell lenni.


Pl. nem bízhatom rá a kaját amit kavargatni kell, mert csak a tetejét karistolja a fakanállal.


Vagy mondom suvickolja már le ezt meg azt, mert ráragadt valami. Erre elkezdi ilyen lanyhán, lassan dörzsölni :D Nagyon idegelő.


Rossz szokása (szerintem) hogy a már nem használt meg jó állapotú ruháit kidobja, ahelyett hogy szegényeknek adná. Ezt nagyon rossz nézni nekem.


Még a kapcsolatunk elején elmerészelt dobni egy csoki papírt az utcán. Na akkor megreguláztam, és azóta nem szemetel. Ebben nem engedtem, ez az elveim ellen van.


Lustaságból nem a szelektívbe vitte le párszor az összegyűjtött palackokat.


Amúgy ennyi és ezek se kirívóak. Nekem is csak azért szúrnak szemet mert egyik másik az elveimmel ütközik. Ő szerintem sokkal több rosszt tud felsorolni rólam :) Ezeken is sokat kellett gondolkozzak.


(Még eszembe jutott egy, de ez nem is hiba. Nem nagyon tudunk együtt zuhanyozni, mert ő tűzforrón szereti a vizet, én meg langyhűvösön) :D

2013. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!