Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Párom eléggé olyan fajta akinek meg kell mondani mit csináljon, ha háztartási dolgokról van szó, és ezt ne az én hibámnak mondjátok,ő mondta nekem, hogy magától úgysem veszi észre, szóljak ha valami segítség kell, vagy valamit csináljon meg. Emiatt én hozzászoktam, hogy olyan katonásan szólok hozzá, ha valamire megkérem. Nem kérem szépen, vagy légyszíves, hanem mondom az utasításokat. Őt kezdi zavarni, és ahogy mondja már engem is (nekem fel se tűnt).


Változtatnék, mert zavarja, de úgy ez áll a számra, ha együtt takarítunk.

Viszont rossz pont, hogy ha szépen kérem, akkor húzgálja a száját, ha meg így utasítom, akkor megcsinálja rendesen, szájhúzás nélkül, csak nehezményezi a hangszínt. Azt mondja nem is húzza a száját ha szépen kérem (azt meg szerintem ő nem veszi észre).


Ötlet?


Megjegyzés: már anyám is mondja, hogy ne parancsolgassak, az a baj, hogy ő meg nem látja hogy miért csinálom ezt. Elfogadom, ha én csinálom rosszul, a sárkány és egyéb sértő jelzőket legyetek oly kedvesek hanyagolni!!!


2013. nov. 8. 10:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja azt hozzátenném, hogy minden tökéletesen működik közöttünk, és ez se válóok, csak nem tudom hogy hozzam helyre. Mondani azért kell neki hogy rakjon rendet maga körül vagy hasonló, mert más fogalmaink vannak a rendről. Vita is csak ekörül van néha.
2013. nov. 8. 10:35
 2/10 anonim ***** válasza:

A probléma okát is tudod, a megoldást is, nincs gond, csak változtass.

Kérd szépen, de határozottan. Ne azt mondd neki, hogy segíts főzni, hanem "megpucolnád a krumplit, kérlek?". Ez egyértelmű is, hogy mit kérsz, ugyanakkor udvarias is vagy, és választási lehetőséget is hagysz neki.

2013. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az az fura, tegnap így csináltam és azt mondta nem is mondtam a "kérlek" szót. Pedig de! :D


Na jól van akkor megpróbálok kicsit kedvesebb lenni, de határozott maradni. Csak úgy ráállt a szám a parancsokra, nem olyan könnyű leszokni ám erről.

2013. nov. 8. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod viccelődve is: "Kicsim, el kéne mosogatni. Katonásan vagy szépen kérjem, ha azt szeretném, hogy Te csináld meg?" Ebben azért benne van az is burkoltan, hogy eddig nem tudtad úgy kérni, hogy jó legyen neki, hátha észreveszi a célzást.
2013. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es, ez nagyon félreérthető. Veheti öniróniának is, de veheti gúnynak is.
2013. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Igen, pont az lenne a lényeg, hogy észbe kapjon a férje, hogy semmi nem jó neki, és megpróbáljon felnőtt módjára viselkedni.

2013. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem szabad parancsolgatni egy férjnek. Megkérni lehet, de utasítani nem, nem az alkalmazottad.


A kérdező ezt felismerte, és helyesen jár el, de 1 nap alatt nem változik semmi sem.

2013. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig meg kellene találnod azt a hangszínt, stílust, mai őt nem sérti, mert most még "játszadoztok" ezen, sértődés-kisértődés, de egyszer csúnyán robbanni fog, és azt már nagyon nehéz lesz egyensúlyozni.


"Pistikém, ki kéne porszívózni."

Mosoly, puszi.

Aztán mész a dolgodra.


Ez olyan nehéz?

2013. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sose felejtsd el használni a légyszíves és kérlek szavakat,ne parancsolj,csak kérj.
2013. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma már gyakoroltam egy kicsit, remélem belerázódok :)
2013. nov. 8. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!