Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A felmérések szerint tönkretes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A felmérések szerint tönkreteszi a nőket a háziasszonyság, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 14:38
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Háziasszony régen is csak akkor lehettél volna ha megtermeled a családodnak a betevőt. most egy panelban hogy oldanád meg?

"Tudod egy jó férfi-nő kapcsolatban, normális társadalmi háttérrel teljesen mindegy, hogy az asszony otthon akar maradni, vagy dolgozni akar, mindig lesz támogatása, és igenis boldog bármi legyen is."


Honnan lesz támogatása? Nagyanyámnak se volt, a mezőn szenvedett ő is, hajnaltól napestig. Amikor egyetemre mentem mondogatta, hogy tanuljak szorgalmasan és örüljek, hogy nem kell már vért izzadni. Nem tudom, honnan vetted ezt egy olyan korról, amikor néha terhesen is mentek az asszonyok a kertbe, mezőre, sokan ott szültek meg.

2013. nov. 12. 17:26
 22/39 A kérdező kommentje:
20. Ezzel a véleménnyel egyetértek. Van amikor rá akarják beszélni a nőt hogy ne dolgozzon, ha mondjuk a férje el tudná tartani. Az mindegy, hogy neki is vannak céljai, ambíciói.
2013. nov. 12. 17:29
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedni szeretnék veled, mert igazad van abban, hogy a mamám élvezi a nyugdíjas éveit, de nem kellett volna 50 évesen nyugdíjba mennie, sőt! Papám 70 éves koráig dolgozott majdnem. Ő nem szeret otthon ülni, szöszölni, mamám pedig igen. Ezért mondtam, hogy alkat kérdése. Papámat a nyugdíjas évei kiakasztják. Mióta nem dolgozik, lett csatornarendszer a nyaralónk utcájában, elköltöztek másik városba, felújították a lakásukat...stb. egyszerűen neki nem megy ez az otthonlevés dolog :D
2013. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
54%

Sztem nem alapvetően a háziasszonyság leterhelő, hanem:

-ha elvárják tőle, hogy csak akörül forogjanak a gondolatai (ez hála istennek egyre inkább kiveszőben van, de azért még mindig hallok olyanról, hogy nyavalyog a pasi, ha nincs még kész a vacsi, mikorra hazamegy)

-ha menne dolgozni, de nem engedik

-ha nem tud kiteljesülni igazából

-ha teljesen le van terhelve, mert ugyanannyit dolgozik, mint a férje, csak még a nyakába szakad a háztartás is, a drágaság meg cs.szik besegíteni


Mert ismerek olyan nőket is, akiknek tényleg az a kiteljesedés, hogy várhatja a férjét tiszta lakással, meleg vacsival meg felnevel 3 gyereket. Elfogadom, hogy van ilyen, akkor is, ha én 2 hónapon belül meggárgyulnék, ha csak a lakással meg a gyerekkel kellene foglalkoznom, és nem lenne túl gyakran felnőtt beszélgetőtársam.

2013. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
85%

"Háziasszony régen is csak akkor lehettél volna ha megtermeled a családodnak a betevőt. most egy panelban hogy oldanád meg?"


Azért nem mindenki panelban lakik. Mi kertes házban élünk vidéken, egy kis földterülettel, nagy kerttel, sok állattal. Amikor én (kb. 10 évnyi munka után) olyan helyzetbe kerültem, hogy a környéken sehol nem tudok elhelyezkedni, (akármilyen hihetetlenül hangzik, még a közmunkaprogram keretében sem, pedig nagyon nem válogatok), én ki is váltottam az őstermelőit. Szeretek állatokkal foglalkozni, meg nem is vagyok társasági ember, úgyhogy én jól megvagyok itthon. Ettől függetlenül továbbra is keresem a munkalehetőségeket, mert nem mindegy, hogy egy, vagy két kereset.

2013. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Akkor te lényegében gazdálkodó vagy, nem háztartásbeli.
2013. nov. 13. 16:57
 27/39 anonim ***** válasza:
24%
Igen az utolsó minden HTB-s kérdéshez beírja gyakorlatilag, hogy de a HTB-k sokat érnek, mert ő gazdálkodik. Mondtuk már neki párszor, hogy akinek ez a munkája, az nem HTB, de nem érti...
2013. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
91%

Megkérdezném miért lennék pl én depressziós? 2 gyerek van, 10 éve vagyok házas, de nem vagyok depressziós.

Nagyon szeretem az életemet és azt is tudom, mi lesz, ha a gyerekek ki fognak repülni itthonról. Szépen visszállok a rendes kerékvágásba megyek vissza a cégünkhöz.

Szerintem az van kiakadva meg ilyen depresszióba, aki nem tud magával úgy igazán mit kezdeni, beleesik a szürke hétköznapokba.. Hát akkor én is depis lennék..

2013. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
84%

"Értelmetlen egy élet ez, célok és eredmények nélkül"


Döbbenetes, hogy mennyire eltorzult a gondolkodás.


Hát a gyermek nem cél?

A felnevelt, pályára állított gyermek nem eredmény?

2013. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
91%

eleve én azt nem látom bizonyítottnak, hogy a háztartásbeliség lenne e az ok arra, hogy a nem dolgozó nők nagyobb százaléka depisebb a dolgozó nőkéhez képest.


lehet csak összefüggést sugall a cikk, de közben nincs is.


mondhatnék egy idióta példát is erre

a barna szeműek 30%-a szemüveges, míg a kékszeműeknek a 35%-a. ebből mindenki a szem színéről kezdene beszélni meg az azzal járó esetleges hátrányokról....

szóval valahogy én nem tudom véleményezni ezt a cikket, vagy mondhatnám úgy véleményt nem alapoz meg a cikk ezért az nem hozható.

2013. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!