Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Úgy érzem tönkreteszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem tönkreteszi a házasságunkat a párom számítógép függősége. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párom egész nap a gép előtt ül és játszik. Ha szólok neki akkor azt mondja, hogy sajnálom tőle. A gyerekeket sem mindig engedi a géphez. Mit tegyek? Késő estig játszik a gépen.
2013. nov. 3. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezd el élni a saját életed nélküle! Menj el a barátnőddel, stb. Ő meg csak játsszon, ha az annyira szórakoztatja és leköti! Aztán meglátod mit reagál?! Fiatalok vagytok?
2013. nov. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
20 éve vagyunk házasok, gyerekeink vannak.
2013. nov. 3. 08:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy nem erre szerződtél az esküvőtökön és válás lesz a vége. Komolyan, de kedvesen mondd meg neki. És egyezzetek meg abban, napi hány órát tudsz tolerálni neki, legyen egy időpont minden nap, vagy minden másnap, ami a gépezés, szórakozás ideje. És ahhoz tartsa magát. Nálunk is a párom egész nap a gép előtt ül, de mivel én is, így nem zavar. Talán vennetek kéne még két gépet, neked is és a gyerekeknek is. Nálunk azért ha a munka ideje van, az én férjem segít, olyankor fel tud állni mellőle.
2013. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A vőlegényem is szeret játszani számítógépen, de csakis kizárólag akkor játszik, ha én nem vagyok itthon, vagy nincs közös program (pl nekem kell készüljek a melóba, tanulok, főzök stb) az alatt.

Esetleg próbáljatok megeggyezni abban, hogy mikor és mennyit játszhat. Legalább nagyvonalakban.

Én tuti nem tűrném.

2013. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pfff...hagyd a francba. Tudod, csak azon lehet segíteni, aki akarja. Nem biztos, hogy olyan buta a férjed, hogy ne venné észre magát, hanem egyszerűen csak nem érdekli a dolog. Én tojnék a fejére, menj el barátokkal, szervezz programokat, bármit, aztán majdcsak észreveszi, hogy nem vagy otthon.
2013. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez a férjednek egy fajta kikapcsolódás. Én magam is sokat játszom a számítógépen (nő létemre), és sokszor találkoztam 40 feletti úriemberekkel. Családosokkal. Megkérdeztem tőlük mindig, hogy nem-e égő ennyi idősen számítógépes játékokkal tolni, főleg hogy az átlag életkor 13-30 között van. Azt mondta mindegyik ez nekik egy kikapcsolódás munka után és ezt senki ne akarja tőlük elvenni. Olyan mint másoknak a focimeccs nézés, horgászat stb.


Ők nem tudom hogyan oldották meg igazából... külföldön nagyon jellemző, hogy házaspárok játszanak együtt sőt van hogy az egész família. Itthoniaknál nem hallok problémákat, sőt sokszor a feleségtől/pártól kap ünnepekre játékonbelüli ajándékot.


Azt nem mondom, hogy kezdj el játszani te is, mert 20 év körüli nőt is nehéz rávenni nemhogy egy 40 felettit. (Bár már találkoztam 56 éves asszonnyal is játékban) Próbálj meg vele kompromisszumot kötni, vagy találj te is valami elfoglaltságot a számítógépen aztán vissza nyal a fagyi.

2013. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én párom is játszik vagy programozgat vagy csak videókat néz,de engem nem zavar! Nekem már nincs gépem,de a gyerekeknek is van és nekem is volt!A baráti társaságunk is egy számítógépes játék kapcsán jött össze,járunk találkozókra,beszélünk TS-en!Volt amikor én játszottam több időt mint a párom!:)
2013. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól látod, kérdező, ez valóban függőség, s ezen te nem tudsz segíteni, csak ő. Tehát ne velünk beszéld meg, hanem vele.
2013. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a tizenévesek a nagy gamerek, nagy tévedés. A legtöbb játékos 25-35 közötti, még a negyvenesek közt is több van, vagy legalább annyi, mint a tinik között. Meg fogja unni. Én is meguntam. Nem mellesleg az a baja, hogy UNATKOZIK. Nincs igazán ÉLETCÉLJA. Vidd el kirándulni. Múzeumba. Állatkertbe. Autókiállításra. Valahova, amit szeret és nem játék. Legyél kedves. Normális. Bohóckodj vele. Érezze, hogy fontos! Észre fogja magát venni. (Számítógéppel nem a leghülyébbek játszanak.) Ha nem, akkor hagyd ott a fenébe. :)
2013. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

függőség

első lépés a gyógyulás felé, ha ő is elismeri hogy "beteg"

2014. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!