Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek (is) túl szőrszálh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Frigg kérdése:

Szerintetek (is) túl szőrszálhasogató, akaratos lennék?

Figyelt kérdés

Párom minden reggel fél hat-hat óra között kel. Az ébresztőre én is mindig, kivétel nélkül felébredek, de ez még nem is lenne (akkora) baj, mert előfordul, hogy utána még vissza tudok aludni. Viszont miután felkel, járkál a szobában, fésüli a haját (nagyon hosszú haja van), ha húzza a fésű, káromkodik, ki-be járkál az ajtón, nyitogatja a fiókokat, zörög, öltözködik, stb.

Én már felvetettem neki párszor, nem követelőzve, tényleg normális, kedves hangnemben, hogy mi lenne, ha még este kivinné a nappaliba a ruháit, amit másnap szeretne felvenni munkába, valamint a fésűt. Ezt egyszer, vagy kétszer meg is tette, de utána megint a szobában csinál mindent, és sértődve cicceg, ha felhozom neki a témát.


A kérdésem az, hogy tényleg én vagyok túl kényes, vagy ennyit megtehetne? Megjegyzem, sosem veszekszek vele ezért, csak tényleg kellemetlen néha, mert én olyan vagyok, ha egyszer felébredek, 100-ból talán kétszer ha vissza tudok aludni. Vagy esetleg ha valami más megoldást tudnátok ajánlani, ami mindenkinek jó, azt is szívesen veszem. :)



2013. nov. 13. 17:18
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Hmm, azt nem hiszem, hogy direkt akarna "rosszat", mert amúgy jól megvagyunk.. talán kicsit lusta hozzá, hogy minden este megcsinálja (bár nem tudom, ez a pár mozdulat, hogy kivigye a ruhákat, csak nem olyan vészes..). De, mint ahogy előttem is mondták, akár én is előkészíthetek neki mindent, ha ez az ára. Amúgy épkézláb indokot nem nagyon látok, miért ne működhetne ez a rendszer. Mármint ha én kelnék korábban (ami még előfordulhat), biztos meg tudnám tenni ezt az apróságot.
2013. nov. 13. 21:26
 22/32 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk 5-kor kel a párom, nekem pedig délután van suli, szóval én nem kelek fel még korán :) Viszont az én párom magától kikészíti már előző este a ruháit az előtérbe, és villanyt is csak ott kapcsol. Ennek ellenére így is nehezemre esik visszaaludni, mert nagyon rossz alvó vagyok, de nem panaszkodom, mert ő mindent megtesz értem:) Elbúcsúzni is mindig bejön. Szóval szerintem igazán rendes lenne a te párodtól is, hogy így tegyen!
2013. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk kettő közös cégünk van, de amióta megszülettek a kicsik, azóta itthon vagyok.

Na most nálunk ez a szitu: Párom jön megy, amikor éppen akar.

Ha hazajön kelek, ha elmegy kelek, ha a kicsik kelnek kelek, ha éjszaka toporpgnak le a lépcsőn akkor is én kelek, ugye nehogymár valami baja legyen a gyereknek.

Tehát kedves kérdező! (Nem tudom férfi vagy e vagy nő)

De szokj egy kicsit hozzá, vagy menj korábban aludni.

Én elhiszem, h te otthon ezt azt megcsinálsz, de a párod dolgozni jár, annyi lenne a minimum, h felkelsz mellé elköszönsz tőle, jó munkát kívánsz stb..

Azért ennyi a minimum.

Az én férjem nem az az ajtócsapkodó felébresztelek típus, de mint nő (és mivel nem is dolgozom, régen a cégeket együtt csináltuk) tehát mint NŐ KÖTELESSÉGEMNEK érzem, h ez jár neki. Ha eljárnék dolgozni, 8 órám lenne aludni és abból max 6 se sikerülne, mert csapkodná jobbra balra az ajtót, az más tészta lenne, na de ez????

2013. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Nem ezt-azt, hanem mindent :) Persze tudom, hogy ez nem egyenértékű azzal, ha az ember rendes melóhelyen van egész nap, de mint írtam, sajnos nem rajtam múlik, hogy mikor tudok munkába állni. Én lennék a legboldogabb, ha végre lenne állásom. Amúgy én vagyok a nő :) De nem azt mondom, hogy nem is finghat mellettem, hanem mi értelme van annak, hogy felkelek én is fél hatkor...és ennyi. Mármint nem kávézik, mert allergiás rá, reggelit sosem eszik itthon, azt útközben veszi meg. Szóval még ebben sem lennék túl hasznos. Írtam, hogy nem 9-ig meg 10-ig akarok az ágyban dögleni, de mondjuk olyan fél nyolcig jó lenne. Meg az most tényleg olyan nagy kérés, hogy akár közösen, de készítsük össze a másnapi cuccait, hogy ne a szobában csinálja? :/ Vagy ezt most nem értem.
2013. nov. 14. 00:28
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg, amíg nem dolgozol, addig ne panaszkodj...


Nálunk mindketten hétköznap dolgozunk.


Az én férjem pl hétvégén, amikor én sokáig szeretek aludni, ő meg hamarabb ébred, előszeretettel bejön ropogni a gabonapelyhével a szobába, és felébreszt...na ezt megcsinálta 3 alkalommal...2x kedvesen szóltam neki, harmadszorra már rákiabáltam. Pedig nem szoktam felemelni a hangom, de akkor pont kifogta, hogy nagyon fáradt voltam. Azóta kint eszik a konyhában, ha alszom.


Később bocsánatot kértem, és elmondtam, hogy én allergiás vagyok arra amikor ok nélkül felébresztenek, és amúgy is ha felébresztenek. Megértette.


Szóval, mint mondtam, mivel otthon vagy, és a férjed tart el, inkább mélyen hallgass!


27/N

2013. nov. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de nem ő tart el. Ezt honnan szülted? Eddig normális hangnemben írtam, de ez azért már túlzás. ÉN tartom el magam, a saját számlámon lévő pénzből.

És nem tudom miért kell leírnom még egyszer, hogy nem azért nem dolgozok, mert nem akarok, hanem mert még NEM LEHET.

De továbbra is fenntartom, hogy ez nem nagy dolog, amit kérnék. Attól, mert nem munkahelyen vagyok, rengeteg dolgot csinálok naponta, nem baxom a rezet.

Szóval nem kell nekem itt felsőbbrendű hangnemben osztani a dolgokat, ha nem tudsz semmit. Más is leírta a véleményét, volt aki egyet értett, volt aki nem, ezzel nincs is baj. De ez a "férjed tart el, ezért kussolj" megszólalás kiverte a biztosítékot, főleg, hogy nem is igaz..

2013. nov. 14. 02:06
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

akkor nem tart el...


ő dolgozik - kap fizetést

te nem dolgozol - nem kapsz


tök mindegy, hogy otthon mit csinálsz.


amúgy meg miért nem beszéled meg a férjeddel? Vagy ennyire nem megy a kommunikáció? Vagy csak szarik rá mit kérsz tőle? Mert nekem nagyon úgy jön le....

2013. nov. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Oké, akkor hogy függ össze a fizetése azzal, hogy ő, vagy én, vagy közösen, készítsük ki a ruháit este? Mert a kérdés ez volt, hogy sokat kérek-e ezzel. Beszéltünk már róla, volt, hogy meg is tette kb. kétszer), azóta nem.

Szóval a kérdésem valóban csak ennyi volt, hogy ez mennyire megerőltető, elfogadható, elviselhető, ha ilyesmire kérem (szépen, nem követelőzve).

Szóval vagy lusta, vagy tényleg leszarja. Nyaggatni se akarom örökké vele. Max. veszek pár füldugót, nem tudom.

2013. nov. 14. 02:17
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az előző hozzászólót. Ennek semmi köze ahhoz hogy ki dolgozik és ki nem.


Még ha ő tartana el akkor indokolatlanul durva dolognak tartom hogy nem hagy aludni, mert tesz a fejedre. ez a helyzet.


Szerintem nem kell vele ezt megbeszélni, hanem este összekészíted a cuccait meg a fésűt és kiviszed a másik szobába és megmondod hogy holnap legyen kedves kint szöszmötölni. Kíváncsi leszek hogy mi fog történni :) ha elfogadja és hagy aludni, akkor rendben, de ha visszajövöget ezért meg azért és felkelt, akkor gondolkodóba esnék hogy mit is akarok.


Gondolj csak bele abba, hogy Te mit tennél az ő helyében. Én biztos olyan halkan igyekeznék kiosonni ahogy csak tudok. Vannak férfiak ugyan akik nem képesek beleérezni más helyzetébe, mert ilyenek, de ez nem baj, meg kell nekik mutatni hogy mi hogy lenne a jó. Ha elfogadja, rendben, de ha nem, akkor baj van.


Próbáld ki :)

2013. nov. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

23-as megint

Hány éves vagy?? Belegondoltál mi lesz akkor, amikor lesz 1-2 gyereked?? Tudod, h akkor mi van? A gyerek nem fogja megkérdezni, h anya felkelhetek e éjszaka, mert éppen lázas vagyok, éhes vagyok, "bepipiltem, betatiltam" vagy mert éppen olyan kedvem van. Akkor aztán éjszaka 25-ször fogsz felkelni ha tetszik ha nem. Senki nem fogja megkérdezni tőled, h akarod e, vagy hogy mennyit tudsz amúgy aludni, ha már egyszer felébredtél.

Nagyon kényelmes egy hölgyemény vagy.

Mondjuk amikor nem volt még gyerek, nekem akkor is alap volt, h felkelek a férjem mellett, pedig mondom ő sose keltett fel, mindig az volt, h aludjak tovább, de valahogy úgy érzem, h mivel szeretem tisztelem, ezzel is kimutatom neki. Ha allergiás lenne a kávéra teát vagy mást készítenék neki.

Mindegy ezek nézetek, vélemények, mindenesetre elég furcsa felfogásod van. Én tuti nem tudnám végignézni, h a férjem elmegy annélkül, h én ne keltem volna vele fel és még utána ha én lapulnék az ágyban még nem tetszene, h esetleg a szükséges dolgaiért bejön..

2013. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!