Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek (is) túl szőrszálh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Frigg kérdése:

Szerintetek (is) túl szőrszálhasogató, akaratos lennék?

Figyelt kérdés

Párom minden reggel fél hat-hat óra között kel. Az ébresztőre én is mindig, kivétel nélkül felébredek, de ez még nem is lenne (akkora) baj, mert előfordul, hogy utána még vissza tudok aludni. Viszont miután felkel, járkál a szobában, fésüli a haját (nagyon hosszú haja van), ha húzza a fésű, káromkodik, ki-be járkál az ajtón, nyitogatja a fiókokat, zörög, öltözködik, stb.

Én már felvetettem neki párszor, nem követelőzve, tényleg normális, kedves hangnemben, hogy mi lenne, ha még este kivinné a nappaliba a ruháit, amit másnap szeretne felvenni munkába, valamint a fésűt. Ezt egyszer, vagy kétszer meg is tette, de utána megint a szobában csinál mindent, és sértődve cicceg, ha felhozom neki a témát.


A kérdésem az, hogy tényleg én vagyok túl kényes, vagy ennyit megtehetne? Megjegyzem, sosem veszekszek vele ezért, csak tényleg kellemetlen néha, mert én olyan vagyok, ha egyszer felébredek, 100-ból talán kétszer ha vissza tudok aludni. Vagy esetleg ha valami más megoldást tudnátok ajánlani, ami mindenkinek jó, azt is szívesen veszem. :)



2013. nov. 13. 17:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
2%
Figyelj, ő dolgozik, te nem.. szerintem akaratos vagy.
2013. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Ok, akkor mi ebben az akaratosság? Vagy a megerőltető? Legalábbis fordított esetben nekem nem jelentene gondot. Amúgy nem kötekedek,komolyan, most is tök normál hangnemben kérdezem, csak kíváncsi vagyok, hogy abban mi a túlzás mondjuk, hogy vigyen ki két ruhadarabot? Persze én is meg tudom tenni, hogy kikészítem neki a ruháit, csak komolyan kíváncsi vagyok, hogy mi a rossz a kérésben?

Amúgy ha rajtam múlna már rég lenne munkám, plusz itthon sem csak az ágyon ülök :)

2013. nov. 13. 18:23
 13/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy követelőző, ennyit igazán megtehetne. Amíg én keltem később én is többször kértem a páromat, aztán végülis valahogy rászokott.


Kb. fél évig volt, hogy nála egy órával korábban keltem, én mindig kikészítettem a dolgaim és nem zavartam reggel.


Fél hatkor még nyűgös, álmos az ember, ilyenkor nem épp a legrendesebb dolog 15 percig hülyeségekért rohangálni a szobába, amit máshol is el tud intézni.


Nyomatékosítsd minden este, hogy legyen szíves kivinni a ruháit, és kész :) Nem egy nehéz dolog ez.

2013. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%
Elég zavaró lehet, hogy ennyire nincs tekintettel rád, vagyis nem érdekled. Tesz ő rá, hogy felébredsz.
2013. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk ez sosem volt probléma. Férjem 6 előtt kel, nekem elég 8 előtt.

Kezdetben felkelt reggel, ekkor még sötét volt, csendben összekészítette a ruháit, el ment zuhanyozni, megfésülködött, stb... Következő nap mondom neki, hogy nem lenne könnyebb, ha villanyt is gyújtana, nem a vaksötétben bolyongana? Persze ő nem akar zavarni, így mikor elmegy zuhanyozni, én kászálódok ki az ágyból és kapcsolom fel a villanyt neki. Aztán elmegy és visszaalszok 1,5 órát. Sosem zavart, hogy felébreszt reggel, sőt örülök neki, hogy látom elmenni és ilyenkor még meg tudom ölelgetni.

2013. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Csak sajnos én elég rossz alvó vagyok. Ha egyszer felébredek, nagyon ritkán tudok csak visszaaludni, akkor sem sokat, talán 10-20 percet. De nem is alszok tízig minden nap, nem is akarok, hiszen van dolgom a ház körül. De jó lenne mondjuk ilyen max. fél8-8ig aludni.

Általában 9-10 körül fekszünk le hétközben, de van, hogy ő tovább tévézik, de az nem is zavar, mert nem hangos. Elsőre elég könnyen elalszok, csak ébredés után nem tudok visszaaludni.

2013. nov. 13. 19:22
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, hogy ha egyikünk még aludna, akkor a másik hagyja aludni. Ennyire azért legyünk már tekintettel egymásra.
2013. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
39%
Ha én dolgoznék, és nagyon korán kéne kelnem, a párom viszont még ott aludhatna édesdeden akármeddig, én is frusztrált lennék. Próbáld meg őt is megérteni(és fordítva). Csak annyit látsz, hogy hangoskodik, te meg még aludhatnál. Ő meg csak annyit lát, hogy neki kelnie kell, te meg még aludhatsz.
2013. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Persze, meg is értem, tudom milyen rossz korán kelni, nekem is volt már olyan munkám , ahol hajnalban kellett kelni(igaz, csak idénymunka, de 8 éven keresztül). Nem is nyaggatom ezzel, szóval ne úgy képzeljük el, hogy minden nap ordítok, hogy mámeg miazistenért keltettél fel,teeeee.

Annyi a téma, hogy párszor (kettőnél nem hiszem, hogy többször) rákérdeztem, mi lenne ha így csinálnánk. Egyszer-kétszer így is volt, azóta pedig minden a régi. :)

2013. nov. 13. 20:22
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kissé "dögöljön a szomszéd tehene is" fílingje van :) magyarán ha neki fel kell kelni, nehogymár te tovább alhass.


Alapvető figyelem lenne a másik felé, hogy nem ébresztem fel feleslegesen csak azért mert nekem úgy tetszik. Komolyan mondom hogy ez a férfi nincs rád tekintettel, nem igyekszik a kedvedre tenni. Másban nem figyelted ezt meg? hogy tesz rá hogy neked mik az érdekeid? Volt ilyen pasim, akkor nem is tűnt fel, mert én is hajlamos vagyok alárendelni az érdekeimet a másiknak, hogy neki legyen jó, de ez nem jó akkor sem. Szóval gondold át a dolgokat.


35/N

2013. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!