Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt valaki/ismertek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt valaki/ismertek olyat, akik "hagyományos" családmodellben élnek? A férj dolgozik és eltartja a családot, a nő otthon van.

Figyelt kérdés
Milyennek látjátok a házasságukat, életüket?
2013. nov. 19. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen, télen született meg a 3. babájuk. Én jónak látom az életüket, sokat járkálnak ide-oda, nem egy befásult, unalmas életet élnek és köztük is úgy látom minden ok.
2013. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen, en igy elek. Mindannyiunknak megfelel, boldogok vagyunk. Nincs kapkodás, idegeskedés, van ido mindenre es nem kell aggódni semmin.
2013. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi is a a hagyományos családmodellben élünk 2 éve.Előtte én is dolgoztam.Most itthon vagyok a két gyerekkel,akik már nem olyan kicsik,14 és 7 évesek.Sokkal jobb így,mint amikor még dolgozni jártam.Sokkal többet tudok az elsősnek segíteni,mint mikor a nagy volt elsős.Több a türelmem,sőt azt mondanám,hogy végtelen:)A lakás mindig rendben van.Mindig van friss főtt étel.A hivatalos ügyek is zökkenő mentesebbek,hisz itthon vagyok simán elintézek mindent.A gyerekeket kocsival,hozom viszem az iskolába,nem kell mondjuk kerékpározniuk a szakadó esőben,mint még két évvel ezelőtt,amikor a nagymama hordta őket,hisz én dolgozni voltam.Meleg lakásba érnek haza a gyerekek,hisz rakom a kazánt.Ez sem így működött azelőtt,mert nincs gázkazánunk ami fűt amíg nem vagyunk itthon.

Hétvégente szoktunk járni csavarogni,több programunk van m int azelőtt,hisz a házimunkát nem kell,heti 1-2 napra összezsúfolnom mint azelőtt,és így több idő jut a programokra.

2013. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekem két barátnőm is így él, mindkettő nekem szokott panaszkodni, mennyire bánják már, hogy belementek a dologba, mert később jöttek rá, hogy nem elég nekik a háztartás vezetése, ráadásul már a férjeikkel is elhidegültek egymástól, de lehetőségük sincs lépni, mert ugye évek óta nem dolgoztak, munkát nem találnak tapasztalat híján...


Szerintem már ez a két példa is bőven mutatja, hogy azért mert akad néhány szerencsés kivétel, mekkora hátrány lehet egy nő számára a hagyományos családmodell. Egyrészt nulla szellemi kihívást jelent, másrészt anyagilag több lemondást követel, és amikor a férfi elkezdi kihasználni az anyagi fölényét, az könnyen tönkreteszi a feleségét.

2013. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Én azt látom, hogy akik családilag és saját akaratból döntöttek így (és nem azért, mert a nő régóta nem talál munkát), ők szépen élnek, sokkal több mindenre van idejük, egy csomó közös programot szerveznek, kevésbé fáradtak. Persze ehhez olyan ember kell, akinek nem hiányzik a munkahely.
2013. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Egy barátnőm élt így.

Több mint 10 évig tűrte a férje megalázó viselkedését, mondván, hogy ő keresi a pénzt. Aztán nagy nehezen összeszedte megát, és elvált. Idegroncsot csinált a pasi belőle.

2013. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
A mi családunk így élt nagyon sokáig, anyám itthon volt és nevelt minket, apám kereste a kenyeret. Anyám csak értünk élt, majd bekattant a négy fal között, hiányzott neki a szellemi tevékenység, hiába tanult annyit, nem hazsnálta a tudását, hisztis lett apám meg megcsalta. ÉLjen, az biztos, hogy én nem fogok függni senkitől és minél előbb visszamegyek dolgozni szülés után.
2013. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

A szüleim így éltek.

Kicsiként mindent megkaptunk, de idővel anyukám kissé bekattant. De ezt mondjuk tudatosan meg lehet előzni.

Az már nagyobb baj, hogy amikor beütött a krach és apukám fizetése drasztikusan csökkent, anyukám egyszerűen nem tudott elhelyezkedni. Egyetemről ment szülni, nulla munkatapasztalattal húsz évvel később, 45 évesen sehova nem kell. Úgyhogy most szenvednek az anyagiaktól, no meg mi is, ketten egyetemisták vagyunk, és arra készítettek, hogy az egyetemet állják nekünk, eltartanak, amíg lediplomázunk. Ehhez képest egyik hónapról a másikra át kellett állnunk az önellátásra, ami elég nehéz volt, meg is csúsztunk mindketten és az átlagunk is romlott.

Biztonságosabb, ha mindketten dolgoznak, mert ha az egyikkel baj történik, a másik tud segíteni.

2013. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

4:"nulla szellemi kihívást jelent" -> Szerintem ez egyáltalán nem igaz.:) Persze attól függ,ki miben leli örömét....


Nekem hiányzik amikor így éltünk,bár akkor amikor benne voltunk nem tudtam úgy értékelni. De azóta eltelt pár és....s már alig várom,hogy az anyagi helyzetünk olyan szintre rendeződjön,hogy meglegyen a Párommal az a már 100%-ban közös vágyunk,hogy az ősi szerepek szerint élhessünk.Engem már teljes mértékben kielégítene a női szerep,sőt úgy érzem ebben tudnék kiteljesedni! A hobbimból,a kertészkedésből,ami szintén egy otthon végezhető "munka" még a családi kasszát is gyarapítanám egy kicsit. Háztartás mellett csak a hobbim lenne a "munkám",ez olyan,mint egy álom!:) Remélem sikerül mielőbb megvalósítanunk (újra) és ebbe a világba már jöhetnek majd a Gyerekek is! Mi így leszünk Boldog Család!:)

2013. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Je Veux ***** válasza:
100%

Két ilyen családot ismerek. Az egyik nagyon boldog, a másiknak válás lesz a vége.


Ha a családban mindkét fél így akarja, ezt tartja ideálisnak, önszántukból választják ezt az életformát, akkor működhet a házasság és lehetnek nagyon boldogok, hiszen mindenki elégedett lehet az életével. Ez az előbbi eset.


Az utóbbi pedig egy olyan család, ahol a férfi elvárná, hogy dolgozzon a felesége, mert az egy fizetésből nehezen élnek meg,azért is vért izzad a férj, de a feleségnek ez nem tetszik... (holott el tudna helyezkedni a keresett szakmája miatt) Két gyerekük van, egyelőre még nem váltak el, de nem hiszem, hogy túl sokáig húzná a férj még a felesége mellett.


Tehát szerintem nincs gond ezzel, a lényeg, hogy ez mindkét félnek megfeleljen.

2013. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!