Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire osztja meg a feleket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire osztja meg a feleket egy hosszú távú kapcsolatban vagy házasságban, ha a nő tanultabb és/vagy többet keres?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez feltétlen megosztó tényező,ha megfelelően kezelik a helyzetet a felek.

A mi családunkban anyukám keres többet,de ez nem jelent számukra problémát,örülnek,hogy egyáltalán van munkájuk.

2013. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem túl nagy a különbség, akkor nem probléma.

A kereset sem gond, de az szerintem nem biztos, hogy sikeres kapcsolat lesz, ha a férj ács, a feleség pedig orvos. Bár ki tudja. Nem ez a lényeg, hanem hogy művelt és intelligens legyen a férj is, és ez nem minden esetben végzettség függő.


Amúgy fordítva miért elfogadottabb a felállás? Bár kétlem, hogy értelmes férfi egy buta nőt társnak tudna tekinteni.

2013. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yuda ***** válasza:
53%

Úgy fogalmaznék, hogy a szerencse forgandó.


Hosszú távú kapcsolatban, ha feltételezzük, hogy mindkét fél akar dolgozni, -szinte már azt mondhatjuk, kevésbé számít a tanultság. Sok diplomával sem biztos, hogy el tud valaki helyezkedni és az sem belátható meddig fog dolgozni egy bizonyos helyen.


Olyan, mint rég: atombiztos munkák eléggé megcsappantak.


Ma lehet a nő hoz többet a konyhára, -de visszatérek az alapgondolathoz, -lehetséges, pár hónap és cserélődik a helyzet.

Ki tudhatja a mai világban mi történik egy év múlva, öt év múlva...stb.

Nem árt, ha a házasfelek józanok és tudják, hogy ma én egészítelek ki, holnap lehet te fogsz.

2013. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Tapasztalatból írom.

Az elején a nő volt az okos, a férfi pedig az ügyes. Váláskor a nő nagyképő sznob, a férfi műveletlen bunkó.

Közben eltelt pár év, megszületett pár gyerek, a nő lett a családfenntartó, a férfi volt otthon gyesen (csak így tudtak megélni), felcserélődtek a nemi szerepek, tönkrement a kapcsolat.

De ez csak egy példa, lehet, hogy veletek másképp lesz. Csak rajtatok áll.


Ha kicsi a különbség (érettségi-főiskola), szerintem jobbak az esélyeitek, mintha szakmunkás és phd kerül össze.

2013. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Én diplomás vagyok, a férjem érettségizett, több szakmája van. Többet keres nálam, de ez nem okoz nálunk gondot. Nem a végzettség teszi az embert!!! Egy diplomás is lehet tanulatlan, műveletlen, és a szakmunkás is lehet művelt, intelligens ember. (Saját tapasztalat.)
2013. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez mindig is gondot okozott, hogy én vagyok a tanultabb, műveltebb. Volt szakmunkás barátom, folyton piszkált emiatt, mert kisebbrendűségi komplexusa volt velem szemben. A második hasonló végzettségű barátomnál is ez volt, utána felhagytam a kísérletezéssel és a saját körömből választok azóta. Nem akarok általánosítani, vannak kivételek, és nem a papír árulkodik az ember intelligencijáráról, de nekem nem jött össze.
2013. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy nőnél ez általában nem jelent problémát, inkább a férfiak szoktak ennek nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Legalábbis én ezt tapasztalom.

Egyik barátnőm párja teljesen kiakadt, mikor előléptették. Még így is kevesebbet keres, de a munkakörülményei jobbak, fontosabb ügyfelekkel találkozik, és emiatt azon aggódik, hogy idővel nem lesz elég a lánynak ő, jobb kell majd.

2013. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak az érintett felek hozzáállásától függ. De saját tapasztalatom szerint, a férfiak nehezebben viselik az ilyen felállást. Nekem volt egy párkapcsolatom, amikor főiskolán tanultam, az akkori barátomnak szakmunkás bizonyítványa volt. Meg sem tudom számolni, hányszor vágta a fejemhez, hogy szerinte teljesen érthetetlen és igazságtalan, hogy én ha végzek, hogy kaphatok majd nő létemre több fizetést egy irodában ücsörögve és semmit sem csinálva, mint ő, aki négy műszakban végez tényleges, megterhelő munkát szalag mellett. Többször tanácsoltam neki, hogy tanuljon valamit, amivel előbbre juthat, de persze ahhoz lusta volt. Akkor még mindent megtettem volna, hogy működjön a kapcsolat, de utólag már tisztán látom, hogy hosszútávon csak még rosszabb lett volna.
2013. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!