Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet csinálni, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet csinálni, mikor imádod a barátodat/férjedet de rád telepedik!?

Figyelt kérdés

Amikor folyton együtt akar lenni, állandó jelenlétet akar, ha hobbival barátokkal akarsz lenni akkor balhézik. Ha megmondanám neki h hagyjon kicsit egyedül lenni pár órára akkor azt hiszi h én nem szeretem.Nem akarom megbántani, mert tényleg millió jó tulajdonsága van, de ez már fullasztó amit csinál.


Ki volt már hasonló helyzetben? Ott mik voltak a gondok? Mit tett h megoldódjon?


2013. nov. 26. 22:26
1 2 3
 1/24 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Nem lehet mást csinálni, mint őszintén megmondani neki. Fájni fog neki, szarul lesz, de szembe kell néznie ezzel egyszer. Tulajdonképpen egy belső hiányt akar elfedni ezzel a cselekvéssel, ez egy függés a részéről.


Vagy ha lágyabban szeretnéd, akkor beszélgess vele erről sűrűn, hátha idővel rájön magától, hogy szembe kell nézni a félelmével(mert ezt nem meri megtenni, és ezért kell az állandó csimpaszkodás)

2013. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a legtöbb esetben nem oldódik meg. Vagyis megoldódik: általában úgy, hogy elveszít téged, és a következő kapcsolatában már egy érettebb személyiségként vesz részt.


Ha bárhogyan konfrontálod, könnyen egy olyan (egyébként gyerekes) szégyenérzetet kelthetsz benne, amitől csak még rosszabb lesz a helyzet, új problémák születnek (hiszen ahogy írtad: "nem szereted"), féltékenység stb. Ennek megvan a pszichológiai háttere, a gond csak az, hogy te nem a pszichológusa vagy, hanem a párja. Egyszerűen csak lehetséges, hogy még nem nőtt fel teljesen (csak 98,5%-ban), és épp a te elvesztésedre van szüksége ahhoz, hogy teljesen felnőjjön.


Egy dolgot meg lehet próbálni, amivel működhet: lassútűz-effektus. Egyszerűen nagyon finoman szoktatod hozzá, mondhatni "mindig egy perccel tovább", ahhoz, hogy a távolléted, a külön programod nem ellenség, nem annak a jele, hogy nem szereted. (Egyébként a kisbabát is így kell az egyedülalváshoz szoktatni: nem álombasíratod, hanem kis lépésekben kerül ki a szülők ágyából a sajátjába. Az álombasíratás épp egy kiváló alapja annak, hogy a baba felnőttként "rátelepvőssé" váljon, a legvalószínűbb az, hogy a barátod számára a különprogramod épp ezt a babakori élményt restimulálja.)


Viszont minden attól függ, hogy őbenne ez hogyan csapódik le. Lehet, hogy így is elveszít téged. (Mert bizony el fog, ha nem változtat. Nem holnap, nem holnapután. Félév múlva, egy év múlva... :( )

2013. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Gőzöm nincs mitévő legyek. Nem akarom, h besértődjön. Milyen belső magányt?
2013. nov. 26. 22:43
 4/24 A kérdező kommentje:
Mi afrancért nem bírja megérteni, h néhaszeretnék kicsitelvonulni, és nyugiba lenni h senki ne nyaggasson pár órára?
2013. nov. 26. 22:44
 5/24 anonim ***** válasza:
az exem ilyen volt... tűrtem... évekig... a szép szó nem használt... semmi! nem használt... odáig fajult hogy bejött a munkahelyemre (kis bolt) és ha rá mertem mosolyogni a 70 éves bácsira akit épp kiszolgáltam " tuti meg akarom hogy d....-on" ezért mosolyogtam rá... ahogy az elején is kezdtem... már az EX-em... :) (emellett millió jó tulajdonsága volt.. de így nem lehet élni! )
2013. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Amint írtam, nem akar ő rosszat, hanem retteg az egyedülléttől, attól a tudattól várja a megváltást, hogy ottvagy vele. De mivel nem fogja megoldani, de a hit megmarad, egyre jobban rád akar majd telepedni. Komolyan olyan, mint egy függőség.


Én is ilyen voltam. Egy szakítás kellett, hogy rájöjjek. Azóta minden oké.

2013. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem hiszem h meg tudná oldani ha szakítanánk, meg nem is aza cél, csak én már nem birom sokáig. Érzelmileg nyom. Gőzöm nincs mit kéne tenni:S Hogy értessem meg vele?


Kinek volt már saját tapasztalata ilyen emberrel, helyzettel?


Sokszor márarra is gondolok h talán érti amit mondok, csak nem akarváltoztatni, mert neki ígya jó, az ő elképzeléseszerint megya dolog. Megbántódik, megy a vígasztalás, és az h akkor megint az van amit ő akar:S


Ha nem vagyok veleegyüttérző,,meg nem vígasztalom meg akkor durván rosszul érzi magát, mindeféle testi tünettel, látványos szenvedéssel.


Mondom neki h ha sz*ul van miért nem megy dokihoz, akkor megazzal jön, h minek neki élni, neki már úgy is mindegy..

2013. nov. 26. 22:53
 8/24 A kérdező kommentje:
Igen, csinált már ilyet is. De mi az h egyszakítás után minden oké? Mitől lenne oké? Nincs feldolgozva a lelki dolga amiért ezt csinálja. Szakításba bele is pusztulna. Nem tudom mi a francot csináljak. Tényleg borzalmas h mindig mennek a műsorok. Ha havonta egyszer elmegyek egy modern táncra akkor balhé, ha olvasok magazint akkor balhé, ha le merek ülni a net elé akkor miért nem vele foglalkozok...ja meg h én miért nem hívogatom egész nap..ááááá
2013. nov. 26. 22:57
 9/24 anonim ***** válasza:
na még lelki terror alatt is tart... az ilyen emberrel nem tudsz mit csinálni... vess neki véget mielőtt te is belebetegedsz... (utána lehet kibékültök még... és talán rájön hogy emiatt volt és megváltozik... mint itt az előbb valaki megjegyezte )
2013. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen sajnos lelki terror! Egyszer a mennyországban érzem magam vele, egszer meg a pokolban:( Valahogymeg kell tanulnom kezelni ezeket az érzelmi zsarolásait! Lehet h nekem is kicsit többet kéne vele lennem... Az bizos, h manipuláció tárházával randelkezik, nem hiszem h tudatosan csinálja. Lehet ha szüleitől ezt a mintát látta hogy elérje a célját ha akar vmit:(

Nem akarom h az egészségem rámenjen, idegileg se, ha meg szakítanánk akkortúl sokatvesztenénk...de sokszor már azt gondolom h van egy határamin túl fel kell adni ezt a kapcsolatot.

2013. nov. 26. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!